Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 6

  • 201 629
  • 732
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 218
Нямаме право да бягаме от щастието. Повечето хора не са имали нашия късмет. Когато им е приятно заедно, не се влюбват. Когато са влюбени, не си пасват в леглото. Или пък когато са добре в леглото, след това няма какво да си кажат. Ние с теб си имаме всичко, с изключение на това, че си нямаме нищо, защото не сме заедно.

Фредерик Бегбеде

# 76
  • Мнения: X
" Мислите си, че човекът може да унищожи планетата? Ама че самонадеяна и опияняваща суета. Земята е преживяла какво ли не през историята си. Със сигурност ще преживее и нас. За Земята един милион години са нищо. Планетата живее и диша в много по-огромни мащаби. Не можем дори да си представим нейните бавни и могъщи ритми, нямаме смиреността да се опитаме да го направим. Ние сме се появили тук преди миг. Ако изчезнем утре, Земята няма да тъгува за нас".

Майкъл Крайтън- "Джурасик Парк"

# 77
  • Мнения: 551
Разбирай ме добре: сега не мога
пред тебе на колени сам да падна,
на тебе да предложа своя огън,
а в моята душа да бъде хладно.

Да те разплача - и да съм спокоен,
да те въздигна - и да те погазя.
Така жестоко искам да си моя.
Дори от обич мога да те мразя.

Евтим Евтимов

# 78
  • Мнения: 2 218
Не мога да променя очите ти, дете. Те си имат път. И имат правото на детство. И имат правото на честност. Пожали ме и не ме питай в повече, отколкото си давам смелостта да ти отговоря. Нека истината дойде при теб, когато очите ти са готови да я видят сами. Остави ме да се порадвам на това, което виждаш ти сега.

***

- Обичахме се. Но нейните дяволи в комбинация с моите образуваха такъв ад, че можехме да разплачем и Данте. Все още я обичам, но видя ли я, бягам. Точно като дявол от тамян. Въпреки, че тя не е тамянът. Не, не! Тя носи в себе си липсващата част от моя ад.
- А къде е раят ти, Михаиле?
- Пак при нея. В първите няколко мига на срещата. Преди да са се надушили дяволите ни.
- Колко разстояние ви е нужно?
- Живот...Живот и половина...



Мария Лалева, "Живот в скалите"

# 79
  • Мнения: 137
"Животът е твърде ироничен. Дава ти тъга, за да разбереш какво е щастието; шум, за да се насладиш на тишината и отсъствие, за да оцениш присъствието."

Ерих Мария Ремарк

# 80
  • Мнения: 1 946
"Дълго време едничката ми цел в живота бе да се саморазрушавам. И ето че веднъж ми се прииска щастие. Ужасно е, срам ме е, простете ми, но един ден изпаднах в плен на вулгарното изкушение да бъда щастлив. По-късно разбрах, че това е най-добрият начин да се саморазрушиш."

"Аз съм мъртъв човек. Сутрин се събуждам с неудържимо желание да спя. Обличам се в черно,защото сам жалея себе си. Нося траур за човека,който можех да бъда..... Вече не се усмихвам. Нямам сили. Аз съм мъртав и погребан. Няма да имам деца. Мъртвите не се разможават. Аз съм мъртвец,който се здрависва с разни хора из кафенетата. Аз съм един по-скоро радушен и доста зиморничав мъртвец. Мисля си,че съм най-печалното същество,което някога съм срещал."

 Фредерик Бегбеде - "Любовта трае три години"

# 81
  • Мнения: 1 780
«Това, което е за теб, ще дойде при теб, въпреки твоята слабост!
А това, което не е за теб, няма да го постигнеш, въпреки твоята сила!»

# 82
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 006
«Това, което е за теб, ще дойде при теб, въпреки твоята слабост!
А това, което не е за теб, няма да го постигнеш, въпреки твоята сила!»
От кого е?

# 83
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 433
" Любовта, мой човек, оная, истинската, идва като прегладнял звяр и те разкъсва!
- А после?
- После си събираш парчетиите. Цял живот..."

"Не се влюбвай привечер" Валентин Пламенов

# 84
  • Мнения: X
" Ах тези мъже и жени! Толкова са прозрачни. Особено мъжете. Същински деца. Суетни, капризни, непослушни, сприхави, податливи, ужасни - много рядко чудесни, но затова пък, какво би представлявал този тъй тъжен свят без тяхната детинска наивност, изкупваща всичките им недостатъци и която наричат как ли не, но всъщност си остава точно това - наивност. "

"Шогун"


" Човек притежава малко разум, за да проумее, че не може да се живее само с разум. Хората живеят с чувствата, а за чувствата е безразлично кой е прав " . - " Живот на заем ", Ерик Мария Ремарк

# 85
  • Мнения: 1 780
«Това, което е за теб, ще дойде при теб, въпреки твоята слабост!
А това, което не е за теб, няма да го постигнеш, въпреки твоята сила!»
От кого е?
Не знам кой го е казал, но тази мъдрост циркулира от няколко година в нета.

# 86
  • Мнения: 2 218
Щастието ли? Цветът му сигурно е пролетно зеленото, което не намирам думи да опиша, докато не съзирам новоизлюпеното гущерче, изтегнато на припек върху камък. Тази багра, искрящозелената гущерова кожа, се преповтаря във всеки млад листец. Обновяващата мощ на природата избухва във всеки бурен, клон, стъбло. Докато се трудя под мекото слънце, усещам зеления фитил, набождащ в моето собствено тяло. Изблиците на енергия, калейдоскопичната игра на светлината в листака, ветрецът, който извиква на устните ми думата "зефир", тази лекомислена простота може да се нарече щастие.

Франсис Мейс, "Красивата Тоскана"

# 87
  • Мнения: 1
AKO

Ако владееш се, когато всички
треперят, а наричат теб страхлив;
Ако на своето сърце едничко
се довериш, но бъдеш предпазлив;
Ако изчакваш, без да се отчайваш;
наклеветен – не сееш клевети;
или намразен – злоба не спотайваш;
но… ни премъдър, ни пресвят си ти;

Ако мечтаеш, без да си мечтател;
ако си умен, без да си умник;
Ако посрещаш Краха – зъл предател –
еднакво със Триумфа – стар циник;
Ако злодеи клетвата ти свята
превърнат в клопка – и го понесеш,
или пък видиш сринати нещата,
градени с кръв – и почнеш нов градеж;

Ако на куп пред себе си заложиш
спечеленото, смело хвърлиш зар,
изгубиш, и започнеш пак, и можеш
да премълчиш за неуспеха стар;
Ако заставиш мозък, нерви, длани –
и изхабени – да ти служат пак,
и крачиш, само с Волята останал,
която им повтаря: “Влезте в крак!”

Ако в тълпата Лорда в теб опазиш,
в двореца – своя прост човешки смях;
Ако зачиташ всеки, но не лазиш;
ако от враг и свой не те е страх;
Ако запълниш хищната Минута
с шейсет секунди спринт, поне веднъж;
Светът е твой! Молбата ми е чута!
И главно, сине мой – ще бъдеш Мъж!

Ръдиард Киплинг

# 88
  • Мнения: 1 786
"Стоях дълго пред остатъците от вечеря на Даниел Споери, залепени за масата и закачени на стената като триизмерни картини — тиган със засъхнала мазнина, маса за двама с две изпити чашки кафе, утайката по дъното им, две стъклени чаши и празна бутилка „Мартини“ от 1970, догоряла свещ, само восък в чинийката, смачкана хартийка… Някой е бил тук и е напуснал. Имало е разговор, нещо се е казало, нещо се е премълчало, стояли са дълго, свещта е горяла, било им е приятно, станали са и са напуснали. Дали са правили секс в другата стая? Преди това ли е било кафето или след? Ако се доближа още малко, сигурно ще видя червилото по една от чашите...Тези хора вероятно вече ги няма. Останала е само утайката от кафето."
Г. Господинов, "Физика на тъгата"

# 89

Общи условия

Активация на акаунт