Мнения за 56 ОДЗ Здравец в Младост 3?

  • 8 953
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 123
Всяка година има дежурни градини, които поемат децата от тези, които почиват.
Принципно пускат списъци с децата, които желаят да посещават дежурна градина.

# 31
  • Мнения: 267
Всяка година има дежурни градини, които поемат децата от тези, които почиват.
Принципно пускат списъци с децата, които желаят да посещават дежурна градина.

Благодаря много! Успокои ме! Simple Smile Ще търся инфо.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 609
Специално за 56 ДГ - обикновено са на разменни начала с 59 ДГ, която е в съседство. Т.е. юли месец ще почива 59 ДГ и техните деца ще бъдат в 56; август месец - наобратно. Досега поне винаги така е било; плюс деца от други градини в Младост чат-пат. Но все пак е добре да се провери да не би този път да са уредени по друг начин нещата.

# 33
  • Мнения: 267
Специално за 56 ДГ - обикновено са на разменни начала с 59 ДГ, която е в съседство. Т.е. юли месец ще почива 59 ДГ и техните деца ще бъдат в 56; август месец - наобратно. Досега поне винаги така е било; плюс деца от други градини в Младост чат-пат. Но все пак е добре да се провери да не би този път да са уредени по друг начин нещата.

Разбирам те, *Cathy* , и звучи повече от логично, но снощи питах едната госпожа и тя каза, че за сега няма информация за сборна / дежурна градина, не зависело от тяхното ръководство, а от общината...

# 34
  • Мнения: 8
Cathy , това което пишеш и ти се е случило е повече от недопустимо и свръх безотговорно от страна на лелките ... Не мисля че бих ги нарекла "госпожи" . Явно не струва особено 56то...ни май нямаме избор ...ще му мислим...до къде я докарахме

# 35
  • София
  • Мнения: 1 609
Ами аз в крайна сметка подадох жалба в инспектората. Прецених, че един скандал едва ли ще им държи влага особено дълго време, особено предвид, че е имало и друг път подобни случаи, аз знам за 2 със сигурност, освен моята дъщеря. Не знам дали ще има ефект от жалбата; искрено се надявам да има заради другите деца там. Моята дъщеря на сборни групи няма да стъпи повече, за щастие другата седмица излизам в майчинство и ще си я гледам, а за догодина се надявам вече да не е там - кандидатствали сме за предучилищна в училище и ще я преместя моментално, стига да бъде приета.

# 36
  • София
  • Мнения: 18 800
Аз когато си оставям детето никога не звъня на домофона.В сборни групи никога не е имало проблем.
Градината няма да работи август нито ще са в Елхица.АЗ питах и казаха ,че ще има дежурна градина за МЛадост.

# 37
  • Мнения: 8
привет, моето дете посещава 1 ясла в 56 одз от септември 2016, когато беше на 2 г. 1 м. и искам да кажа, че като цяло съм доволна от яслата. Не сме имали никакви проблеми с Димитрова и Тунева, детето свикна с тях и ги нарича по малко име. Яде, спи, разказва за децата и ако види някое дете на площадката им се радва. Почти не сме боледували през този период. Освен това, детето ми като чуе някоя песен започва да танцува - примерно на хей ръчички или на у дома часовник трака - заучено, нещо, което е видяла в градината.
Имам и по-голямо дете в 3 група и там също сме доволни.

# 38
  • Мнения: 8
Аз започвам честно казано да се съмнявам във всичко! Онзи ден минавам покряй яслата и чувам думата " келеш"?!?!?! Чудесна дума за възпитание...да не се чудим после децата защо са вулгарни или агресивни в училище! Не стига че работят по 6 месеца в годината, ми и за това време не могат да се стегнат и да си свършат работата

# 39
  • Мнения: 139
Още едно негативно мнение за яслата,и по-специално Тунева! Лелката си пошляпва,на децата се крещи..Наблюдавайте си всяка промяна в детенцето,и бъдете нащрек,не го отдавайте само на стреса от отделянето от вас!

# 40
  • Мнения: 333
Приеха дъщеря ми 2ра ясла тук, но като гледам коментарите направо ми се изправя косата. Sad

# 41
  • Мнения: 2 171
Аз съм доволна от втора ясла. Дъщеря ми свикна много бързо и ходи с желание, което за мен е показател, че се държат добре с нея. Имах съмнения, че адаптацията ще е трудна, но те я предразположиха и свикна за две седмици. Още на първия месец си махна сама памперса, дори нощния - нещо, което аз не успях да постигна. Пее, танцува и най-важното, ходи с желание.
Около коледните празници бяха сборни групи и оттогава имам неприятен случай с госпожите от първа ясла. Незнайно защо, при положение, че носим мокри кърпички, те й бяха изтрили дупето с бялата й блузка, а след това я свили на топка и бутнали в раницата при чистите й дрехи. Доста ми отне докато разбера, при това по неприятния начин, с какво точно е омазана (на гърдите). Недоумявам как изобщо са го направили.

# 42
  • София
  • Мнения: 52
Мнение за госпожа Андрова и госпожа Тапарова?

# 43
  • Мнения: 267
Мнение за госпожа Андрова и госпожа Тапарова?

Привет!
Малката е при тях. Сега ще е втора група, смятам към края на септември да я пусна.
Доволни сме от госпожите и от леля Ники, гледат си работата, полагат грижи. Тапарова повече се карала, Андрова повече обичала. 😄 В сравнение с яслата (в друг квартал), тук поне не се чуват постоянни крясъци, които да стресират децата. На опознаватрлната родителска среща направи впечатление,  че директорката хвали изключително много двете госпожи, които щели да полагат родителска грижа от сега до изпращане на училище. Всеки ден се оглеждам и ослушвам за подобни белези и смея да твърдя, че май им се получават нещата. Комуникацията с родителите също е на добро ниво.
Има си плюсове и минуси, както навсякъде. Зависи от гледната точка и на родителите.  На нас не ни  харесва, че сутрин, докато ги събират и следобед, докато чакат за взимаме.. ..цари пълна тишина, защото им се пускат филмчета, кои поучителни, кои не толкова - например с учудване установихме, че малката отлично знае кой е Бен Тен ... което значи Cartoon Network, а каналът е пълен с отвратителни и често брутални анимации, вкъщи е един от забранените. Наше мнение. За сега нямаме повод за оплаквания и не е имало наистина тежки, неприятни емоции. Дъщеря ни е доволна, ходи с желание и сега пак няма търпение.
Твоето детенце сега ли тръгва? Момченце или момиченце?
Ако с още нещо мога да бъда полезна, питай.
Ще се радвам да се запознаем и на живо скоро! Успешна учебна година! 😀

# 44
  • София
  • Мнения: 52
Благодаря Ани.Писах ти на лични!

Общи условия

Активация на акаунт