В КЪРДЖАЛИ живота си тече - лято, зима, все ни е добре (4)

  • 90 615
  • 344
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 10 816
За Илчевска... Много мога да коментирам.  ooooh! Мисля, че аз първа й направих рекламата в кърджалийската тема. За неонатолог става жената (и аз бях изключително доволна, цели две години сме при нея), обаче за педиатър - вече успя да ме разубеди и докато сме в период за смяна на лл, ще видя да се възползвам, да си намерим лл - педиатър. Т.е., от малки бебета разбира, но с деца над 2 г. много много не й се занимава, освен че върти някакъв бизнес с направленията...  ooooh! Нямаш ли направление, никакво съдействие от нейна страна. Последния ми пресен пример е от миналата седмица. Исках да ваксинирам детето в чужбина, подготвихме си пътуването и викам сега е момента да отидем при Илчевска за имунизационен статус, понеже тя и никой друг не знае какви ваксини има поставени от нея детето. Преди време, като навърши 2 годинки, ми беше дала едно рекламно картонче, в което попълваше датите на ваксините и теглото на детето. Въпросното рекламно картонче претърпя наводнение вкъщи и останахме без картонче. За щастие, преди да му се случи нещо, аз го бях фотокопирала. Та, пращам ММ при Илчевска с копието от рекламното картонче и копие на здравно-профилактична карта, която веднъж ни беше попълнила за постъпване на ясла, и където също е преписвала датите на ваксините. Е, върнала ММ през вратата, че тя нямала други такива картончета, не можела да издаде друг документ. ММ ядосан ми звъни, да се разправям аз с нея. Отивам на следващия ден, след като пуснах тема тука във форума, да разбера какво да предложа да ми попълни Илчевска, след като няма от въпросните картончета, и закупувам от книжарницата Имунизационен паспорт (по съветите на другите мами). Е, да ми откаже да ми го попълни, защото тя нямала време да се занимава, при положение, че отивам в края на работното й време (с предварителна тел. уговорка), няма други чакащи пациенти, а тя само трябва да препише дати и имена на ваксини и да подпечата.... Си беше като "не ми трябвате повече като пациенти". Ядосана и аз, я убедих поне да ми подпише и подпечата копието на пострадалото рекламно картонче - да се пробвам да ползвам него като документ.

И, в крайна сметка, се оказа, че това рекламно картонче не ми върши никаква работа в чужбина и отнесох запитването до РЗИ.

# 106
  • Мнения: 91
Аз нямам лични наблюдения от нея, споделих впечатления на близка моя приятелка, чието дете е на 3 г. и 4 м.
Аз лично съм безкрайно доволна от д- р Димов, но той е само педиатър.

# 107
  • Мнения: 10 816
Какви са ти наблюденията за Игнатова? Аз пък за нея от приятелка съм чувала добри отзиви.  Grinning

# 108
  • Мнения: 91
Не си вдига телефона, особено ако недай си боже  ти се наложи да я потърсиш в извън работно време или през уикенда. Освен това за всеки проблем има решение, и то се казва Мустела..  Joy Синът ми се роди с дихателна недостатъчност и се наложи да го транспортират в Хасково още същия ден, защото тук просто нямаше да оцелее. Дни наред беше на апаратно дишане, а когато ни изписаха и се прибрахме вкъщи я  извиках да го прегледа, разказах й за случилото се и че се страхувам много да не стане проблем с дишането му през нощта, при което тя от раз ми отговори, че не вдига телефон в извън работно време и уикенди, което за мен не е нормално, при положение, че си избрала да станеш лекар и то детски... Та ...поради тази причина се отказах от нея.   

# 109
  • Мнения: 10 816
Ха! Мерси за инфото! Наистина няма логика да не си вдига телефона. Аз, като се замисля, винаги съм се съобразявала с работното време на Илчевска, не съм я търсила извън работно време, освен в деня в който не е работа и се е наложило за препоръка. През останалото време, ако се наложи, ходим направо в спешното. За това мисля, че е по-добре детето да има лл педиатър, а не единия да може да прехвърля топката на другия. Имате ли добри отзиви за някой от поликлиниката във В-ци?

# 110
  • Мнения: 91
Имам средни отзиви за Чобаджакова  Joy тоест и добри и лоши от нейни пациенти. Знам че ще се мести или вече се е преместила от Поликлиниката, защото сградата е в окаяно състояние. Хубавото при нея е, че има отделни чясове за детска консултация и през това време не преглежда болни деца
За Янчева съм чувала добри неща, но няма личен опит с нито една от двете.

# 111
  • Мнения: 10 816


Някоя от вас да знае как стои въпроса с преместване на детенце от една градина в друга  newsm78

От коя градина желаете да се преместите? И мен ме вълнува въпроса, за всеки случай. Вчера видях, че са ни приели в Чайка, но като влезнах вътре да записвам уж детето, въздухът ми се видя толкова застоял, че се зачудих дали там ни е мястото. Не проветряват ли в тази градина?! Сестрата говореше завалено български и това също не ми хареса. Дано учителките да са по-добре.  #Crazy Малкия беше на ясла в Орфей една седмица и там не забелязах такъв въздух, а сестрите си говореха перфектен български. ММ дава зор да е в Чайка, за да ми е по-удобно да го прибирам след работа, иначе трябва да давам всеки ден по 8 лв за такси...  newsm78

# 112
  • Мнения: 91
Аз точно за там се интересувах. По принцип има страхотни отзиви за госпожите, които вземат първа група тази година, тъй че не мисля че ще съжалявате.
Ние сме в Щастие в момента.

# 113
  • Мнения: 10 816
BellaS, вие за коя група сте? Какво не ти хареса в Щастие?  newsm78 За там съм чувала хубави неща - градината била новичка, развиват творчеството на децата - в общината съм виждала много изработки, все хубави... Сподели, ако не е тайна.  Peace

Аз мога да кажа на Орфей какво не харесах. Много хубава, слънчева градина, с хубаво дворче, обаче никой не ме уведоми за варицелата. Трябваше да направя забележка на старшата сестра, за да се сетят да сложат бележка за карантина на вратата. Ако не се беше усъмнила една от лелите, че може да съм бременна, нямаше да разбера, че синът ми може да е в контакт.  ooooh! Това не ми хареса - да крият такива важни неща. Иначе градината, директорката, обучението като цяло е много добро.

# 114
  • Мнения: 533
Здравейте!
Аз да се похваля с втората си рожба! Раждах при д-р Исмаилов. Останах много доволна, той ми се падна на смяна. Останах много доволна и от акушерката Карагьозова, както и от санитарката Пепи. Акушерката беше до мен през цялото време. Мокреше ме, масажи ми правеше, галеше ме, даваше ми кураж. Тази жена Господ да и помага. Санитарката е едно приветливо, усмихнато момиче, което не отказа абсолютно нищо да свърши. Доктора, какво да кажа за него, освен, че е страхотен професионалист. Аз през цялата бременност си ходих при него за ФМ или ако имах някакво друго притеснение. Но, предполагам, че се държи и по същия начин с родилки, които не са ходили никога при него. Човека просто му е призвание тази професия.
За самата стая , в която бях, не искам и да си спомням. Такава мизерия, бла. Там наистина трябва да се обърне внимание.
Д-р Исмаилов НЕ работи с направления. Не провежда женска консултация. При него се минава платено.

# 115
  • Мнения: 10 816
Аа, честито, Лианче!  Hug Момиче ли е? Да ти е живо и здраво! Нормално раждане ли? Абе, аз преди няколко седмици звънях в родилното, да питам имената на моята акушерка, че я номинирам в здравния портал на Пулс.бг за "специалист на който може да се има доверие", в категория акушерки. Да не би да са се разнесли слухове за номинации и от там да са се спретнали акушерките?  Grinning

# 116
  • Мнения: 533
Хахаха, знам ли може и слухове да са се разнесли. Я, кажи, какви са тези номинации?
Аз раждах нормално.Момче. Я, похвалете някоя количка.Още не съм взела.

# 117
  • Мнения: 10 816
Ами то вече приключи номинирането, но докато стигна до моята акушерка, преди това трябваше да ме разпитат още две акушерки кой за какво я търси по телефона и съответно да давам обяснения, че има еди какъв си портал, в който искам да я номинирам, но не й знам трите имена. Накрая подадоха на нея телефона, да разбере за какво става въпрос.  Simple Smile Та, за това...

Количка - цветове бол, гледай да има практични екстри и голям сенник. В борса Хит сигурно има наплив на колички, сега за лятото... Поразходи се, поразгледай.  Peace

# 118
  • Мнения: 533
Ходих в борсата.Всички са полски и доста тежки, та затова съм все още в чуденката  Thinking

# 119
  • Мнения: 10 816
Ами, много зависи какво търсиш в една количка. Сигурно си разбрала вече недостатъците на първата ви количка. За нашите бордюри и изпочупени тротоари в Кж ти трябва здрава количка с големи задни гуми, за лесно слизане. Ако обаче, ще се разхождате предимно с кола, и външните условия не те интересуват много, и само ще си обикаляте из парковете, и ти трябва лека количка, освен ония полските на втория етаж, имаш и български и румънски в борсата. Преди стълбите, в ляво. Също можеш да видиш в Хиполенд какво се предлага. Ако искаш нещо западно и марково, то в бебе борсата няма, освен италианските на КАМ.
Не знам, ти по-добре трябва да знаеш каква количка търсиш и какви са ти критериите. Аз за себе си знам.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт