Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 72 336
  • 741
  •   1
Отговори
# 495
  • Варна
  • Мнения: 20 233
Имам китайско грахово фиде, искам да го направя като гарнитура, но не се сещам как да го приготвя. По пинцип се слага в супи. Приготвя се като се накисва за 15 минути в гореща вода.
Но ми се ще по-интересна рецепта.

# 496
  • Sofia
  • Мнения: 30 656
Направи на тиган зеленчуци нарязани на ленти-морков,тиквичка,чушка,лук,пресен джинджифил,добави соев сос и сусам. Стават почти като по китайски,но без глутамата

# 497
  • Мнения: X
Здравейте и от мен, имам въпрос за готвенето на амарант.

Вече втори път го кисна цяла нощ, а после варя около 30-45 минути на слаб огън в съотношение вода-зърна - 2:1.
Обаче не омеква, все си пука и хрупа, а го варя дълго. Освен това, независимо че е киснат и измит, накрая все си става кашест, пуска си нещо като нишесте във водата и после го прецеждам сума ти време. И остава един такъв тиклав, лепкав, трудно го смесвам със зеленчуци. Иначе е приятен на вкус, но си е една лепкава маса, неподходяща за сервиране.
Малко куриозно, но наистина ми се получава така - хрупащ, но плуващ в кашеста, гъста смес амарант.

Някъде бъркам ли? Как да стане пръхкав, като киноата например?

Знам, че може да се прави на пуканки, но не съм спец в пуканките, царевичните никога не ми стават, затова тази идея отпада.

# 498
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Vrabcho_,

имах в началото твоя проблем, т.е. при първото готвене. След 40 мин - твърди топченца в тенджерата. Казах си - ма*ната му, ще варя още. Над час май го варих и накрая стана. Та според мен се въоръжи с търпение. След тази опаковка, повече не купих. Не ми хареса миризмата му, независимо от времето за варене.

Сещам и се, че ако го киснеш от предната вечер във вода, се сварява по-бързо.

# 499
  • Мнения: 807
Здравейте! Утре ще правя тези соленки :
http://idapohapnem.blogspot.bg/2016/06/ii.html
Въпросът ми е: може ли да си направя тестото довечера и утре сутринта да  ги опека?

# 500
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Може, разбира се. Само може да имаш малко трудности в началото при разточването, докато тестото поомекне. Ако е много твърдо, помеси го малко из ръцете си, за да го стоплиш и да можеш да го точиш.

# 501
  • Мнения: 807
чудесно, благодаря Simple Smile

# 502
  • Мнения: X
Vrabcho_,

имах в началото твоя проблем, т.е. при първото готвене. След 40 мин - твърди топченца в тенджерата. Казах си - ма*ната му, ще варя още. Над час май го варих и накрая стана. Та според мен се въоръжи с търпение. След тази опаковка, повече не купих. Не ми хареса миризмата му, независимо от времето за варене.

Сещам и се, че ако го киснеш от предната вечер във вода, се сварява по-бързо.

Киснах го цяла нощ, но явно и това не дава резултат.
Ще го изпонаготвя този пакет и ако все такъв става, спирам да купувам, не ме кефи така.

Благодаря за отговора!  bouquet

# 503
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Малко странен въпрос имам.  Wink
Току-що Tari Tasartir ми даде идея за салата - футболна топка, която да направя в кръгла купа и да обърна - страхотно!
Въпросът ми е, за какви салати се сещате, които бих могла да оформя така? На мен ми хрумва картофена (понякога я правя и с кис. краст. варено яйце и майонеза, може и обикновената), също се сещам и за руска.

Трябва да е някаква "твърда" салата, да не загуби форма. В момента само за варени картофи се сещам като основа, която да държи.

# 504
  • Мнения: 807
http://nahrani.me/recepti/salata-futbol/
http://dmilanova.blogspot.bg/2011/08/blog-post_7730.html

аз правих и двете за мъжкото население покрай мачовете - бяха много доволни Simple Smile

# 505
  • Варна
  • Мнения: 20 233
Направи на тиган зеленчуци нарязани на ленти-морков,тиквичка,чушка,лук,пресен джинджифил,добави соев сос и сусам. Стават почти като по китайски,но без глутамата
Ще пробвам. А фидето да мина ли през тигана? Thinking

# 506
  • Sofia
  • Мнения: 30 656
Може накрая,да обере останалото от зеленчуците...

# 507
  • Мнения: 8 397
chrissy, можеш да направиш Желирана млечна салата във формата на топка като декорираш с черни маслини.

# 508
  • Пловдив
  • Мнения: 5 290
Имам 4л. суроватка. В какви рецепти мога да я оползотворя?

# 509
  • Sofia
  • Мнения: 30 656
соленки,питки,къпана баница,палачинки....

Общи условия

Активация на акаунт