Каско+ тотал щета изплащане

  • 1 723
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Здравейте, моля, който може да помогне с разяснения.
Въпросът ми е следния:
Направих катастрофа и колата ми е тотал щета, застрахована в дзи за 7,000лв каско+ февруари месец 2016. Днес получих възлагателно писмо, което трябва да представя в полицията, а на него пише, че ще бъдат изплатени 4,990лв.
Питането ми е - колата за мен ли остава или за дзи... За какво застраховам за 7000, като 2 месеца след това получавам 5000??

# 1
  • София
  • Мнения: 1 213
За да ти изплатят обезщетението, което ти е изчислено от застрахователя трябва да бракуваш колата в КАТ, няма как да си я 'получиш', виж за предаване за цветни метали не съм сигурна, мисля,че физически ламарините след бракуването са си твои и можеш да ги предадеш - съответно да вземеш някой лев.
В общите условия на договора за полицата на застрахователя трябва да е пояснено кои случаи се водят за тотал щета и колко процента от застрахователната сума се изплащат в този случай. Например в ЛевИнс ми е каското на едната кола, там е 80%. Прочети си внимателно договора, винаги можеш да попиташ служителите на твоята застрахователна компания, те за това взимат заплати в крайна сметка, за да отговарят!

Общи условия

Активация на акаунт