Ваканцията на шестокласниците се задава и шестиците раздава!

  • 49 853
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 397
Стискам на моя палци днес , имат класно по БЕЛ, тази седмица им е последна за тестове и изпитвания , другата са на зелено и свършват  Hug
Избирам помагала за лятото и след 25.06 да заминават с 200 при свекърите  Peace

# 31
  • столицата
  • Мнения: 3 797
А моето днес има класно по Мат. Грам задача не реши, но съм я оставила да си преценя.
Голямото  притеснение е, че днес ще ги изпитват по физическо за нормативи и тя нямало да се справи.
Сутринта я питах дали очаква двойка, на което ми отговори, че естествено, че не. Ама можело да си развали шестицата от първия срок, видиш ли newsm78 Приоритети...
Иначе чета за някакви драми от матурата по мат за 7 или 8 триъгълника, та взех намерих задачата и й я дадох. РЕши си я без грешка като въобще не обърна внимание на броя. Изобщо не й споменах за  разминаването, за да не я бъркам за в бъдеще при подобни ситуации. Явно  сега подготовката на децата е насочена  към стандартизиране на мисленето им спрямо начина на сегашното изпитване, което се различава от нашето едновремешното, поради което аз не се включвам, защото обърквам вместо да помагам. .

# 32
  • София
  • Мнения: 4 042
  Я споделете, кой къде записа/ще записва детето на курсове? На мен сякаш ми отпаднаха вариантите и съм в чуденка какво да правя.

# 33
  • Мнения: 14 133
Голямо мотане пада у нас. Днес в последния момент се сети , че има домашно по ГЕО.  ooooh!
Ще се разпадне от мързел моят младеж .  Twisted Evil

# 34
  • София
  • Мнения: 4 397
Аз ще записвам Митко във Веди или Регалия, до края на седмицата трябва да реша.
Май клоня към Веди повече .

chibi не е само твоя , споко  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 14 133

chibi не е само твоя , споко  Mr. Green
Успокоих се.  Mr. Green

# 36
  • Русе
  • Мнения: 7 058
А моя пък днес, вместо тетрадката по Математика, си взел тетрадката по АЕ, щото били с еднакви корици. Кой да си гласи раницата снощи в 12 часа на рекламата на филма "Отрова за мишки", а и кой да прочете етикета на тетрадката? ooooh! Домашното по Математика му е в тази тетрадка(ползват една тетрадка и за работа в клас и за домашна работа, като пишат от двете и страни, с цел да няма "забравих си домашното"). Звъня ми притеснен да не би учителката да не му повярва и да му напише двойка. Нямаше как да реагирам и да му я занеса, защото междучасието е малко. Днес са им разменени и часовете. Някакви изпити има. Преди малко ходих да нося цветята, които класа на Вероника ще подари на учителките и не ме пуснаха да вляза. Училището беше заключено. Какви са пък тези изпити по никое време newsm78

Разбрах причината - днес имало ВО за седмокласниците Wink

Последна редакция: пн, 30 май 2016, 12:14 от viki_1974

# 37
  • Мнения: 1 230
Моят сега ми звънна - 5 на класното по математика, не знае какво е сбъркал, защото само оценките им е съобщила. Много ме дразнят като не връщат класни и контролни, да видиш къде са пропуските на детето и да работиш над тях.  Twisted Evil
Правили са контролно по БЕЛ, върнал им ги е на края на учебния ден - имал пълна шестица, без нито една грешка. Снощи доста поработихме, явно му е влязло нещо в главата.
Тази седмица, освен изходните нива, щели да ги изпитват по БЕЛ, математика и АЕ. И по трите предмета е между 5 и 6.

# 38
  • Мнения: 8 080
... Много ме дразнят като не връщат класни и контролни, да видиш къде са пропуските на детето и да работиш над тях.  Twisted Evil...
Довода на нашата учителка по БЕЛ е: "Не вие трябва да работите върху пропуските, а аз и ученика - и двамата сме запознати с проблема, заедно трябва да го решим!"
Моя велик мързел вчера е чел извадки от "Под игото", защото по БЕЛ втория срок е за "твърдо" 5, а първия "категорично" 6 и учителката го информирала, че ще го изпитва! Май четенето беше само отгоре, отгоре, нищо че изрично напомних да си поучи и по български... Преди малко звъни, болели го челюстите "Все едно както бях със шини току що натегнати! Ама много ме боли, мамо!". Абсолютно сигурна съм, че е от нерви ooooh! уж е голямо перде, ама ...

# 39
  • Русе
  • Мнения: 7 058
При нас връщат контролните за подпис, но много често по БЕЛ е на малки листчета, само верните отговори.

Изходното по ЧП щяло да е в сряда, а не днес. Нашият пак не разбрал, като го нямаше в четвъртък... Прекара се вчера и оня ден да преговаря учебника Mr. Green

# 40
  • Мнения: 14 133
emonaem, браво на младежа.  Hug
Успех в преборването за 6-ците.  Praynig

# 41
  • София
  • Мнения: 9 558
Класните на моята минаха - резултата по Мат е ясен - 5,45 и 4,80 по СИП. Не видяла в началото, че втория модул е със задачи за СИП - съответно доста по-сложни и когато осъзнала, започнала да бърза, и резултата е безумни изчислителни грешки. Но това е, при нас дали си разписал задачата и си объркал сметката или не си написал и ред се оценява с 0 точки. Щерката е наясно, но продължава да прави същите безумни грешки.
Какво е направила по БЕЛ, предполагам ще разбера тази седмица.

Днес е било изходното по ЧП и всичко си била написала.

И аз започвам да се замислям за варианти с курсове за 7 клас. Оказа се, че децата от класа на щерката масово са започнали да ходят, не само по БЕЛ, а и по математика. Аз съм много изненадана, но това е ситуацията.
Това е като омагьосан кръг - дори и да смятам, че няма нужда да ходи, ще я записвам, защото още от сега започвам да мисля, че няма да е така добре подготвена, както останалите деца. Ако я оставя без да ходи следващата година сигурно ще се побъркам, особено ако учебната годината не тръгне добре (както беше тази).

За сега мисля да ходи само на БЕЛ. Не мога да приема, че при 10 часа математика и 2 школа на седмица трябва да ходи и уроци.
Имам много добри отзиви за Веди - на близка приятелка децата, учещи до 7 кл. в никому неизвестно училище от крайните квартали на София, се готвиха там и едното дете е в СМГ с немски, а другото НЕГ
За моята обаче предпочитам частен учител. Къде ще го намеря - не знам, сега събирам информация и ще пиша.

# 42
  • Мнения: 1 292
Голямо мотане пада у нас. Днес в последния момент се сети , че има домашно по ГЕО.  ooooh!
Ще се разпадне от мързел моят младеж .  Twisted Evil
И моят,  и моят, колкото по-малко остава толкова по го мързи.Върна се с 3 по АЕ, аз се карам, а той ми казва, че знае, ама не искал да учи, защото ако го прави щели да му викат зубър- де тоз късмет ама няма. На 3 юни има контролно по ГЕО , а вчера като седна да учи урокът го пропуснал , като ми заяви, че забравил, че днес има ГЕО  #2gunfire Как ще забрави, как не забравя да яде например . Та такива и още подобни веселби са при нас  Laughing

# 43
  • Мнения: 1 230
emonaem, браво на младежа.  Hug
Успех в преборването за 6-ците.  Praynig
Благодаря, Чиби! "Много се засилил", ама как грам не се вълнува. Смята, че щом е между 5 и 6, вече е голямо постижение. А по забавлятелните предмети май е много зле положението. На теория има двойки, на практика - шестици. Добре, че не важи за никъде цялата диплома.
Прибрах се от работа, разменихме две приказки и го пратих да преговаря по немски, че от 17.00 му е теста в школата. Влизам сега в стаята, човек спи!

# 44
  • Русе
  • Мнения: 11 920
  И при нас никакво особено вълнение по повод класните и грам напъни за отлични оценки. Утре класно - по математика, а може и днес да им го даде, ако я издразнят. Чак снощи - около 9 часа ,успях да го ловна да видя как решава. Зле, изключително зле. Според мен е за двойка. Нищо че има досега оценки за шестица. С тези знания си е за изпит. Но то така е на всяко контролно. Но мога да се закълна, че почти нищо не разбира.Имаме план утре да не ходи на сутрешна тренировка и да решаваме, обаче не се знае и там какво ще ми сервират.
  Тази седмица му е и класното по руски. Там по-принцип е добре и вече не ми пука и да не се представи блестящо и да му остави 5. Важното е че хареса езика и започна да го учи с желание.
  Другата седмица изходни по разказвателните.

Общи условия

Активация на акаунт