Неапол (Кампания) и Бари (Пулия) – Красивата Южна Италия – 2

  • 109 911
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 83
millenitta, поздравления за "дългия" пост bouquet...колкото е по дълъг, толкова е по-ценен- поне за мен, защото за мен това е най-голямото притеснение- как в неделя вечерта ще се приберем от Позитано до Соренто. Планът ми е рано сутринта 08:30 часа от Соренто да хванем автобус и да слезем в Амалфи. Оттам автобус до Равело. След Равело 1-2 часа в Амалфи, следобяд с ферибот до Позитано и оттам .... newsm78...ако ни налегнат такива препятствия как ще се приберем акъла ми не стига. Обмислях вариант от Позитано до Соренто с ферибот, но се оказа, че последния е в 17 часа и ми се струва раничко. А какви са тези автобуси Sightseeing - за първи път ми попадат. Кажете моля ви нещо повече за тях и надеждни ли са, в смисъл пътуват ли по до късно и евентуално какво им е цената?

# 76
  • Мнения: 468
aniu, притесненията ти  са напълно основателни. НЕ разчитай на вечерния автобус. По-добре се насочи към ферибота. Или такси. Наистина пътуването е нещо ужасно. Не преувеличавам. Бях заделила два дни за крайбрежието, но на следващия ден се отказахме да си причиняваме същото нещо.
По-добре размести програмата. Отидете първо в Позитано. После се придвижете с ферибот до Амалфи около обяд.  От там се качете до Равело и после директно от Амалфи до Соренто. Ако искате да се качите в автобуса в 20.00ч, трябва да сте на опашката не по-късно от 18.00ч.
Автобусите са на около 20-30 мин, но разписанието е пожелателно. Не разчитай. В първия автобус не можеш да се качиш. Оставаш за следващия. Тоест си предвиди минимум един час чакане на автобус от точка А до Б.
Соренто - Амалфи преди обяд го пътувахме 3 часа. Задръствания. Отвори вратите преди Амалфи и стигнахме до градчето пеша. В Позитано автобуса дори не спря. Мина транзит и в двете посоки. Имаше хора, които искаха да слязат, но шофьора сякаш не чуваше. Чак когато целия автобус се разкрещя, спря някъде по пътя. За Равело тръгнахме следобяд и уцелихме някаква дупка в разписанието. Много време нямаше автобус. На връщане се оказа, че не  е директен, а се качва до горно градче. Та пътувахме 30 вместо 10 минути. После както писах преди това чакане 2 часа на опашка и имахме късмет да се качим, защото голяма част от хората си намериха други варианти за транспорт.
В Равело вила Чимброне си струва повече посещението.
За sightseeing автобусите имаше линк в предната тема. Намерих ги
http://www.sorrento.city-sightseeing.it/eng/percorsi.html

# 77
  • Мнения: 1 377
Ние се върнахме от Позитано до Соренто с ферибот. Хора заслужава си много е приятно. Да и там е дълга опашката за това е добре около 45мин.пине да сте на пристанището, защото ферибота идва от Амалфи и вече е качил хора, но поне не тъпчат като в автобуса. Има ферибот в 17:00ч. За ентусиастите качете се до Ночеле - квартал на Позитано доста високо над градчето.

# 78
  • Мнения: 83
Благодаря, благодаря, благодаря millenitta  smile3525. Лелееее, май няма да можем да се насладим на очарованието на крайбрежието... По скоро ще луднем #Crazy. Мисля, че наистина ще е най-добре да изберем и на отиване и на връщане Sightseeing. Само че не мога да разбера тази цена на билета за цял ден ли е или за 6 часа важи само  newsm78

# 79
  • Мнения: 468
Ще се насладите. Просто тръгнете рано и избери оптималния вариант, съобразен с условията и тълпите. Наистина си заслужава. Гледките са зашеметяващи.

# 80
  • Мнения: 200
Благодаря Ви момичета за отговорите

 bouquet

# 81
  • Мнения: 1 674
Понеже правим програмата и за нашето пътуване в Пулия и Кампаня през септември, имам нужда от помощ. За начало ще кацнем в Бари, в тази връзка влака в посока Лече, през кои градчета минава ? Бари- Алберобело- Локоротондо- Мартина Франка в този ред по маршрута на влака ли са  и с 1 билет ли се слиза и продължава /еднодневен/ или не е като автобуса около Соренто с дневни билети? Благодаря.

Последна редакция: пт, 03 юни 2016, 10:54 от Г-жа Гертруда Смехуркова

# 82
  • Мнения: 468
Всички изброени градчета са на различни линии на влака и дори са с влакове на отделни компании. Линията Бари-Лече минава през Остуни. Купуват се отделни билети за всяка отсечка.
За да се стигне до Алберобело Локоротондо и Мартина Франка се хваща влак от Бари.
За Матера и Алтамура също влак от Бари. За да се придвижиш от Алберобело до Матера например, връщането в Бари е задължително. Затова Бари е удобна база за нощувка и дневни лъчове с влаковете всеки ден в различна посока.

# 83
  • Мнения: 1 674
Благодаря много !

# 84
  • Мнения: 19 053
През лятото има сезонен автобус от Алберобело до Матера .  Peace

# 85
  • Мнения: 200
Момичета, някоя от вас може ли да ми помогне с информация относно - Лазурната пещера на Капри.
В смисъл как и от къде се тръгва (Марина Гранде, т.е ), билети оn-line ли да си купя, цени, време... Изобщо всичко би ми било от полза. Намирам инфо - https://www.capri.com/en/c/motoscafisti-di-capri/i/S4S69, от което разбирам, че се тръгва с една лодка и който иска с допълнително прехвърляне влиза в пещерата, но не ми става ясно на определен час ли тръгват, и дали е добре предварително да си закупиш билет или на място и дали и двата билета се купуват на едно и също място

И друго, прочетох нещо че може да се стигне до пещерата и по суша - от Анакапри? Това по-добрия вариант ли е?

И този лифт на Капри също ме интересува - заслужава ли си, от къде и как се хваща, цена...

Извинете ме за сигурно глупавите въпроси  Embarassed , благодаря за всяка помощ

Последна редакция: нд, 05 юни 2016, 08:05 от RNR

# 86
  • Мнения: 1 377
Ето и от мен кратък обзор на прекараното време в Соренто. Там ни беше базата за 7-те дена от които 3 дни се поразходихме в околността и останалите малко релаксирахме.
Първият ден отидохме на Капри корабче рано сутринта. Отделихме му почти цял ден - по тесните улички, градините на Августин, гледките към морето са прекрасни, доста се уморихме защото като се отнесем по детайли не усещаме как минава деня.
Следващият ден посветихме на Равело, Атрани и Амалфи. Хванахме рейса от Соренто в 8:30, дневната карта е 8 евро и успяхме да си я избием. В Амалфи сменихме рейса с по-малък до Равело. Оказа се че автобусите си горе са през половин час приблизително, так че в Равело посетихме вила Руфоло, завъртяхме се в центъра и около обяд слязохме в Атрани и Амалфи. За Соренто хванахме автобуса в 17:00ч и добре че не трябваше да слизаме в Позитано защото е кошмар- много хора и няма място.
Та последния ден от обиколката бяхме цял ден само в Позитано. Ползвахме единичен билет  от1.80евро защото се прибрахме с корабче пак в 17:00ч вечерта. Позитано е черешката на тортата, особено ако се завъртите в задната част по тесните тунелчета и улички. Качихме се и до два от пи-далечните квартали -Монтепертузо и Ночеле от където има великолепни гледки чак до Капри в далечината.
И няколко дни се шматкахме в Соренто - има какво да се види и да си почине човек.

Ето една малка галерия с 1\5 сигурно от снимките. Скоро надявам се ще мога да пусна и филма.

https://flic.kr/s/aHskBh952q




# 87
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
ето от мен описание за Помпей, преди него може да прочетере и за Везувий  Hug

https://muryblog.wordpress.com/2016/06/04/%D0%BD%D0%B5%D0%B0%D0% … 0%BF%D0%B5%D0%B9/

# 88
  • Мнения: 200
До Казерта има директен влак от централната гара на Неапол, до там се стига с Circumvesuviana.

Това, което разбрах е че Circumvesuviana - влак, стига до Неапол на гара - Porta Nolana, от там пеша до Napoli Centrale, за да хванем автобус Caserta, и после обратно по същия маршрут.

Това ли им е разписанието http://www.diariopartenopeo.it/orario-della-circumvesuviana-sorrento-napoli/

Последна редакция: пн, 06 юни 2016, 09:04 от RNR

# 89
  • Мнения: 19 053
Circumvesuviana спират и на гарата на Неапол (слизате на Garibaldi и изходът е точно в подлеза, който води до гарата), следващата спирка е Porta Nolana.

http://www.eavsrl.it/web/sites/default/files/orariautomobilisti/ … A%20con%20Poz.pdf Това разписание намерих, че другото не го отварям.

Общи условия

Активация на акаунт