Мнения за 56 ОДЗ Здравец в Младост 3?

  • 8 933
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • В провинцията ..
  • Мнения: 193
Здравейте! Ние сме в първа градинска и за сега съм доволна. Детето ходи с желание спи, храни се добре и слушал. Това му е 3то детско заведение и за сега съм най-доволна съдейки по - държанието и желанието му да ходи.
Ако има някой с повече мнения за персонала да пише.
Пс. Г-жа Търкаланова ми се вижда много добра и отзивчива 👌
Хубав weekand!!

# 16
  • Мнения: 234
Здравейте. Интересува ме яслената група. Някой има ли впечатления? Предстои ни подаване на документи и се чудя между няколко градини в Младост 3.

# 17
  • Мнения: 28
Здравейте. Интересува ме яслената група. Някой има ли впечатления? Предстои ни подаване на документи и се чудя между няколко градини в Младост 3.

Градината е прекрасна,но за яслената група не мога да кажа същото.Димитрова и Ружа са в яслата,пълен хаус беше преди години,когато малкия я посещаваше.

# 18
  • Мнения: 953
АдиГ. , какво имате предвид под хаус?

# 19
  • София
  • Мнения: 1 609
Градината е наистина добра, но яслата и аз не мога да я похваля. Моята дъщеря беше в групата на Димитрова и Тунева; първата година бяха горе-долу ОК нещата, но след това вече не. Пускала съм и тема по въпроса - имах подозрения за лошо отношение към дъщеря ми (и още 1-2 деца) заради това, че все още е с пелени. Така и не успях да открия как действително стоят нещата, де.

Има още една яслена група - за нея нищо не мога да кажа, не познавам сестрите.

# 20
  • Мнения: 953
*Cathy*, аз също имам съмнения за лошо отношение, затова и изрових тази тема и я повдигнах отново.
На два пъти чух неща, които не ми харесаха, обаче още за нищо не мога да се захвана, за да повдигна въпроса. А за съжаление детето ми още не говори, за да ми разказва...

# 21
  • Мнения: 28
*Cathy*, аз също имам съмнения за лошо отношение, затова и изрових тази тема и я повдигнах отново.
На два пъти чух неща, които не ми харесаха, обаче още за нищо не мога да се захвана, за да повдигна въпроса. А за съжаление детето ми още не говори, за да ми разказва...

В предвид точно лошо отношение,небрежност,никакво занимание с децата....и т.н....

# 22
  • София
  • Мнения: 1 609
Ади, в моя случай се съмнявах, че най-малкото се карат на децата, които са с пелени. Това само в едната смяна - тази на Тунева. Просто изведнъж дъщеря ми започна да истерясва като се изходи, да се удря сама по лицето и да казва "Леля пляска бузките". Подозирах, че или лелята наистина пляска, или я кара сама да се пляска, или я заплашва, че ще я напляска. Нищо не се доказа, но аз много ясно им дадох да разберат, че няма да подмина такива истории с "А, то детето си измисля" и да ги оставя така, така че каквото (ако) е имало, престана. Други две майки от групата имаха същите опасения (едната и по-сериозни) за подобно отношение към техните дъщери, и те като мен са доста бойни като става дума за децата и също имаха разговори.

Тук вече може да се вкарвам сама във филми, но другата особеност беше, че от 30 деца в групата, без пелени да са били не повече от 4-5. Проблеми сме имали само аз и тези двете жени. Общото между нас е, че и трите отглеждаме децата си сами (сега имам партньор, но тогава нямах). По едно време си мислех, че лелката има нещо да си изкарва и си го изкарва на нашите деца, защото при нас няма вариант да дойде разярен татко да я ошамари. Но това вече си е чиста спекулация от моя страна.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 122
Здравейте,
записвам се да следя темата с интерес!!!
Дъщеричката ми става на една година, мисля от септември да я пускам на ясла в 56 то ОДЗ. Всичко което чета обаче доста ме притеснява.
Моля за още мнения за яслите във въпросното ОДЗ.

# 24
  • Мнения: 4
И моята дъщеря може би ще бъде приета в яслата на 56 ОДЗ, найстина имам нужда от повече мнения, защото не искам да си стресирам детето едва на 2 години, а и тя е с доста труден характер и си изисква внимание....

# 25
  • София
  • Мнения: 1 609
Точно вчера си говорихме с майки на деца от групата на дъщеря ми за яслата - в нашата градинска група има деца, събрани от двете яслени. Ами всички са на мнение, че децата там ги бият - и в едната група, и в другата. Аз бях само с подозренията, описани по-горе в предишния ми пост, но останалите са си просто убедени. Една майка пък ми каза, че когато синът ѝ трябвало да тръгне на ясла, нейна позната ѝ казала - гледай да го запишеш в групата на г-жа Л., защото там много добре ги възпитават, като не слушат ги бият. От друга майка чух същото - г-жа Л. бие децата и дори не си прави труда да го скрие.

# 26
  • Мнения: 8
Това е нереално?!? Ясно е , че родителите имат раьлични критерии...но да си доволен че ти пошляпват детето?!?! Това е безобразие! Лошото е че и ние имаме шанс само за там....вече ми се изяснява защо има толкова малко желаещи

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 122
Това е ужасно, за съжаление и ние имаме шанс за там!!! Направо незнам какво да правя  #Crazy
Освен след прием да се подготвим за борба с лошото отношение.  Naughty
Надявам се все пак да не е толкова трагично положението Praynig

# 28
  • София
  • Мнения: 1 609
Освен да ви пожелая успех и да ви посъветвам да сте нащрек и при най-малко съмнение да им дадете да разберат, че няма да останат нещата така, друго не знам какво да ви кажа.

От градинските групи - аз мога само хубави неща да кажа за г-жа Найденова и г-жа Димитрова и ако дъщеря ми не беше при тях, много отдавна изобщо нямаше да е в тази градина. Копирам по-долу поста си от друга тема за това какво се случи с дъщеря ми по време на сборните групи, слагам го в скрит текст. Отново подчертавам, че в градинската група с нашите госпожи такива неща няма и те са наистина прекрасни, но не такива са впечатленията ми от другите, а някои от майките от нашата група, които имат деца в другите, имат подобно мнение.

Скрит текст:
Ох, тези сборни групи... Моята дъщеря хич няма късмет с тях. Миналата година за първи път беше в сборна група за пролетната ваканция и я забравиха сама в градината, намерих си я ревяща. Намериха ми я, по-точно. Тази година пък са я дали на друг човек. Още съм ядосана и макар да имах разговори тази сутрин, се чудя дали да не предприема и нещо допълнително.

Какво е станало - при нас не пускат родители по групите, звъни се на видеодомофон и при водене, и при взимане. Видеото на домофона в групата, където е дъщеря ми в момента (не нейната си група) не работело. В групата има още едно дете със същото име. Снощи дошла майката на другото дете и звъннала, обаче учителката се объркала и помислила, че е за моята дъщеря и я пратила да слиза. Дъщеря ми слязла; не ме намерила долу; казала на охраната и на дежурните учителки, че мама я няма и питала къде съм. От тяхна страна - реакция нулева. Детето постояло 1-2 минути, през което време дошла майката на друго дете от нейната група - жена, която дъщеря ми познава, все пак. Тук вече как е станало така, че тази жена си е тръгнала с дъщеря ми, не е много ясно. Тя самата ми каза, че дежурната учителка ѝ казала "А, добре, че ги взимаш и двете", на което жената опитала да обясни, че не ги взима и двете, но учителката просто ѝ бутнала дъщеря ми в ръцете, обърнала се и се прибрала вътре. Моята дъщеря не успя да ми даде смислено обяснение защо е тръгнала с тази жена; твърди, че така са ѝ казали и понеже я познава (аз съм говорила за тръгване с непознати), решила, че може да иде, особено щом госпожите така казват...

Аз като отидох да я взема, ме посрещнаха с "Й. я взеха вече, една друга жена я взе". Можете да си представите сигурно прединфарктното ми състояние. А и ние с тази майка не сме  близки, макар и да са децата в една група; тя няма моя номер, но беше прозвънила всички родители от групата, чиито номера има и го беше намерила, та ми се обади и ми каза, че дъщеря ми е с нея и са на площадката в съседство.

В случая е малкия дявол; нищо не се е случило с детето и не е било взето от непознат или злонамерен човек. Но аз съм особено ядосана, защото

1. Първо се опитаха да ме лъжат. Признанието за разваления домофон и объркването на гласа дойде тази сутрин. Вчера първо ми казаха, че дъщеря ми е видяла лицето на човека, който е звънял и сама е казала, че е за нея и затова са я пуснали с извинението "Ние сме по заместване, не познаваме всички родители, а децата са по-големи и си виждат и си казват". После пък се смени версията и ми казаха, че мислели, че ние имаме уговорка с другата майка тя да вземе и моето дете. Сега, или не ме познават и са помислили друга жена за майка на детето ми, или ме познават и са помислили, че има уговорка (макар да не са предупредени за такава, какъвто е редът, всъщност). Не може и двете едновременно. Чак след като дъщеря ми каза, че госпожата ѝ е казала да слиза и друга жена каза, че детето е стояло долу и е питало къде съм,  стана ясно, че видеото не работи, детето не се е припознавало и никой не е идвал изрично за нея, ами просто госпожата се е объркала.
2. Опитваха се да вменяват вина на детето. Защо не се била върнала, като видяла, че ме няма. Ами аз питам - след като 3ма възрастни не са се сетили да ѝ кажат да се върне, щом не вижда майка си, защо се очаква тя на 5 години да се сети? Има деца, които биха се сетили, но има и такива, които не биха, а и в крайна сметка на нейната възраст не се очаква да взима разумни решения във всякакви ситуации и да носи отговорност за тях. Затова е поверена на възрастни, а не е оставена сама да си ходи напред-назад както и където прецени.

И така. Стана ми дълъг поста, но наистина съм много ядосана. Тази сутрин ги уведомих, че от сега нататък аз лично ще взимам детето от групата и никакви домофони няма да ползвам. Ако не съм се появила аз лично или човек, за когото лично и изрично съм предупредила, че ще я вземе, детето не напуска групата и толкоз.

# 29
  • Мнения: 267
Здравейте, мами!
За тези, чиито дечица са записани в 56 ОДЗ - наистина ли градината няма да работи през август?
И ако е така, не се ли организират някъде сборни групи и не ги ли разформироват дечицата по съседни градини?
Не всеки може да намери алтернатива за гледане на детето му през лятото... Sad

Общи условия

Активация на акаунт