ГРАДИНАРСТВО - моето хоби 18

  • 88 283
  • 828
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 1 826
Да кажа за хортензиите-режат  се като прецъфти цвета.Аз доста години не ми цъфтяха ,че ги режех,защото снега ги чупеше защото оставаха високи.Та ми казаха само цвета да режа  и от тогава цъфтят,сега се разлистиха и не ги пипам,защото пак няма да видя цвят.Не ги режи сега,само сухо където има може да  махнеш.

# 796
  • Мнения: 19 338
Замислих се сега, че точно голямата ми хортензия с цветовете май няма никакви зелени израстъци и листа. Малките са покарали.Нищо чудно да е изсъхнала. Събота ще махна сухите цветове и клони и ще видя какво е положението.

# 797
  • Мнения: 155
Здравейте, тази пролет си купих четири зюмбюла , а за 8 март получих още 3, от тези с голямата луковица в малка саксийка. Вече прецъфтяват и се чудя как да ги съхраня , за да ми цъфнат и догодина. Дали да извадя луковиците и да ги съхранявам на тъмно и сухо място или да ги оставя както са в съдчетата им и само да не ги поливам, т.е. да ги преспя. Ама после как ще ги събудя и дали  newsm78

# 798
  • Мнения: 1 998
Здравейте, препоръчайте ми декоративно дръвче, което да не е мн. капризно за гледане и сравнително издържливо на ниски температури?

# 799
  • Мнения: 2 536
Аз съм голяма шматка, в старите сандъчета слагах по 3 коренчета, ма нали сега взех двойни сандъчета (такива за парапет) и май трябва 2Х2 да са, че иначе е грозно. newsm78

Добри, ти по колко слагаш?

# 800
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 192
снимките са от нета  Blush
аз нещо не мога да докарам водопади от сакъзи, облаци от петунии или нещо, като висящите градини на семирамида  Blush

миналата година три мушката бяха малко.
четири сакъза като че бяха достатъчно, но не се раззелениха колкото исках ooooh!
май само лука успява да направи сандъчето достатъчно зелено, но е за кратко  Crazy до първата салата

# 801
  • Мнения: 1 045
Здравейте, препоръчайте райграс за засяване под асма Simple Smile

# 802
  • Мнения: 2 536
Значи по 4! Тоест не е драма да има в едно сандъче каскадни и некаскадни? Това поне е супер Simple Smile

# 803
  • Мнения: 1 070
Здравейте, препоръчайте райграс за засяване под асма Simple Smile
Райграс птдавна никой не сее. Тревните килими са смески от поне 3 вида троскоти,  навсякъде продават опаковки с тревни смески за слънце,  за сянка,  има такива, които носят на здраво утъпкване (спорт се водят), отделно за сухи терени и т.н.
Райграса е една нежна тревица,  която не издържа засушаване, на силна жега и утъпкване.
Иначе се продава чист райграс,  но засееш ли го,  се поддържа трудно в добър вид.

# 804
  • Мнения: 4 303
А ние пишман градинарите си мислехме, че като не ни се копа, ще засеем райграс и работа повече няма!
То си било цяла наука! Тревни смески за слънце, за сянка, че и за спорт!

# 805
  • Мнения: 2 208
Здравейте, тази пролет си купих четири зюмбюла , а за 8 март получих още 3, от тези с голямата луковица в малка саксийка. Вече прецъфтяват и се чудя как да ги съхраня , за да ми цъфнат и догодина. Дали да извадя луковиците и да ги съхранявам на тъмно и сухо място или да ги оставя както са в съдчетата им и само да не ги поливам, т.е. да ги преспя. Ама после как ще ги събудя и дали  newsm78
Аз лично ги засадих веднага в земята след като поизсъхнаха в саксията и сега зъфтят Peace
Насадих тревна смеска спорт , много доволна, много яка трева, сега даже се е сгъстила.  Crazy, точно за мене е , за не много работливи hahaha

# 806
  • Мнения: 1 045
Здравейте, препоръчайте райграс за засяване под асма Simple Smile
Райграс птдавна никой не сее. Тревните килими са смески от поне 3 вида троскоти,  навсякъде продават опаковки с тревни смески за слънце,  за сянка,  има такива, които носят на здраво утъпкване (спорт се водят), отделно за сухи терени и т.н.
Райграса е една нежна тревица,  която не издържа засушаване, на силна жега и утъпкване.
Иначе се продава чист райграс,  но засееш ли го,  се поддържа трудно в добър вид.
Благодаря.Явно не съм се изразила правилно, под райграс имах предвид и тревни смески.Да знам, че има различни видове, за това попитах конкретно за под асма тъй като е пъстра сянка.Предполагам че подходяща би била тревна смеска за сянка?Гледам също, че повечето спорт смески май са за слънце.И още един въпрос към цветарките тук-ниски сини (не лилави) цветя лесни за отглеждане?

# 807
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
сях пред блока едни мноооого хубави сини , индигови теменужки им викам аз , но май са петунии  Mr. Green
ще снимам после и лилавите и тях да видиш каква е разликата  Peace

едит : качвам снимки


п.п. и аз съм по синьото  Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: пт, 24 мар 2017, 17:46 от С. Алекс

# 808
  • Мнения: 1 045
Много са ти хубави сините теменужки Simple Smile Сяла съм да видим какви цветове ще излязат, но едва ли ще има синички.

# 809
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 192
китайските петунии поникнаха буквално за два дена  Crazy
чакам да видя дали са петунии  Mr. Green да не излезе някакъв бучимиш Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт