Януари още е далече, но мама е чула сърчицето вече! - Тема 2

  • 41 485
  • 775
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 2 680
Мога да кажа как аз си взимам болничните(нямам здравословен проблем): отивам на регистратурата и от там ме препращат към моята аг, която е член на ЛКК. Казвам си от кога искам болничен или, че го продължавам. След няколко дни отивам да си го взема и си заплащане съответната такса, която е официално обявена в ценоразписа. На мен също не ми харесва да си плащам, но като знам, че ако се явя на комисия ще ме отхвърлят, предпочитам този вариант. Знам, че има много хора със здравословен проблем, които също плащат за самото свикване на комисията.

# 751
  • Мнения: 481
Мога да кажа как аз си взимам болничните(нямам здравословен проблем): отивам на регистратурата и от там ме препращат към моята аг, която е член на ЛКК. Казвам си от кога искам болничен или, че го продължавам. След няколко дни отивам да си го взема и си заплащане съответната такса, която е официално обявена в ценоразписа. На мен също не ми харесва да си плащам, но като знам, че ако се явя на комисия ще ме отхвърлят, предпочитам този вариант. Знам, че има много хора със здравословен проблем, които също плащат за самото свикване на комисията.
Точно за това говорех, защото аз съм от тези, които ЛКК няма да ми откажат, но явно поради избора на лекар ще трябва да си плащам, не е редно.Ще видим в следващите прегледи дали ще сменя или ще спра ЖК по НЗОК и ще продължа с платена, то е безмислено, ако ще плащам. Rolling Eyes

# 752
  • Мнения: X
Аз плащам 9,6 лв. За ЛКК.
Но в Селена в Пловдив се плащало по 80лв. за болничен - предполагам на това му казват платена ЛКК.
 Там  предлагат да се води на ЖК по здравна каса, но трябва да разпитам другите мами при такава ситуация плащат ли ги тия пари?

# 753
  • София
  • Мнения: 429
Аз да кажа за себе си...Пари за болничен никога не съм давала, ходя в частна клиника. Лежах 3 дена в болница.След, което всеки месец , ми продължаваха болничният с по 30 дни. Не съм ходила  и на ЛКК. Не разбирам как може да се искат пари за болничен...не е редно според мен.

# 754
  • Мнения: 647
Както винаги навсякъде нещата са различни.На мен даже и потребителска такса не ми вземат.Сега разбирам защо почти целия град бременните сме при този доктор и колегата му.

# 755
  • Мнения: 481
Явно в Пловдив имат друга практика, виж, че и 80лв искат, значи аз да не се оплаквам Shocked Joy

# 756
  • Мнения: 4
Аз да се оплача
Днес имах болки в корема и звъннах на док.
Каза бягай към спешното в АГ
И аз отидох
И за преглед от който почти нищо не ми казаха ми взеха 40 лв.
Ест. съм благодарна за вниманието ама - 40лв ми се струват мнооого

# 757
  • София
  • Мнения: 429
Както винаги навсякъде нещата са различни.На мен даже и потребителска такса не ми вземат.Сега разбирам защо почти целия град бременните сме при този доктор и колегата му.

Ами не трябва да се плаща, защото бременните са освободени до 45 дни след раждането от такса. Simple Smile
Има си закони в тая държава, въпроса е че не ги спазват.

# 758
  • София
  • Мнения: 2 680
На мен също ми казаха, че другия вариант е да лежа в болница 3 дни и тогава няма проблем с болничните. Ама в коя болница ще ме вземат така, като да си лежа там  Thinking. Шантава е работата

# 759
  • Мнения: 226
Molssi, а защо следващия път не поискаш касова бележка? Grinning
Моите ЛКК също досега са протичали по този начин - давам картона на докторката, тя взима подписи от 3ма лекари (така наречената комисия), но дали обсъждат нещо или е проформа, нямам идея, след ден си взимам болничния.
Предполагам и сега ще е така, защото ми казаха да оставя картона сутринта в клиниката и вечерта, когато докторката е там, да си го взема заедно с болничния. Този път съм в частен център, но с направление. Моя приятелка е при същата докторка, но през фонда, няма разлика.
Днес цял ден чета една тема - Смешно ли е раждането? Разбих се от смях! Simple Smile

# 760
  • Мнения: 481
Първия път ми дадоха, втория не, но това не е показател, личния ми каза, че може да поискам да ме пращат на ЛКК в моя град и да си минавам безплатно през болницата в която ми е личния, ще видим следващия път като отида  Wink
Тази тема и аз я мернах, но не съм я отваряла Simple Smile

# 761
  • Мнения: 1 269
Нашите бебета ще бъдат или козирог или водолей, кое предпочитате и защо?

# 762
  • Мнения: 481
Нашите бебета ще бъдат или козирог или водолей, кое предпочитате и защо?
Няма да ме огрее да е водолей, ще се примирявам с мома козирог...уф тези които лично познавам са огън, козирог момче е добре, но нещо усещам, че ще е мома  Joy
Да не ми се засегнат мамите козирог сега  bouquet

# 763
  • Мнения: 133
Нашите бебета ще бъдат или козирог или водолей, кое предпочитате и защо?

При мен няма шанс да е Водолей,ще е Козле като баба си. Като се замисля май по-добре, защото не се разбирам много с Водолеите.Simple Smile

# 764
  • София
  • Мнения: 39 772
Моля пуснете нова тема.

Общи условия

Активация на акаунт