Барселона - тема 7

  • 113 642
  • 779
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 351
Не, ако сте 3-ма и ползвате един билет Т10, валидирате билета при качването на всеки един от вас и това ще се отчита като отделно пътуване. Т.е., когато пътувате заедно, ще можете да ползвате един Т10 за три пътувания (3х3) и ще остане едно. При прекачване на друго превозно средство в рамките на един час (толкова ли беше или 75 минути ???) билетът се валидира, но не се отчита ново пътуване.
О, разбрах. Твърде евтино беше иначе. И все пак с този Т10 реално цената на пътуване на човек излиза 1 евро, което е ОК.
А според вас в кой район е добре да резервирам хотел? Нямам нищо против да ходя и пеш до забележителностите, но си нямам идея къде е най-добре да бъде хотела, за да бъде на разумно пешеходно разстояние до повечето от тях.

# 691
  • Мнения: 16 876
bibim, аз запазих до площад Каталуния, и оттам пешачката по забележителностите Simple Smile
Първо пътуване ми е и ми предстои след 10ина дни.

# 692
  • Мнения: 162
Момичета, искам да ви благодаря за прекрасната тема, благодарение на нея организирах всичко и си изкарахме страхотно. Барселона толкова много ни хареса, че направо бихме се преместили да живеем там Simple Smile
Стигна ни времето за всичко, което бях набелязала и то без да бързаме, времето беше прекрасно и през този сезон тълпите от туристи не са чак толкова големи, което за мен е плюс. Благодаря още веднъж!  bouquet
Ако някой иска да разкажа нещо по-подробно съм насреща


Моля  те сподели къде бяхте отседнали .
Бяхме тук http://www.booking.com/hotel/es/hostal-albi-barcelona.bg.html?ai … total;ucfs=1&
Бяхме резервирали стая за двама, но като пристигнахме се оказа, че ще ни настанят в стая за четирима. Чистеха всеки ден и сменяха кърпите. Стаята, в която бяхме беше достатъчно голяма, мисля че етази на първата снимка.Мебелите са нови, всичко е много чисто. Намира се на Ла Рамбла и терасата ни гледаше към улицата. Не беше шумно. Ако решите да резервирате гледайте стаята да е със самостоятелна баня, защото има и стаи с обща такава.На 5 мин е от метростанция Драсанс, което е много удобно, защото ние ползвахме основно метро L3 и се придвижвахме много бързо. Вечер също е удобно за разходки наоколо. Не е някакъв лукс, но нас ни устройваше.

# 693
  • Мнения: 1 351
Много ви благодаря! Сега ще разгледам.

# 694
  • Мнения: 16 876
Здравейте, моля, за малко помощ, защото се обърках. Става въпрос за Тибидабо увеселителен парк. Гледам в тази страница пише, че sky walk ще работи всеки ден от 11 до 16 : http://www.tibidabo.cat/en/info-park/opening-hours/the-sky-walk/Но в този линки пише, че самият парк няма да работи: http://www.tibidabo.cat/en/info-park/opening-hours/amusement-park/
Аз съм останала с впечатлението, че sky walk е част от парка, въз основа на горепосоченото разписание да разбирам ли, че не ?
Ако се качим на Тибидабо в периода 21 - 24 март какво ще можем да видим ? Много ми се искаше да се порадваме на парка.....

# 695
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Верче, нещо не ми става ясно и на мен на кое точно се казва "Скай уок", вероятно на атракциите на нивото на пътеката, по която идваш на хълма. Когато ние бяхме там, аз не си купих билет и имах достъп само до съораженията, които са на най-горното ниво. Разните "люлки и пързалки", достъпът до които е с входна такса, са по-ниско и се виждат отгоре. Значи, свободен достъп има до църквата, до ресторанта, до виенското колело и другите атракции около него, за които може да се плати поотделно /по 2 евро за всяко возене/. Вероятно точно те са отворени през март. Ако времето е хубаво и имате достатъчно време на разположение в Барселона, разходката до хълма си струва. Има и пътеки за разходка по хълма, срещу заплащаме можеш да се качиш и на кулата на църквата за панорамна гледка. При нас се случи дъждовен и мъглив ден, без възможност за хубави снимки Sad  

ПП. http://www.tibidabo.cat/en/discover-the-park/the-sky-walk/ - тук личи кои са атракциите от Скай уок-а.

# 696
  • Мнения: 8 970
Здравейте!
Планираме второ посещение на Барселона.
Предния път не успяхме да видим зоологическата градина. Казаха ми, че е много хубава. Струва ли си?

# 697
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Зависи от разбиранията! Ако сте с деца, които обачит животните, си струва. Моята дъщеря би се връщала там отново и отново, ако има възможност. Аз, която не съм особена любителка, не бих посетила ако съм без деца, но и по принцип не бих броила за атракция парк с подобен характер, независимо къде се намира и колко е голям.

Последна редакция: пн, 06 мар 2017, 17:04 от Mooimeiske

# 698
  • Мнения: 8 970
Ами и аз по принцип съм против зоологическите градини, но което си е факт - има паркове, които са на светлинни години от нашите и наистина условията са добри.
С деца сме, затова и се чудим.

# 699
  • София
  • Мнения: 12 011
Аз бях със сина ми (15г.) и племенника (10г.) и изкарахме цял ден там, бяха изключително доволни.

# 700
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Щом сте с деца, отидете! Ако имахме време, и моята 9-годишна дъщеря би прекарала там цял ден.

# 701
  • Мнения: 16 876
Mooimeiske, мен ми се иска да отида, само да не стана така, че няма да работят повечето обекти newsm78 в интерес на истината, гледах, гледах .. е пак не разбрах за какво ще работи последно  newsm78
Аз ще водя съпружето на зоологическа в Мадрид, защото няма да имаме време за зоо в Барселона:)

# 702
  • Мнения: 8 970
Благодаря, навихте ме!
Ние ходихме в зоологическата в Рим и останахме много доволни.

Предполагам, че и тази в Барселона ще е хубава и ще ни хареса!

Прочетох, че музеят на Пикасо бил безплатен в неделя. Вярно ли е? И стават ли огромни опашки по този повод?!

# 703
  • София
  • Мнения: 1 951
Зоологическата в Барселона е доста по-хубава от тази в Рим. Ще ви хареса.

# 704
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Mooimeiske, мен ми се иска да отида, само да не стана така, че няма да работят повечето обекти newsm78 в интерес на истината, гледах, гледах .. е пак не разбрах за какво ще работи последно  newsm78

Ако единствено увеселителните атракции ви привличат, не ходете. Евентуално ще работи виенското колело, което е малко и не особено атрактивно и кулата, която ви издига във височина, и тя не е нищо особено. И един самолет, който кръжи. Другото са бебешки неща. Не са атракции за възрастни, определено. Колко време ще останете в града? Ако са няколко дни, по-добре ги оползотворете в "ниското". 

Общи условия

Активация на акаунт