Отговори
# 690
  • Мнения: 822
Когато ти се появи  тумор ти вече не си толкова здрав... Mr. Green Това е толкова просто...
Aaa, milmich, недей така. Може да е имало тумор, но при някои хора след операцията вече няма тумор и са здрави, а при други след химиотерапията вече са здрави. Човек в ремисия ли е, значи е здрав. Не може вечно да считаме себе си за болни - човек е такъв, какъвто сам се възприема.
Много ми се иска това да е така и живея с надеждата да е така...Дали ще ми кажат, че съм в ремисия или здрава няма значение, НО има едно НО! Организъм, който веднъж е направил пробив е много по - вероятно да направи втори път такъв. Не е задължително, но това е статистиката....Въобще не ми харесва тази мисъл да ме подпира, но такава ми е клечката в живота. Тук идва мястото на надеждата Praynig
Не, когато си клинически здрава и си в ремисия, има вероятност да получиш отново рак такава, каквато вероятност има всеки здрав човек! Нека Хули да напише дали рецидивът е бил същия вид рак по агресивност и прочее! Старша сестра Горанова в онкодиспансера Враца е без двете гърди, нея са я показвали и по телевизия, но видовете рак са били различни..., което може да получи и съвсем здрав човек. Нима не сме били здрави преди да се разболеем!armyhousewife, химиотерапията е коварна, но когато нямаш избор, се ловиш за нея....Но в Италия дават ти да избираш....

# 691
  • София
  • Мнения: 5 074
Ирина, какъв искаш да бъде рецидива ?
Естествено, че е същия.

# 692
  • Мнения: 822
Ирина, какъв искаш да бъде рецидива ?
Естествено, че е същия.
Хули, нима? И на втората ли гърда? Е, при колежката ми ракът на гърдата е бил лобуларен - така се пише и G-3, а сега резидивът на втората гърда инванзивен и G-2....Тоест изобщо друг вид рак!Абе, случаите са различни....

# 693
  • Мнения: 50
Аз пак да питам...колко време трябва да мине от последната химия до операция? Rolling Eyes

# 694
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
В Италия , при първи стадий, ти дават право да избираш, дали да правиш химия или не. Аз бих избрала да правя при всички случаи.

То и тук никой не те насилва. На мен ми казаха, че ако реша, мога да откажа химиотерапията. Е, направих си я, естествено.

За заплатите и лечението на онкоболни в Щатите - Ирина, хората там за една счупена ръка се озовават със стотици хиляди долара борч към болници и застрахователи, та за онкоболните не искам да мисля даже. Домовете си продават за да могат да се лекуват, ти за високи заплати говориш. Щатите не са някаква имагинерна, щастлива, безгрижна страна. Съвсем напротив - разболееш ли се сериозно, и нямаш ли откъде да извадиш много пари, си пътник.

Пусни си малко Breaking Bad, пък виж какви са нещата. hahaha

# 695
  • Мнения: 822
Виждаш, значи съм в грешка! Все ми се струва, че САЩ е много развита държава и хуманна към страдащите от това коварно заболяване! А то не е така...ще чета!

# 696
  • София
  • Мнения: 81
Здравейте, момичета!
Не съм "мрънкала" отдавна, макар че редовно ви чета.
Единственото нещо, с което мога да се похваля е, че вчера ходих при д-р Марков и той каза, че всичко е наред. Докато чаках /а се каня да отида 4 месеца заради "множество меки тъкани" по мнение на д-р Кръстева/, пред кабинета за преглед, кръвното ми беше около 360 горна граница. Но след безценното - всичко е наред, няма никакви проблеми - ПОЛЕТЯХ!!! Simple Smile
По друг повод обаче се наложи да ми направят изследване - кръвната картина и ето ти  #Crazy лоши чернодробни изследвания.
Някои може ли да каже много ли са лоши?
Triglycerides    2.47  при реф. 2,30 Sick
ALT                 47.6  при реф. 46.0
Отказала съм всякакъв разкош в живота, защото правя високо кръвно и кръвната захар трудно я контролирам... И затова много се изненадах, че нещо не е наред. Е, разбира се, че си помислих за мети и т.н.

По повод споровете относно химията и всичко останало смятам, че единственото, което трябва да направим, е да се вслушаме в съветите на лекарите - БОГ ДА ГИ ПОЖИВИ! Вчера му казвам на д-р Марков, че щях да умра от притеснение, а той ми вика "ЩО? Joy" Отрази ми се страхотно!

До скоро, мили момичета! Желая Ви здраве!



# 697
  • Мнения: 822
Здравейте, момичета!
Не съм "мрънкала" отдавна, макар че редовно ви чета.
Единственото нещо, с което мога да се похваля е, че вчера ходих при д-р Марков и той каза, че всичко е наред. Докато чаках /а се каня да отида 4 месеца заради "множество меки тъкани" по мнение на д-р Кръстева/, пред кабинета за преглед, кръвното ми беше около 360 горна граница. Но след безценното - всичко е наред, няма никакви проблеми - ПОЛЕТЯХ!!! Simple Smile
По друг повод обаче се наложи да ми направят изследване - кръвната картина и ето ти  #Crazy лоши чернодробни изследвания.
Някои може ли да каже много ли са лоши?
Triglycerides    2.47  при реф. 2,30 Sick
ALT                 47.6  при реф. 46.0
Отказала съм всякакъв разкош в живота, защото правя високо кръвно и кръвната захар трудно я контролирам... И затова много се изненадах, че нещо не е наред. Е, разбира се, че си помислих за мети и т.н.

По повод споровете относно химията и всичко останало смятам, че единственото, което трябва да направим, е да се вслушаме в съветите на лекарите - БОГ ДА ГИ ПОЖИВИ! Вчера му казвам на д-р Марков, че щях да умра от притеснение, а той ми вика "ЩО? Joy" Отрази ми се страхотно!

До скоро, мили момичета! Желая Ви здраве!




Лошият холестерол е малко завишен, а общ? Не си написала неговите стойности и ALAT /чернодробен ензим/ е раздвижен малко! Виж общ холестерол колко е!

# 698
  • София
  • Мнения: 81
Другото е наред, Ирина37. Само тези двете са над нормата.

# 699
  • Мнения: 822
Другото е наред, Ирина37. Само тези двете са над нормата.

Значи нищо не е!

# 700
  • Мнения: 358
Пак ще пиша, защото имам малко време, но отношението към българския пациент от страна на "светилата" е унизително. Идват някакви лаб. изследвания, които имат, забележете , различни реф. Стойности за различните лаборатории, и пациента се гледа отвисоко и многозначително. Накрая излиза от кабинета и целува ръка, освен , че плаща.
Това са някакви най- прости триглицериди , които са малко повече мазнини най- просто казано. Могат да се повлияят с добра диета и спорт.
Изолирано чернодробни ензими не се гледат, защото не говорят за нищо. Една точка над референтната стойност на ALT е нищо, в болнична среда стойностите са в стотици (200-300), и пак- гледат се като тенденция, а не изолиран резултат, освен това заедно с АST, да не задълбочаваме .Нямам щастието да работя в най-добрата здравна система в света (шотландската), но работя последната половин година клинична фармация в болница в Англия. Лекарите имат етика в разговорите си с пациентите. Започваме с аз съм този и този и съм тука за това и това. Отговаря се на всеки въпрос. Обикновеният пациент е много информиран, защото чете интернет (на 75 г. Мъж е в разцвета на силите си , а не дядо ). Ние отговаряме ясно , подплатени с доказателства от научната среда.
Всичко е безплатно, сервират се четири топли ястия и поне два пъти чай/ кафе с бисквитки.Физиотерапия, Социална организация , следене от личен лекар , лекарства- безплатни.
Добрата новина- това е напълно възможно и в България. Как - с разумно използване на парите. Впечатлението ми е, че ако някой има възможност за задели средства за себе си ( краде) , то той/тя непременно го прави. Тия светила добре имат кабинети, но няма да е нужно да се посещават , ако някой ги засича колко хора преглеждат в редовното си болнично време.
Хубаво е , че проучвате, но решението за лечение е сложно и се взима дори в България от комитет за всеки пациент.

# 701
  • Мнения: X
Svetlili, пропусна да ни кажеш и колко - като процент от доходите се внася като здравна осигуровка там.

# 702
  • Cherven Bryag
  • Мнения: 134
ХА-Ха....и млада съм \ на 55 \ и красива.....изобщо - мацка! Twisted Evil Повече доверявайте на доктори....те за това са учили и специализирали да взимат правилно решение за нашето лекуване.Преди мастектомия ми беше поставена диагноза от частична операция - 4 степен инв.дукт.к-м Er-зависим, но ki- над 60%, демек много агресивен и след това 6 червени , а след маст.3 таксола. Явно при всеки различно, хубаво че сам лекар не взима решение, а комисия- да избегнат грашка. А по повод исследвания - триглицериди при диабетици винаги малко завишени, а чернодробна проба незначително завишена- с една единица над нормата не е проблем/ може от лекарствата/ smile3525

# 703
# 704
  • Мнения: 822
ХА-Ха....и млада съм \ на 55 \ и красива.....изобщо - мацка! Twisted Evil Повече доверявайте на доктори....те за това са учили и специализирали да взимат правилно решение за нашето лекуване.Преди мастектомия ми беше поставена диагноза от частична операция - 4 степен инв.дукт.к-м Er-зависим, но ki- над 60%, демек много агресивен и след това 6 червени , а след маст.3 таксола. Явно при всеки различно, хубаво че сам лекар не взима решение, а комисия- да избегнат грашка. А по повод исследвания - триглицериди при диабетици винаги малко завишени, а чернодробна проба незначително завишена- с една единица над нормата не е проблем/ може от лекарствата/ smile3525
Никаква комисия нищо не решава във Враца! Такава тук не съм видяла! Не знам дали е оцеляла и какво е станало със снахата на Началник на онкодиспансер във Враца д-р Езекиев! Късно са й открили рак на гърдата....2-3 години преди е било това и се говорило, че е лошо...по София е...... но така и съм забравила да попитам дали е оцеляла..

Общи условия

Активация на акаунт