Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 72 335
  • 741
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 12 359
Момичета, направих и аз царския кекс. Не издържах и ометох едно горещо парче. По-добре май да го чакам да изстине, че така много на бишкоти ми бие.
.........
Да е като бишкоти, това е абсурд. Има някаква грешка. Този кейк е с плътна, влажна структура, а бишкотите са силно хрупкави и отвътре стоят въздушни и ако се натопи в чаша кафе тя е точно като сюнгер, което при този кейк изобщо липсва. Ще ме накарате да го направя  да го снимам и покажа. 

# 316
  • Мнения: 1 578
Купих ориз Баланс на Крина, който възнамерявам да готвя, но се чудя  newsm78, дали трябва предварително да се накисне в топла вода. Как го готвите този ориз??? Вижда ми се нещо средно между бял и кафяв ориз. Какво е съотношението между водата и ориза??

Хубав ден!!!

# 317
  • Мнения: 636
От години готвя само с Баланс. Готвя го като другия ориз, но наистина му трябва малко повече време, за да се сготви. Не се накисва.

# 318
  • София
  • Мнения: 267
По опаковка е 1:2,но аз доливах още една чаша,че се беше изпарила... Определено 2 чаши не бяха достатъчно.

# 319
  • Мнения: 9 580
1/3 си го готвя. Времето за готвене е същото, като на моя, но той и моя е на местна тук фирма - около 20 мин.

# 320
  • София
  • Мнения: 4 859
Момичета, направих и аз царския кекс. Не издържах и ометох едно горещо парче. По-добре май да го чакам да изстине, че така много на бишкоти ми бие.
.........
Да е като бишкоти, това е абсурд. Има някаква грешка. Този кейк е с плътна, влажна структура, а бишкотите са силно хрупкави и отвътре стоят въздушни и ако се натопи в чаша кафе тя е точно като сюнгер, което при този кейк изобщо липсва. Ще ме накарате да го направя  да го снимам и покажа. 
Няма грешка - кексът си е точно плътен и влажен. Само на вкус ми напомня бишкоти Grinning, а и малко на козунак с тези стафиди и маслото. Даже синът ми ме попита това някаква козуначена вариация ли е.Simple Smile

# 321
  • Мнения: 19 248
 Имам сьомга, как да я приготвя, предпочитам на фурна, нямам грил тиган  newsm78

# 322
  • София
  • Мнения: 10 825
Имам сьомга, как да я приготвя, предпочитам на фурна, нямам грил тиган  newsm78
Siomga s gorchitza i med
Скрит текст:
Состав
филе от сьомга

за маринатата:
1 с.л. горчица
1 с.л. соев сос
1 ч.л. мед
сол
черен пипер
1 с.л. лимонов сок
Приготовление
Филето се измива и подсушава. Поставя се в тавичка и се полива с маринатата. Оставя се за 30 мин. в хладилник. Изпича се и се сервира с гарнитура по избор.
Karamelizirana siomga
Скрит текст:
Состав
500 гр. филе от сьомга
2 с.л. олио
3 с.л. захар
2 скилидки чесън - нарязан на ситно
1/2 глава лук - нарязан на ситно
4 с.л. рибен сос
1/2 ч.л. черен пипер
1 стрък лимонова трева (или кора от лимон)
25 гр. пресен джинджифил
1 малка люта чушка
Приготовление
Рибата се измива и подсушева добре. Нарязва се на удобни парчета и се нарежда на дъното на тенджера. В малко съдче се слагат олиото и 2 с.л. захар. Загрява се на слаб котлон. Когато карамелът стане светло кафяв се прибавят лукът и чесънът. Оставя се да къкри докато карамелът се разтопи напълно. Рибата се залива със сместа. Прибавят се черният пипер, рибеният сос и останалата 1 с.л. захар. Оставя се да се маринова 1 час. Тенджерата се слага на слаб котлон. Парчетата риба се запечатват по 5 мин. от страна, като се внимава при обръщането да се запази целостта им. Прибавят се наситнените лимонова трева, джинджифил и люта чушка. Тенджерата се захлупва и се оставя да се задушава на слаб огън. Ако е нужно се добавя малко вода.
Поднася се с бял ориз.
Siomga s iaichen sos
Скрит текст:
Состав
Котлети от сьомга
сол
черен пипер
чесън на прах

За яйчения сос:
200 мл прясно мляко
2 ч.л. нишесте
2 жълтъка
сол
копър
къри
черен пипер
Приготовление
Котлетите от сьомга се поръсват с черния пипер, солта и чесъна на прах. Поставят се в намаслена тавичка и се пекат около 40 минути на 180 градуса (до зачервяване).

Нишестето се разтваря в прясното мляко. Слага се на котлона. Щом млякото заври, котлонът се намалява и се добавят двата разбити жълтъка. оставя се да къкри 3-4 минти на котлона. Добавят се подправките.
Изпечените котлети се заливат със соса и се поднасят с лимон.
Marinovana siomga s limon i med
Скрит текст:
Состав
2 филета от сьомга с кожата
настъргана кора от 1/2 зелен лимон
сокът на 1/2 зелен лимон
3 с.л. мед
1 с.л. балсамов оцет
1 с.л. соев сос
1 щипка джинджифил
1 зелена чушка - нарязана на ситно
1 червена чушка - нарязана на ситно
1 тиквичка - нарязана на ситно
1 с.л. зехтин
Приготовление
Лимоновият сок, кората, меда, балсамовия оцет, соевия сос и джинджифила се смесват. С две трети от соса е маринова сьомгата и се оставя в хладилника за поне 1 час. Фурната се загрява на 200 градуса. в тавичка се постила фолио. Върху него се слагат филетата. Чушките и тиквичката се объркват с останалата 1/3 от марината + зехтина и се нареждат около филетата. Пече се о зачервяване - около 30 минути.
Извинявам се за заглавията на латиница, програмата, в която си записвам рецептите не ми ги разчита на кирилица и ме мързи сега да ги пренаписвам  Blush

# 323
  • Мнения: 19 248
Първата много ми хареса   Heart Eyes

# 324
  • Мнения: 2 405
Вчера гледах предаване за избор на най- добрият ресторант
и там няколко пъти споменаха за разкошно направени свински крилца  Mr. Green
Четох, гледах, но освен, че са от ребра друго не схванах.
Имате ли идея как изглеждат?

# 325
  • София
  • Мнения: 10 825
Крилцата на прасетата ли  Mr. Green Вероятно са добити от мъчително убити прасета. За друго не се сещам.
Но пък какво ли разбирам аз  Blush
http://www.eatpigwings.com/

# 326
  • Мнения: 2 405
Сън не ме хваща и акъла ми само в тези крилца...
е, ако не друго, то поне английски разбираш  Joy ма кой да се сети как да го потърси  Blush
Благодаря  bouquet

# 327
  • Мнения: 13 227
Споделете успешни рецепти за свинско контрафиле. Не е ли много сухо месо? Досега веднъж-дваж съм приготвяла и двата пъти става сухо и като подметка, въобще не съм очарована от него, но по стечение на обстоятелствата разполагам именно с такова месо в момента. Предварително благодаря  Hug

# 328
  • Русе
  • Мнения: 6 782
Споделете успешни рецепти за свинско контрафиле. Не е ли много сухо месо? Досега веднъж-дваж съм приготвяла и двата пъти става сухо и като подметка, въобще не съм очарована от него, но по стечение на обстоятелствата разполагам именно с такова месо в момента. Предварително благодаря  Hug

http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/04/blog-post_24.html

# 329
  • София
  • Мнения: 1 934
Споделете успешни рецепти за свинско контрафиле. Не е ли много сухо месо? Досега веднъж-дваж съм приготвяла и двата пъти става сухо и като подметка, въобще не съм очарована от него, но по стечение на обстоятелствата разполагам именно с такова месо в момента. Предварително благодаря  Hug
Цялото парче месо се маринова и стои така в хладилник поне 12 часа, най-добре 24 часа. Преди мариноването се окрехкотява. Маринатата се прави с бяло вино, соев сос, зехтин, сол, лимонов сок, подправки - черен пипер, червен пипер, сминдух, малко джоджен, горчица. Хубаво се натърква от всички страни, завива се заедно с маринатата във фолио и се слага в хладилника. Периодично се обръща и подмазва отвсякъде. Пече се цялото, заедно с останалата марината, ако има такава, и намазано отгоре с мас, може и с друга мазнина, първоначално на 200 градуса за около 10-тина минути да се запечата, а после - около 1 час на 150 градуса. По средата се обръща, за да се запече и отдолу. На няколко пъти се обвила с течността. Ако е нужно, се слага и малко вода в тавичката.

Последна редакция: ср, 08 юни 2016, 15:01 от izoma

Общи условия

Активация на акаунт