Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 6

  • 200 871
  • 732
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 207
Пловдив Simple Smile

# 61
  • Мнения: 2 207
Една жена или я обожаваш, или я оставяш да си тръгне -
Ремарк

# 62
  • Мнения: 137
"Знаеш ли защо ни е трудно да бъдем щастливи? Защото отказваме да пуснем нещата, които ни правят тъжни."- Джузепе Донадеи

# 63
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Който умее да чака, всичко му идва навреме!



Всяка минута, в която си ядосан, губиш 60 секунди щастие!



За да бъдеш щастлив в любовта не е нужно да си сляп, но е добре от време на време да притваряш очи!

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
"...можеш да обичаш някого с цялата си душа и пак да си готов да го нараниш." - Елиф Шафак "Чест"

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
"Има сълзи, които трябва да бъдат изплакани, без значение колко е часът. Те просто потичат и изгарят всичко вътре в нас." /Стивън Кинг/

"Умът пресмята, духът копнее, а сърцето си знае своето." /Стивън Кинг/

"Ако си тъжен... - казваше баба... - тогава плачи. Когато сълзите свършат, животът продължава!" /Дора Габе/

"Тя е красива. Никога няма да се умориш да я гледаш. Нито пък се налага да се тревожиш, дали не е по-умна от теб, защото със сигурност е така. Обичам я. Такъв късмет е, че я обичам. Защото, старче, нямаш право на избор дали да бъдеш наранен - сам можеш да избереш единствено кой да те нарани. Аз съм доволен от избора си. Дано и тя да е доволна от своя." /"Вината в нашите звезди" - Джон Грийн/

"Дали черната котка ще ти донесе нещастие, зависи преди всичко от това човек ли си или си мишка." /Януш Вишневски/

# 66
  • Мнения: 12
Ето няколко и от мен:
"Никой не може да избяга от съдбата, както не може да избяга от сянката си." - "Антихрист" Е. Станев
"Не е много умен дяволът, но човекът е глупав." - "Антихрист" Е. Станев
"...безумен ли е човекът в най-висшето си? Той ли е безумен или висшето?" - "Антихрист" Е. Станев
"Всеки зинал като ламя и прибира, мъкни, крие, като че ще векува на земята." - "Гераците" Елин Пелин

# 67
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
"Днес някой седи на сянка, защото преди много време някой друг е посадил дърво"
Уорън Бъфет

# 68
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
"Успехът е да получите това, което искате. Щастието е да искате това, което получавате!"
Дейл Карнеги

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Ако случайно не е споделяно до сега: писмо на Стайнбек до сина му.

Последна редакция: пн, 18 юли 2016, 08:52 от Мон...

# 70
  • Мнения: 7 201
"Най-важното е да бъдем в мир с душата си.
Затова съблюдавайте трите "не" -
не се оплаквайте,
не обвинявайте
и не се оправдавайте!"- Бърнард Шоу

# 71
  • Мнения: 827
"кога ще разбереш: колкото повече взимаш толкова по-малко ще имаш"

"ако правиш само това което можеш никога няма да бъдеш повече от това което си"

# 72
  • Мнения: 24 331
"кога ще разбереш: колкото повече взимаш толкова по-малко ще имаш"
Чий е този цитат?

# 73
  • Мнения: 827
от филмов герой, но много ми допадна когато го чух

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
"Бях почти забравил нещо, което моят стар баща ми каза, преди да умре. Каза ми, че обидата зависи от интелигентността и чувството за сигурност. Каза, че изразът „Кучи син” може да обиди само човек, който не е съвсем сигурен в майка си..." /"Зимата на нашето недоволство" - Стайнбек/

Общи условия

Активация на акаунт