ГРАДИНАРСТВО - моето хоби 18

  • 88 267
  • 828
  •   1
Отговори
# 780
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 124
Момичета, имам дървесни трици от чам. Мога ли да мулчирам с тях рози и зеленчуци?
Знам, че боровите не са подходяши, но тези?
Изсъхналите цветове и стъбла на хортензиите и хризантемите да ги отрежа ли?

чам е друга дума за бор  Blush
чувала съм, че има растения и цветя, които предпочитат борови почви, но не съм много запозната Peace

изсъхналите стъбла на хризантемите трява да се махнат, с хортензиите нямам опит  Blush моите са ми подарени есента и сега имат зелени пъпки по цялата дължина на съблата - аз няма да ги режа Peace

# 781
  • Пловдив
  • Мнения: 998
а колко да бучна в голямо сандъче, за да станат като водопад. Намерих си на пътя между Пловдив Пазарджик. 3 лв
Би ли споделила къде?
На кръговото на Цалапица, където продават риба, отпред са сложили бутка с цветя.
Но вчера бях на пазара в Пазарджик, имаше много по хубави разсади и по едри, пак за 3 лв. Аз вече засадих 5 в саксия и чакам водопада да текне  Grinning

Последна редакция: пн, 20 мар 2017, 11:10 от merita

# 782
  • Мнения: 8 961
Хм, аз уж ги сях тия семена да ми излезе по-изгодно озеленяването. Но наистина като гледам как вървят направо се отчайвам.  ooooh! Май за догодина да им се надявам.

А сега да бързам да купувам готови растения, за да успея да си декорирам.  Thinking

Айде мушкатата може и да станат, но сакъзите супер бавно...


# 783
  • Мнения: 83
Цитат на: merita
На кръговото на Цалапица...
Благодаря! Пожелавам обилни водопади  Simple Smile

# 784
  • Пловдив
  • Мнения: 998
сегааа засадих една саксия с 5 броя сакъзи в нея, и ми се прииска и една с петунии. Мъжът ми вече ще ме изгони хаха Simple Smile Колата му се пада точно под саксиите и вчера ми ги овръзваше със свински опашки да не паднат хихихи. Та въпроса ми е за петуниите... по колко корена да сложа в сандъчето. 5?

# 785
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
ама .. вече вадите ли ги ? аз съм във Варна  и тук над вечер си е Ладно още .. вечер не знам до колко падат Т. да вадя ли и аз каквото преценя ?

# 786
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Ами под 5 градуса не пада температурата вечер. А през деня стига до 21.22. Ако застудее ще прибера

# 787
  • София
  • Мнения: 618
сегааа засадих една саксия с 5 броя сакъзи в нея, и ми се прииска и една с петунии. Мъжът ми вече ще ме изгони хаха Simple Smile Колата му се пада точно под саксиите и вчера ми ги овръзваше със свински опашки да не паднат хихихи. Та въпроса ми е за петуниите... по колко корена да сложа в сандъчето. 5?
Много ми се виждат 5 коренчета в едно сандъче. Миналата година бях сложила по 3 броя. Станаха много гъсти и красиви. Трябва обаче редовно да се почистват, че спират да цъфтят. Бях посадила в сандъче 3 коренчета от кралско мушкато, те не са каскадни, но също станах много красиви и гъсти. За петуниите, мисля, чие 3 коренчета са достатъчни.

# 788
  • гр. София
  • Мнения: 4 786
А случайно да знаете чужд сайт за поръчка на цветя? Миналата година една съседка запалена цветарка ми каза, че има сайтове, в които цветята са по-евтини от тези на българските разсадници + това получаваш това, което виждаш като цвят и тн.  Thinking Но изключително рядко я засичам и не мога да я питам....

# 789
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
искам и аз водопади , да търся алпийски или каскадни мушката ??

п.п. дайте някой онлайн сайт за поръчка , че отида ли до практикер или баумакс или който и да е по-голям магазин , няма да си тръгна само с мушкато Simple Smile))

Последна редакция: ср, 22 мар 2017, 12:52 от С. Алекс

# 790
  • Мнения: 2 536
Оф, аз толкова си пазих старите мушката, че ги и пресадих в нови саксии, пръст, и май ги прецаках нещо, пожълтяха и оклюмаха. Ееее, поне ще си ги сменя с каскадни.

Някой знае ли откъде мога да си купя мушката/петунии, но малко по-големи, да се вижда какви цветове са, че от Практикери и тн все попадам на 6 бройки еднакъв цвят и полудявам! Grinning

Едит: взех жестоки петунии от бриколажа, с цвят нааа нощно небе - лилави с бели точки, но чак после се усетих, че едните са каскадни, а другите - не. Честно казано никога не съм се замисляла, че има два вида. Много ли са различни, в едно сандъче ужасно ли ще е?

Последна редакция: ср, 22 мар 2017, 22:27 от DreamComeTrue

# 791
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 946
Момичета, имам дървесни трици от чам. Мога ли да мулчирам с тях рози и зеленчуци?
Знам, че боровите не са подходяши, но тези?
Изсъхналите цветове и стъбла на хортензиите и хризантемите да ги отрежа ли?

Бора вкислява почвата, а розите и зеленчуците обичат неутрално РН.
Хризантемите режи до земята, сигурно вече избиват отдолу, а хортензиите също режи, но там много зависи от кой сорт са.
За да се получат водопади особено при сакъзчетата се иска правилно подрязване на есен, зимата да не им се дава да тръгват дълги листуни и наролет се започва с хубаво торене.

# 792
  • Мнения: 8 961

Едит: взех жестоки петунии от бриколажа, с цвят нааа нощно небе - лилави с бели точки, но чак после се усетих, че едните с  каскадни, а другите - не. Честно казано никога не съм се замисляла, че има два вида. Много ли са различни, в едно сандъче ужасно ли ще е?

Няма да е ужасно. Напротив.
Тия като нощно небе са много интересни, миналото лято имах от тях.

Да не си ги преполяла мушкатата, че са пожълтяли?!

Във Фейсбук има много групи за мушката, където продават хубави разсади.  Peace

# 793
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 124
точно различни цветя искам да насадя тази година  Blush

едните да стърчат нагоре, другите да висят надолу, а по средата нещо по-ниско, като облак  Blush

Скрит текст:

Скрит текст:

нещо такова  Blush

# 794
  • Мнения: 19 330
Много ви благодаря за отговорите!
А триците от чам не мога ли поне да ги сложа на пътеките между лехите, за да не расте трева? Мога ли да навредя по този начин на околните растения, които искат неутрална почва? Ако сложа вар или пепел от камината, въпреки че вече е топло и няма да се пали много. Значи по-скоро вар.

Общи условия

Активация на акаунт