Против акне/пъпки по лицето 5

  • 111 331
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Да, от iHerb го взех. Даже сега е намален само $2,69 и днес ще си поръчам два да имам. Мажа го вечер. Първо си измивам лицето, послед слагам този крем с алое, след половин час си слагам хидратиращия крем.

# 706
  • Мнения: 711
Да, от iHerb го взех. Даже сега е намален само $2,69 и днес ще си поръчам два да имам. Мажа го вечер. Първо си измивам лицето, послед слагам този крем с алое, след половин час си слагам хидратиращия крем.

Много се радвам, че ти е допаднал Simple Smile Аз го използвам вече 3 месеца, като мажа само сутрин и като попие (след около 30 сек) мажа хидратиращ крем. Купих си и листо от алое уж да е по-натурално, но въобще не е с консистенция на гел, ами седи едно твърдо и ме отказа да го ползвам. Сега си ползвам гелчето - чисто и лесно. Между другото, това алое е с натурални съставки и за цената си е супер. Не знам дали в iHerb предлагат и останалите продукти от серията, тук съм мяркала, но засега ще се придържам само към този продукт.

# 707
  • Мнения: 1
Привет,
Понеже гледам тази е най - активната тема за акнета искам и аз да се включа. От години имам проблеми и аз. Акнето ми варира между средно и тежко. Пробвал съм следните видове лечения:
- спирт 98%, спирт 2% със хлоротромицин
- гел мусант на Биодерма + Биодерма мат / серум / глобал
- Вибрамицин, Зинерит, Даверцин
- Триакнеал със екстратемпорално лекарство с хлорнотромицин, сулфурис и цинк, слънцезащита
- екстратемпорално лекарство микс с третиноин и бензоил пероксид, биодерма глобал и слънцезащита
- обикновен сапун dove + сода бикарбонат
- последно ми изписаха акнатак без измиващи гелове и ако това не помогнело - роакутан ( абсурд )

Като цяло вече се чувствам полухимик. Всички тези неща съм ги пробвал с продължение на 3-4 седмици. Правил съм и други различни схеми, ако съм забелязвал, че нещо работи.  Принципът, към който съм се придържал е агресиван препарат вечер , а сутрин хидратация със слънцезащита. Въпросът е , че нещо пропускам явно.

От всички изредени в момента най - добре работи обикновен сапун dove + сода бикарбонат. Лека полека отшумяват гадните пъпкочи, но не пак се появяват. Хубавото при тази схема е, че позволява на лицето да заздравява и да се изчиства.
При другите препарати се наблюдава отшумяване първите 4-5 дни, а след това избиване на нови пъпки (резистенция?!). Те не са пъпки, понеже бързо се изгарят от препаратите, а по - скоро едни червени подути петна, които не минават бързо и се натрупват. Още по - гадна работа. Същото се получи и с така прехваления бензоил пероксид - проведох лечнието 3-4 седмици, а лицето ми се зачерви и нямаше признаци да се оправя и с него приключих безславно. Дали нещо ми убягва или да бъркам?

п.п. онзи ден с едни колежки нещо се заговорихме за този проблем и тя изстреля "да не спиш по корем", което беше шокиращо за мен, понеже точно така спя и явно има връзка с разпространението на акнето с търкането му по възглавницата. От тогава всеки ден сменям калъфките и има лек напредък.

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
При другите препарати се наблюдава отшумяване първите 4-5 дни, а след това избиване на нови пъпки (резистенция?!).

Не, не е резистенция. Просто когато проблема за излизането на пъпки е вътрешен няма как да се справиш завинаги с тях само с външна намеса.  Peace

# 709
  • Мнения: 992
Аз мисля, че когато има активни пъпки и възпаления содата може да влоши нещата като разнесе всичко по цялото лице. Възможно е и да греша, но така си мисля.
Аз чак сега си позволявам сода.
От доста време нямам пъпки, чак съм изненадана, че ме пропуснаха страничните ефекти след спиране на диането.

# 710
  • Мнения: 4 770
Аз мисля, че когато има активни пъпки и възпаления содата може да влоши нещата като разнесе всичко по цялото лице. Възможно е и да греша, но така си мисля.
Аз чак сега си позволявам сода.
От доста време нямам пъпки, чак съм изненадана, че ме пропуснаха страничните ефекти след спиране на диането.

Мога да добавя, че от спирта остават точно белези и твърди подутини. Той гори кожата и прави белега по-траен, сух и силно изразен. Това което пропускаш, освен вътрешната намеса, е че за всяко лечение е нужно известно време, не може да пробваш 10 различни неща през 3 дни и да очакваш всичко да ти понесе и да има ефект уау. На кожата й е нужно време да свикне с всеки нов препарат, а и ако се подобри, няма да знаеш от кое е. Повечето продукти за проблемна кожа са агресивни и насочени към млада и мазна кожа, ако твоята е по-суха може да не са подходящи. За хидратация е нужен отделен от "лечебния" крем, задължително некомедогенен. Ако кожата ти носи на ексфолииране и почистване с четка, може да опиташ. Също и някоя почистваща маска с глина/хума. Ако ти опъва или изсушава, слагай само на проблемните места или Т - зоната или ги оставяй за по-кратко. Почиствай лицето задължително 2 пъти дневно, после лек тоник и сутрин хидратация със слънцезащита, вечер третиращ продукт и, ако има нужда подхранващ. Калъфките наистина трябва да се сменят на 2-3 дни, иначе положението се влошава. Успех!

Последна редакция: сб, 04 фев 2017, 10:17 от Петенце Цветенце

# 711
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Здравейте,
Доскоро ползвах снинорен - от октомври до сега. Всяка вечер с едно дискче от ДМ измивах, заедно с  измивен гел на авен и после нанасях снинорен. Кожата ми блесна - без нито една пъпка и петънце. Иначе порите около носа си стоят, но са минимизирани.

Здравей, това ли е крема от който си доволна http://apteka.framar.bg/18002348/%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%BE% … -30-%D0%B3%D1%80-

На цялото лице ли нанасяш? В листовката пише само на засегнатите участъци.  Thinking

# 712
  • Мнения: 3 269
Здравейте,
Доскоро ползвах снинорен - от октомври до сега. Всяка вечер с едно дискче от ДМ измивах, заедно с  измивен гел на авен и после нанасях снинорен. Кожата ми блесна - без нито една пъпка и петънце. Иначе порите около носа си стоят, но са минимизирани.
На цялото лице ли нанасяш? В листовката пише само на засегнатите участъци.  Thinking
- На засегнатите участъци

Здравей, това ли е крема от който си доволна http://apteka.framar.bg/18002348/%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%BE% … -30-%D0%B3%D1%80-

Да. това е кремът.
Знам го от 17 години, когато една много добра дерматоложка ми го изписа.
Сега ще ви кажа тогавашното си лечение, изписано от нея и след него нямах пъпки поне 2-3 години, но борбата беше безмилостно жестока тогава и сега едва ли ще успея.
1. Всяка вечер почистване с тоалетно мляко на Лореал;
2. Миене с вода;
3. Парна баня - 15 минути с лайка. Две седмици подред всяка вечер, после две седмици през вечер и накрая веднъж седмично;
4. Леко премахване с тензухена кърпа на комедони, но не и стискане на пъпки;
5. Мазане с Далацин Т;
6. Час след мазане с Далацин Т, мажеш снинорен;
7. Сутрин отново миене на лицето, далацин и скинорен;
8. Антибиотик 1 месец - мисля, че беше тетрациклин, но не съм сигурна; Пих го само 2 седмици;
9. Диета -само зеленчуци, плодове и зеленчукови супи - това каза - за цял живот. Без картофи, хляб, шоколад, кафе, алкохол, месо, млечни продукти. Спазвах я доста дълго време поне година.
10. .Никакъв фон дю тен и пудра - това сега не мога да си го позволя в никакъв случай.

След тези години, в които нямах пъпки, реших, че завинаги са ме забравили и спрях да спазвам всичко това и те пак се върнаха с пълна сила.

По-късно открих козметичка, която ме почистваше на 20-30 дни и също няколко години нямах пъпки.
Тя не е в София, но въпреки това я посещавам, но вече не ми влияе добре почистването. Тя е много добра и действа все по същия начин, но при мен полза няма. Явно е нещо вътрешно.

В продължение на размислите ми и страстите - спрях Зинерита, който ползвах 4-5 дни и почнах Бензоил Пероксида. Тези пъпки, които бяха изсъхнали още преди това, сега отново се подуха - просто ще лудна.

Няма отърване. Затова съм решила зверска диета от понеделник пак, нищо че съм 50 кг.

# 713
  • Мнения: 711
И аз се завръщам с няколко нови пъпки  Laughing Така хубаво се бях поизчистила  Cry

Смея да твърдя, че от стрес илизат пъпки! Досега си мислех, че са митове, но потвърждавам. Стресът оказва влияние върху хормоните, а от там и върху кожата. Та сдобих се с няколко болезнени големи пъпки и сега си ги отглеждам. И аз минавам на диета - никакви млечни и ограничавам белите храни (бял ориз, брашно). Понеже ми се поизчисти кожата, си позволих да ям кашкавал, да пия капучино и т.н. и веднага се влоших.

Иначе имам и ново откритие, не помня дали не го споменах назад в темата, но ако се повтарям - сори. Става дума за сярата. Знам, че допустимото съдържание не трябва да надвишава 10% (за да може да се продава без рецепта) и си намерих маска за лице със сяра. Изсушава пъпките. Една дори се отказа да излиза и се прибра. Хубаво е, аз използвам ето това:



Сяра има и под формата на лосиони и т.н. и се нанася само върху проблемните зони.

Скинорен съм ползвала, но не видях ефект. Сърбеше ме зверски от него и ми побеляваше кожата. Тоа беше преди 7-8 години, може и да са променили формулата.

# 714
  • Мнения: 3 269
Да и аз така - кашкавал, банички и ядки, както  и брускетки с моцарела и ето ти -на.
Не съм пробвала това със сярата. Но вече не знам кое по-напред да пробвам.
Почвам антиоксидантите от днес. Понеже правя почивка от Пурим.

# 715
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
неви86, благодаря за изчерпателния отговор.  bouquet
Ще го пробвам кремчето,но 30г ми се вижда доста количество,ако ще мажа само пъпките. При мен най-засегната е брадичката,дали ще  е проблем да я мажа цялата?

За храните,не съм забелязала как ми влияят ,но за стреса съм съгласна. Преди Коледа изживях доста стресова ситуация , и още оправям последиците.

Гоня 40год, а вместо кремове за бръчки, си купувам крем против акне, като тинейджърите. ooooh!

п.п. Кои храни трябва да избягвам?

# 716
  • Мнения: 3 269
Споко, аз хем имам бръчки, хем пъпки  Laughing
Като цяло мазните храни и въглехидрати.
Друго интересно нещо. Забелязала съм, че като съм влюбена кожата ми се изчиства, явно от хормоните. Бях на тази вълна от август до ноември и нямах една пъпка.
Но щом всичко приключи, веднага ми избиха пъпки. Това го забелязвам за втори път в живота си.
Следователно: повече любов и ще сияем Joy :

# 717
  • Мнения: 711
За храните знам, че млечните и възглехидратите влошават положението.

Скрит текст:
лошите:

добрите:




Днес ще си взема Цинк и Oмега 3 на таблетки и ги започвам. Отразяват се чудно на кожата.

Лия, пробвай ретонол или ретин-А - хем се борят с пъпките, хем са anti-aging. Погледни това, например https://www.youtube.com/watch?v=oEByNunnah0 Моята козметичка ми предложи един крем с Ретинол, но нямах възможност да го закупя тогава, при следващото посещение усещам, че ще си тръгна с него обаче  Laughing За подобен тип козметика залагам на по-висок клас, като на етажерката си имам и кремове за по 20 лв, но те не са лечебни. Много момичета са доволни от по-евтини продукти, просто аз не съм пробвала, тъй като бях много отчаяна и директно си купих неща от салона на жената, при която ходя. Кремът с ретинол, който мисля да си взема, е на PCA
Скрит текст:

# 718
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
За храните знам, че млечните и възглехидратите влошават положението.

Скрит текст:
лошите:

добрите:





Ми то, не остана нищо за ядене.  ooooh!
Крема, който ползвам сега(втора опаковка) е http://www.phytocode.bg/shop/red-out/krem-za-litze-protiv-zacher … 30-ml-detail.html, пак ми излизат пъпки,но кожата ми не е зачервена и не изглежда възпалена.

Йоана, от къде ще поръчаш крема? Дай линк,моля. Praynig

# 719
  • Мнения: 2 045
Ето този измиващ е с 10% БП и е много добър - много бързо се справя и няма онзи ефект на белене, когато се третира локално, защото тук се отмива. Малко е изсушаващ, но очаквано. Ако има активни пъпки, за няколко измивания се справя, а ако усетите излизащи, ги спира (+ третира и петна от акне). Беше около 20 долара в Амазон.

Общи условия

Активация на акаунт