За пушенето вкъщи

  • 22 841
  • 125
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Провокирана от тази тема  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=916527;topicrefid=19
или по-скоро от последните й страници, пускам настоящата.

Каните ли изобщо гости пушачи в домовете си? Изпращате ли ги на терасата, или не е проблем да пушат и в хола? Самите вие ходите ли в домове, където знаете, че не се пуши? Обидно ли ви е ако ви помолят да излезете навън?


Аз като бивш пушач, когато съм ходила на гости в домове, където не се пуши, не съм имала проблем да изляза на терасата. У дома никой не пуши. Познатите ми пушачи знаят, че не обичам цигарен дим и се пуши на терасата. Проблеми никой не ми е правил.

# 1
  • Мнения: 4 306
Нашите гости сами си ходят на терасата, без дори да е ставало дума за това. Малко неудобно се получи първия път, когато се оказа, че нямаме пепелник или нищо подходящо за целта. Сега си има един и го слагам на терасата, ако имаме гости.

У дома се е пушило, понеже родителите ми са пушачи. От дете ненавиждам тази миризма. Покрай децата ми обаче, виждам че дори майка ми се е променила и започна да пуши на терасата дори у тях и като ни няма. Уви, пробва да ги спре, не пуши повече от година и сега отново  #Crazy

# 2
  • Мнения: 22 036
В България пушехме в къюи и в повечето ни приятели. Тук не съм пушила на закрито от както дойдохме, но имам двор, а и климатичните условия са благоприятни.

Не бих разрешила сега на никой да пуши вътре, а и не бих пушила в чужд дом.

# 3
  • Мнения: 1 071
От дете ненавиждам тази миризма.

Аз пък обратното Simple Smile)) При родители непушачи, миризмата на цигари у дома в детството я свързвах с гости. А аз много обичах да имаме гости.

В нас се пуши на терасата. Не е било проблем за никого. Същото е като ходим по гости. Дори и да са ме подканяли да запаля цигара в дом на непушачи, не бих го направила.

# 4
  • Мнения: 14 306
Аз съм пушач, мъжът ми не е. У дома се пуши в хола и кухнята. Ако имаме гости с деца пушим в кухнята, далеч от децата.
Когато сме на гости не ми е проблем да се съобразявам с порядките на домакините. Кумовете ми са пушачи, но имат малко дете и в тях се пуши само на терасата, дори когато малката я няма. Не ми е проблем, все пак отиваме на гости да се видим, не да пушим цигари и съответно си пушим на терасата.

# 5
  • Русе
  • Мнения: 764
Гостите ни пушачи излизат на терасата. Мъжът ми е пушач, но пуши пред входа или в редки случаи на терасата. Аз съм бивш пушач, но не понасям цигарен дим, а и сме с 2 малки деца и в къщи не позволявам да се пуши, ако ще и президента да дойде на гости. Stop Приятелите ни са достатъчно съобразителни и никой не си е позволявал да пита за пушене вътре.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 344
И двамата с мъжа ми сме пушачи,но вкъщи не се пуши.Децата ми не са длъжни да дишат тая отрова.В колата ни също не се пуши.
Като каним гости,или ние ходим на гости,винаги на балкона.

# 7
  • Мнения: 1 355
Мъжът ми е пушач и пуши у нас винаги на терасата. Когато са ни на гости приятели пушачи, излизат на терасата и те. Нямали сме никакви проблеми с никои. Ако ние сме на гости и в къщи се пуши, мъжът ми си излиза пак на терасата, ей така да не си разваля навиците. Смятам че не е нередно да кажа на някой да излезе навън, не чувствам неудобство, както и гостите ни.

# 8
  • Мнения: 2 850
Аз съм пушач и винаги пуша на терасата. И зимата пуша на терасата. Ако е многоо студено, има буря и т.н. се качвам на една таванска стая, в която никой не живее. Не приемам никой гост да пуши вътре. Също не бих завела детето си в дом, в който се пуши вътре. Порокът си е мой, няма нужда непушачите или децата да дишат дима от цигарите.

# 9
  • Мнения: 14 654
Oт години каня в дома си само най-близки хора, а те до един са непушачи, така че нямам проблеми с този въпрос. Все пак, ако се случи да поканя пушач, ще се съберем в кухнята, където ще дам и пепелник, защото ще ми бъде гост и намирам за редно да му е приятно. Но и с пушачи, и с непушачи, предпочитам да се виждаме навън.
Не пушачът е най-ужасният гост, много по-ужасно е да поканиш гости, които водят малки деца със себе си.

# 10
  • Мнения: 3 031
Нямам проблем да пуша на терасата или под абсорбатора. У нас също не се пуши или по-скоро в много редки случаи (напр. зимата, децата ги няма, поканили сме гости, които пушат).

Преди време живеехме в апартамент без балкон и без абсорбатор. Кошмар. Е, лятото си пушихме вътре от време на време, така или иначе прозорците не се затваряха и не се умирисваше. Щерката не присъстваше естествено.

# 11
  • Мнения: 725
Вкъщи се пуши само в кухнята. Гостите също, мъжът ми е непушач.

# 12
  • Мнения: 10 427
Мъжът ми пуши само на терасата.
Аз не пуша.
Гостите ни, ако пушат, също на терасата. Не каня хора, които не са ми достатъчно близки, че да не се съобразяват.

# 13
  • Мнения: 4 785
Ние сме непушачи, от приятелите ни само няколко пушат, но никога не е ставало на въпрос ще излязат ли или не, питат само дали има пепелник на терасата, то е елементарно да съобразят, че след като ние не пушим, навън е мястото Peace Не бих се притеснила на отправен въпрос да кажа, че могат да запалят на терасата. От компанията ни имаше само една двойка пушачи (емигрираха, иначе са ни още приятели  Wink), които пушеха вътре в тях, в нас - навън. Не обичах да се събираме в опушения им дом, ако трябва да съм честна, случваше се веднъж годишно по повод, но ми беше неприятно. Та от останалите ни пушачи и в тях си не пушат вътре, ами излизат.

Моите родители са пушачи, които пушат навън и двамата не понасят миризма на опушен дом. Гостите им в 90% от случаите са излизали навън, имало е случаи да пушат вътре, но после е едно проветряване и пране на завеси, това едно време, явно от куртоазия  Crazy, сега си казват, че може да излязат на терасата, двор голям...

# 14
  • Мнения: 31 719
Пушачи сме, но и ние пушим на терасата. Не обичам в стаите да мирише на цигари.
В кухнята също пушим. Има аспиратор, но е за ремонт. Като я оправим ще се самонакажем на терасата.
Иначе в хола се пуши изключително рядко, при събиране на повече хора.

# 15
  • Мнения: 3
Понеже само аз съм пушач вкъщи, винаги се е пушело само на верандата.
А когато сме на гости на наши приятели,непушачи съм се съобразявала с тях.

# 16
  • Мнения: 817
В нас също не се пуши.Гостите излизат на терасата.Брат ми и баща ми са пушачи и преди да имам деца пушеха вътре,но сега и те се съобразяват.Аз ходя понякога на гости в приятелки ,където се пуши ,но ми е много неприятно,че цялата се вмирисват.

# 17
  • Мнения: 46 518
Каним, излизат на терасата. До преди няколко години и аз бях пушач, също излизах там. Като съм ходила в чужд дом не съм се обиждала, че ще пуша навън, напротив, сама си излизах.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 515
Да си кажа - у нас гостите пушат. Децата си седят в стаята, а в холо-кухнята пускам абсорбатора и отварям 2 прозореца.

# 19
  • Мнения: 3
При кумата ми също се пуши на включен абсорбатор и ако времето го позволява и отворен прозорец. Но те и двамата си пушат сериозно.

# 20
  • София
  • Мнения: 38 515
Аз съм непушач и следя като цербер да не се задими. Мъжът ми пуши лула, тя почти не се усеща.

# 21
  • Мнения: 2 156
Пушач съм, но вътре не се пуши  Naughty Дори да няма деца наоколо, първо - така вдишваш дима два пъти - от цигарата и от задименото помещение, и второ, натрупва се неприятна миризма, която е неприятна, дори да си пушач. На всички гости се обяснява, че терасите се използват за тая цел. Всъщност, никой не се е оплакал, защото от няколко години на закрито не се пуши на обществени места и всички имат тренинг.

# 22
  • Мнения: 4 500
И двамата с ММ сме пушачи. У дома не се пуши, защото мирише гадно - на смрад някаква, а и меката мебел и пердетата се омирисват. Пушим на балкона. Ако е зверски студ и духа ужасно, както става на 12-ият етаж зимата  Mr. Green, се забиваме под абсорбатора. Слава Бог, че е силен  Crazy Crazy
Приятелите ни пушат на балкона, ние у тях също, още повече че те вече имат второ дете, мъничко е  Heart Eyes
Никога не е било проблем да се пуши навън  Simple Smile

# 23
  • Nice
  • Мнения: 946
Аз не пуша, но каня приятели в къщи които са пушачи. Но живея на квартира и не искам да се вмирисва на цигари и тъй като нямам тераса отварям прозорците и който иска да пуши е на прозореца, за да влиза минимум дим в стаята. Винаги са ме питали пуши ли се и до сега няма обидени като си кажа изискванията.
Като се замисля и мой да си е домът пак така бих процедирала, деца нямам, но просто миризмата на цигари се просмуква някак в килими и мебели и не ми е ок.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Докато бях студентка си пушех вкъщи /но живеех сама и на никой не пречех/. Гостите ми и те пушеха вкъщи.
Откакто имам деца вкъщи не се пуши, който иска ходи на терасата.
Нямам проблем да ходя на гости и да се пуши вътре, имам против само ако децата са с мен.

# 25
  • Мнения: 719
Непушач съм, не обичам миризмата на цигарен дим на затворено - остава с дни, колкото и да се проветрява. В предишното ми жилище позволявах на един приятел, който често идваше у дома, да пуши вътре - в един момент миризмата се беше наслоила направо. В новото си жилище позволявам само на един приятел, който пуши електронна цигара, да пуши вътре. Останалите 2-3 пушачи от компанията знаят, че се пуши на прозореца на стълбището (нямам балкон). Съобразяват се.  Peace

# 26
  • Мнения: 9 662
Аз не пуша, мъжът ми пуши.
Винаги и при всякакви атмосферни условия прави това на терасата.
Гости, които пушат, излизат сами на терасата. Никога никой не ме е питал дали може да пуши в стаята.
Аз, ходейки на гости при приятели пушачи, също не съм виждала да си пушат в стаите.

# 27
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
До преди няколко години и аз бях пушач...
Сега как е положението? Не ти ли се пуши?

# 28
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
У нас мъжът ми пуши, аз не. И той, и когато идват гости пушачи, пушат или навън, или под абсорбатора в кухнята (доста ни е силен). Никой до сега не е проявявал капризи, но и не ни идват много гости, плашат се от зверилника в къщи.  Mr. Green
Когато сме ходили на гости на приятели пушачи и те са пушели или на терасата, или под абсорбатор, или навън.

До преди 10-ина години и аз бях пушач, от както съм ги спряла окончателно не ми се пуши, никакво желание нямам да запаля, но харесвам миризмата на тютюн, ама преди да е запален.  Peace

# 29
  • София !
  • Мнения: 1 240
В къщи не се пуши. Въпреки, че ММ е пушач, а до преди месеци и аз бях. Винаги се пуши на терасата. Особено пък от както имаме дете, изобщо не позволявам да се пуши вътре. Когато имаме гости и те излизат на терасата. Ние също като сме ходили на гости и ако не се пуши в дома сме излизали на терасата. Особено пък в дом на непушачи, дори и да ме подканят да запаля вътре, не бих го направила, някак няма да се чувствам на място. Нищо няма да ми стане и на терасата  Peace

# 30
  • Мнения: 46 518
До преди няколко години и аз бях пушач...
Сега как е положението? Не ти ли се пуши?
Въобще не ми се пуши.
2 месеца след като ги спрях запалих тежка цигара и ми стана много зле, оттогава ми се обръща стомаха като помисля за цигара  Sick Laughing

# 31
  • София
  • Мнения: 11 490
От няколко години пушим само на терасата, няма лято, няма зима. Преди това пушехме на аспиратора в кухнята.
Гостите ни пушат на терасата. Ако някой попита дали може да пуши вътре, директно му отказвам. Достатъчно близки сме си, за да не се сърдим за глупости - нито аз на тях, нито те на мен.
Когато съм на гости, било то на пушачи или непушачи, пуша навън (ако изобщо пуша).
Общо взето пуша на работа в почивките и вкъщи на терасата вечер. Ако сме на заведение с детето, било то и на открито пак не пуша.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Гостите пушачи излизат на терасата. Никой дори не си е направил устата да пуши вътре. Ненавиждам миризмата на цигари, а в дрехи, мебели и т.н.  се просмуква толкова трайно, че няма измирисване. А аз самата не обичам да ходя на гости в домове, в които се пуши, поради горната причина - овонява ми се душата, като се прибера трябва директно да вляза в банята и да си изпера всички дрехи.

# 33
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Ние сме пушачи,но у нас се пуши само на терасата.Без значение дали е лято или зима.

# 34
  • Мнения: 3 031
овонява ми се душата, като се прибера трябва директно да вляза в банята и да си изпера всички дрехи.
Това наистина е гадно. Ние оставяме всички дрехи на терасата и сутринта заминават в пералнята. Калъфките на възглавниците също. Също толкова гадно е и като се умиришем на манджа някъде.

# 35
  • Мнения: 1 026
Провокирана от тази тема  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=916527;topicrefid=19
или по-скоро от последните й страници, пускам настоящата.

Каните ли изобщо гости пушачи в домовете си? Изпращате ли ги на терасата, или не е проблем да пушат и в хола? Самите вие ходите ли в домове, където знаете, че не се пуши? Обидно ли ви е ако ви помолят да излезете навън?


Аз като бивш пушач, когато съм ходила на гости в домове, където не се пуши, не съм имала проблем да изляза на терасата. У дома никой не пуши. Познатите ми пушачи знаят, че не обичам цигарен дим и се пуши на терасата. Проблеми никой не ми е правил.

Не разделям приятелите си на пушачи и не. Аз също до преди 9 месеца пушех, но избягвах да го правя вкъщи. Винаги съм се съобразявала с това къде се пуши и къде не и не е имало проблем.

В момента не пуша и цигарения дим ме дразни страшно много-направо ми се повдига #Crazy
Държа гостите ми да се съобразяват с това, а на който му се пуши-имаме прекрасен двор, където може да го направи.

Мисля, че когато отиваш на гости е редно да се съобразяваш с правилата на домакина, все пак си на гости, не си си у вас.

Имам познато семейство (4 членно) и четиримата пушат и никога не са пушили вкъщи. Преди много съм се чудила защо, но вече ми е ясно Peace

# 36
  • Down south
  • Мнения: 7 682
Принципно в САЩ пушенето не е на почит.
В заведения, барове и затворени места не се пуши, може и да е останал някой щат, където да е разрешено, но не съм запозната.

Не сме пушчаи, не деля приятелите си на пушачи и непушачи, въпреки, че като се замисля,  имаме само един приятел, който пуши.
Гостите от България са предупреждавани, че у дома не се пуши.
В домовете ми, имала съм/имам няколко, никога не се е пушело, ако някой има нужда, може да излезе навън или ако сме на поляната да се дръпне от масата. На масата определено не се пуши.

# 37
  • Мнения: 828
Мъжът ми пуши, но на балкона ... вътре не разрешавам. И заради мен и заради детето,сори, но не ме кефи всичко да се вмирисва и адски ме дразни. А за здравето изобщо.. няма какво да се коментира,всеки е чувал за пасивното пушене.

Като имаме гости и те са изпъдени на балкона  Laughing  Laughing  Laughing

# 38
  • Мнения: 1 484
И в нас се пуши само на балкона, когато дойдат гости. Непушачи сме. Радвам се, че явно пушенето навън вече е станало норма, а не изключение.

# 39
  • София
  • Мнения: 331
Пушенето в моя дом е разрешено само за гости. Но това се случва много рядко и е по-скоро инцидент.
Аз пуша на терасата. Когато ходя на гости на непушачи пуша на терасите им също и нямам проблем с това.

# 40
  • Мнения: 1 907
Сега се замислям колко са се променили нещата- в обкръжението си вече имам само 1-2 пушачи. Повечето от останалите са бивши такива.
Вкъщи не пушим, никога не сме пушили. Ако някой пуши, излиза на терасата. Не мога да си позволя с малко дете да бъда толкова ларж, иначе бих позволила да пуши кой където си иска. Аз обичам миризмата на цигари  Embarassed, напомня ми за тийнейджърските години.

# 41
  • София
  • Мнения: 12 374
В нас не се пуши. Мъжът ми пуши на двора, същото важи за роднини и приятели. Всички са ОК с това, драми няма.

Забелязвам тенденция все повече хора около мен да отказват цигарите (успешно), както и цялостно увеличение на непушачите сред новите ни познанства. Преди години масата приятели, които имах димяха като комини. Сега повечето ни приятели са непушачи.

Аз съм бивш тежък пушач, не пуша от 6 години и малко.

# 42
  • Мнения: 573
И двамата с мъжа ми сме пушачи,но вкъщи не се пуши.Децата ми не са длъжни да дишат тая отрова.В колата ни също не се пуши.
Като каним гости,или ние ходим на гости,винаги на балкона.


Поклон пред такива пушачи! Simple Smile

Иначе и аз, и мъжа ми сме непушачи, той може да изтърпи дим, ако някои пуши, но аз бягам като дявол от тамян, даже да върви пред нас пушач по улицата  Stop В моето семейство всички са заклети пушачи и редовно ме обгазяваха като малка, сега за съжаление това е повод за разделение между нас - не пристъпвам в стаите, където пушат нашите и съм се изолирала на другия етаж на къщата ни, просто не мога да понасям аромата, а ме е страх да ги оставям да гледат детето, защото или ще пушат в негово присъствие, или ще го оставят за малко да изпушат цигара и току виж станал някои инцидент, говоря за най-опасната възраст според мен от към годинка до 2..а нито един от двата варианта не ме устройва Sad За съжаление бабата и дядото не могат да изкарат будни повече от 30 минути без цигара.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз пуша в хола и на гостите си позволявам също да пушат в хола. Децата си стоят основно в детската стая, не се заседяват в хола и не им пречи. С гостите на които им пречи пушенето не се съобразявам, предупреждавам че у нас се пуши, ако знам че на някой му пречи.
Когато отида на гости, където не се пуши нямам проблем да изляза на терасата, не ми е обидно.

# 44
  • Мнения: 46 518
Не знам как си държите дима в една стая, като студенти пушехме и се просмукваше из целия апартамент, дъщеря ми като ходи на гости в една приятелка, в която се пуши в кухнята, се връща цялата смърдяща на цигари. Не си мислете, че децата ви не дишат пушека.

Последна редакция: пн, 30 май 2016, 10:09 от Не се сърди, човече

# 45
  • Мнения: 1 244
Изобщо никога не ме е интересувало кой какви претенции има - у нас се пуши яко...и всеки го знае, дали ще идва или не...все ми е тая. Но е факт, че вече с приятели от 20 години се събираме - непушачи+свирепи пушачи на една територия, без никакви претенции от непушачите...свикнаха ни на лисичарника с годините (пък и пушачите сме 6-7 души, непушачите са двама...де ще ходят Mr. Green)

# 46
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Ами аз буквално престанах да ходя на гости на много близка приятелка, а също и доста се отдалечихме точно защото в тях се пушеше яко, а на мен ми писна да се овонявам. Къде ще ходя... ми на други места Mr. Green Определено бих сменила компанията в такъв случай, но не бих търпяла да ми натрапват цигарен дим. Направо не знам как се търпите така вмирисани. Още щом ми заговори някой ми става ясно пуши ли или не, ако вече не съм познала по аромата на дрехи, кожа, коса и т.н. Но хора разни.

# 47
  • Мнения: 14 654
Едно е да пуши един човек от компанията, съвсем друго - цялата компания без мен. Във втория случай нямам място при смърделите, ще ходя в друга компания, как къде Wink

# 48
  • Мнения: 1 244
Едно е да пуши един човек от компанията, съвсем друго - цялата компания без мен. Във втория случай нямам място при смърделите, ще ходя в друга компания, как къде Wink

Точно Peace
Сега се се учудвам, че нашите приятели непушачи, идват у нас всеки ден...и това 20 години
И като се има предвид, че винаги се събираме поне 6 души пушачи и те...Казват, че няма начин димът да стане проблем за комуникацията ни Simple Smile 20 години май са си доказателство Mr. Green

# 49
  • Мнения: 46 518
Нормално е за предишните поколения да се примиряват и да дишат, такова си беше мисленето.
А ако кажат, че вече не искат ще спрете ли да пушите вътре?

# 50
  • Мнения: 2 681
Явно пушат безплатно.  Party
Непушач съм, но спя до потомствен пушач. Без цигара в леглото не може да заспи.
Ако е извън града ми липсва цигарения дим.

# 51
  • Мнения: X
Не знам как си държите дима в една стая, като студенти пушехме и се просмукваше из целия апартамент, дъщеря ми като ходи на гости в една приятелка, в която се пуши в кухнята, се връща цялата смърдяща на цигари. Не си мислете, че децата ви не дишат пушека.

Пушачите масово са с притупен нюх от цигарите и смятат, че щом те не усещат смрадта от другата стая, значи тя не съществува

Цигара в леглото?...
Това е не само безумно и егоистично, но безотговорно и опасно
Това от позицията ми на вече 27 години живот с пушач, такова нещо не би си и помислил даже

Последна редакция: пн, 30 май 2016, 10:38 от Анонимен

# 52
  • Мнения: 828
+ 1
След време и вкусовите рецептори се притъпяват, баба ми си пуши от ... мнооого години , и все й е безсолно, без подправки и т.н.  Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 12 473
Аз пуша, но рядко. ММ - не.
В нас се пуши само ако има гости и знам, че са тежки пушачи. Или аз ако реша - си запалвам вечер цигара.

Колкото до пушенето в чуждите домове - изцяло се съобразявм с желанието на домакините.
Драми нямам.

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не знам как си държите дима в една стая, като студенти пушехме и се просмукваше из целия апартамент, дъщеря ми като ходи на гости в една приятелка, в която се пуши в кухнята, се връща цялата смърдяща на цигари. Не си мислете, че децата ви не дишат пушека.
Затваряме вратите и вратите ни са уплътнени. Освен това винаги пуша на отворен прозорец и проветрявам хубаво веднага след това, независимо колко градуса е навън. Наистина не мирише изобщо в другите стаи. Просмуква се застоялия дим, когато не се проветрява.

# 55
  • Мнения: 1 907
Без цигара в леглото не може да заспи.

 Sick

# 56
  • Мнения: 22 036
Пушенето в спалнята и на мен ми е много гадно, но на младини сме го практикували  Sick.

# 57
  • Мнения: 46 518
savina_33, 18 г. съм била пушач, не ми обяснявай  Simple Smile
Един ден, когато смените дивана, като го изнесеш го помириши. Всичко се набива без значение колко проветряваш. Мебели, стени...

# 58
  • Мнения: 1 907
То не ми е толкова гадно, че е в спалнята, а че очевидно заспива без да си измие зъбите и с пепелник до главата, при това ежедневно  Confused
Нищо не може да вони така, както пепелник или дъх на пушач с неизмити зъби  Sick По принцип харесвам миризмата на хубави цигари, особено в комбинация с ром или уиски, но пропита в дрехи и мебели миризмата е потрес, наистина  Laughing

Последна редакция: пн, 30 май 2016, 14:09 от Елиас

# 59
  • Мнения: 46 518
Върна ме години назад... цигара преди сън, веднага цигара при събуждане...
Отдавна ги спрях, но още ми е странно, че сутрин устата ми мирише свежо, не все едно съм яла хора  Mr. Green

# 60
  • Мнения: 2 681
Спокойно - зъбите са измити. След изпушване на цигарата пепелника се изнася от стаята.
Прозореца е отворен постоянно.
Няма опасност да се заспи и да направим пожар.

# 61
  • София !
  • Мнения: 1 240
Миризмата на цигари впита в дрехи и мебели си е гадна, няма какво да си говорим.

Сега се сетих нещо. Като родих и на втората нощ малката много плачеше и не можеше да засука от мен, а очевидно беше гладна. Викнах една акушерка, явно пушачка, е няма да ви казвам каква миризма беше като се доближи до мен  Sick Направо беше като ходещ пепелник.

# 62
  • Мнения: X
Дано имате инсталирана аларма за дим и най-вече дано нямате деца, да не изгорят живи заради такава безумна безотговорност и егоизъм

# 63
  • Мнения: X
Върна ме години назад... цигара преди сън, веднага цигара при събуждане...
Отдавна ги спрях, но още ми е странно, че сутрин устата ми мирише свежо, не все едно съм яла хора  Mr. Green

Аз пък последно като спрях цигарите установих, че не съм изпуснала много в следствие на притъпеното ми обоняние. Почнах да надушвам не особено приятни миризми, в т.ч. идващи и от хора непушачи. Разправяха ми, че е голям благодат да ти се отвори обонянието, а то се оказа голяма смрад.

# 64
  • Мнения: 22 036
Това със загубата на обонянието винаги ми е било странно, защото мовто е супер добре развито. Долавям най-слаба миризма от раз. Ако ще ми се подобри като спра цигарите ще трябва да си купя противогаз.

Долавям миризма на газ, която никой не може, дори уредите не отчитат теч, защото е супер слаб. Същото е и с телесни и други миризми.

# 65
  • Мнения: 46 518
И при мен не беше притъпено, и като пушач си усещах смрадта на цигарите.

# 66
  • Мнения: X
Миризмата на цигари не ми е неприятна, освен ако не вляза в затворено помещение, в което очевидно се е пушело, но не е проветрено. Като ходите по заведения, в които се пуши, щото до неотдавна във всички се пушеше, да не е смрадливо? Виж като се разминаваш с някои хора наистина разнасят смрад, която няма нищо общо с цигари.

# 67
  • Русе
  • Мнения: 764
На мен пък ми е смрадливо и задимено като вляза в заведение, където се пуши. У наше село още има такива, въпреки забраната. ooooh!
За пушенето в спалнята направо не ми се коментира, особено при партньор непушач. Sick Shocked

# 68
  • Мнения: X
Във филмите е много фешън след секс да запалиш цигара в леглото. Laughing

Едната от познатите ми пушачки е споделя, че е палила в спалнята. Sick  Тя е като комин, та не се и учудвам.

# 69
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
В някои къщи има вентилация (голяма благина, между другото), а и по филмите не съм виждала спалня 9-10 квадрата, в която от вратата се хвърляш на леглото, обикновено е с размерите на двустаен ново строителство Laughing
Има обаче един друг момент, който всички изпускат - в сегашните цигари има повече синтетика, отколкото тютюн и затова остатъчната миризма е такава убийствена, нищо общо нямат с тези, които са се произвеждали преди 30 г. например.
Намалила съм ги драстично, ако ги спра окончателно сигурно ще е точно, защото вече не ми е 'вкусно'.

Това със загубата на обонянието винаги ми е било странно, защото моето е супер добре развито. Долавям най-слаба миризма от раз. Ако ще ми се подобри като спра цигарите ще трябва да си купя противогаз.

Долавям миризма на газ, която никой не може, дори уредите не отчитат теч, защото е супер слаб. Същото е и с телесни и други миризми.
Същата съм, за сметка на слуха имам обоняние на ловджийско куче.
В определени моменти направо го усещам като наказание.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Миризмата на цигари не ми е неприятна, освен ако не вляза в затворено помещение, в което очевидно се е пушело, но не е проветрено. Като ходите по заведения, в които се пуши, щото до неотдавна във всички се пушеше, да не е смрадливо?
Смрадливо беше, да. И колкото и добра да е вентилацията, когато излезех навън надушвах вонята по дрехите и косата си. Затова и ходенето ми на места, в които се пуши беше сведено до абсолютен минимум. Добре, че вече пушенето в заведения е забранено.

# 71
  • Мнения: 3 031
Във филмите е много фешън след секс да запалиш цигара в леглото. Laughing
То си е приятно. И една чаша студено вино, супер.

# 72
  • Мнения: 2 156
Във филмите е много фешън след секс да запалиш цигара в леглото. Laughing
То си е приятно. И една чаша студено вино, супер.
А, не  Naughty Мятате по едни гащи, и на терасата  Laughing В леглото ще ми пушат...

# 73
  • Мнения: 12 665
+ 1
След време и вкусовите рецептори се притъпяват, баба ми си пуши от ... мнооого години , и все й е безсолно, без подправки и т.н.  Rolling Eyes

Майка ми има  същите проблеми, никога не е пушила.

# 74
  • Мнения: 828
Възможно е...  newsm78
Но забелязвам,че и мъжът ми върви в тази посока, пуши си по половин + кутия на ден..

# 75
  • Winterfell
  • Мнения: 590
В момента не пуша, но преди да забременея пушех на терасата. Лятото се е случвало да пуша в кухнята, но масата е на един лакът разстояние от отворената врата. Мъжа ми си позволява да пуши вътре само вечер, когато с децата сме си легнали. През останалото време и той на терасата.Гости като имаме излизат без да се налага да ги моля, обикновено децата щъкат около нас и е разбираемо. Аз също винаги излизам,  ни най-малко ще ми стане обидно ако някой ме предупреди, че не се пуши вътре.
От дете ненавиждам опушен дом. Ние с брат ми нямахме детска стая, спяхме в хола. А там се пушеше, посрещаха се гости... Естествено и ние, и завивките, и дрехите, и стените и пердетата смърдяха на цигари.

# 76
  • Мнения: 7 058
У дома се пуши само в кухнята. Когато съм сама, пуша под аспиратора. Въпреки, че съм закоравяла пушачка, мразя да ми смърди на цигари. Когато имаме гости, се пуши и в дневната, но ми е адски неприятно като си тръгнат гостите и вляза в опушената стая.

# 77
  • София
  • Мнения: 23 096
От години не съм виждала хора, които да димят в домовете си. Всичките ни приятели, познати, роднини които са пушачи, го правят по терасите или дворовете си.

# 78
  • Софето
  • Мнения: 622
От години не съм виждала хора, които да димят в домовете си. Всичките ни приятели, познати, роднини които са пушачи, го правят по терасите или дворовете си.
И при нас е така.
Докато си търсехме къща, обиколихме доста, но две все още ги помня по мириса. Нови луксозно направени а вътре не се диша, всичко опушено на цигари, ама яко смърди. Отвратителна работа си е пушенето вкъщи.

# 79
  • Мнения: X
Бивш пушач съм. Когато пушех, не ми е пречело да излизам на терасата, когато съм на гости. Когато живеех сама пушех вкъщи, после започнах да се съобразявам с ММ и повечето пушех на терасата.

Ако някой пушач дойде вкъщи, пуши на терасата, заради бебето. Когато нямахме бебе, не ми пречеше да пушат вкъщи, после проветрявам.

# 80
  • Мнения: X
Мъжът ми е пушач, но пуши пред входа или в редки случаи на терасата.

 Shocked

И какво ти пречи да пуши на терасата, че го пращаш пред входа?
 Laughing

# 81
  • Мнения: 2 156
Прането?

# 82
  • Мнения: X
А, не се бях сетила. Simple Smile

# 83
  • Русе
  • Мнения: 764
Прането е една от причините. Другата е, че не пуши пред сина ни.

# 84
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Само аз съм пушач вкъщи. От март до ноември така или иначе пребивавам на терасата и  пуша там.  Laughing
Като скове студ, се приютявам под аспиратора.  Холо-кухня е - голямо помещение. И да изпуша 4-5 цигари без аспиратор, не си личи. Гостите си пушат, проветрявам - измирисва се бързо. Но и гостите ги  каня преди всичко лятото - та и те с мен на терасата.
Не изявявам претенции в жилища на непушачи. Където ме насочат - натам. Peace

# 85
  • Мнения: 82
Не съм пушач, но когато каня някого на гости нямам нищо против да пуши вътре. Не защото ми харесва миризмата на цигари, а защото знам, че пушачите са особена порода хора  Mr. Green които няма как да се изкефят на изкарването си някъде, ако са ощетени откъм възможност за пафкане.
Държа на моите гости да им е добре а и честно казано за една вечер нито ще ми се осмърди апартамента завинаги, нито на мен ще ми стане нещо.

# 86
  • Мнения: 2 156
Аз лично не приемам, дори да ми кажат, че мога да запаля (вътре). Ако нямат тераса, не пуша, докато съм там.

# 87
  • Мнения: 2 134
Аз лично не приемам, дори да ми кажат, че мога да запаля (вътре). Ако нямат тераса, не пуша, докато съм там.
+1 Заведенията са за това,  отпадат притеснения, а и може да си тръгнеш,
без да чакаш гостите .

# 88
  • Мнения: 1 216
От години не съм виждала хора, които да димят в домовете си. Всичките ни приятели, познати, роднини които са пушачи, го правят по терасите или дворовете си.
Точно

# 89
  • Мнения: 4
Пушачка съм,но вкъщи не се пуши.
Имам си масичка с пепелник и столчета на терасата и там си пуша с кафенцето сутрин,пък и за гостите ми не е проблем,че пушим на терасата,за мен също не е когато съм на гости да изляза навън за една цигара, така че не виждам защо трябва да си одимяваме къщите Wink

# 90
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Аз и мъжът ми не пушим. Гостите пушат на терасата .

# 91
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
От години не съм виждала хора, които да димят в домовете си. Всичките ни приятели, познати, роднини които са пушачи, го правят по терасите или дворовете си.
Точно

Така е. И на самите пушачи не им е приятно да са нон стоп обгазени. Grinning

# 92
  • София
  • Мнения: 12 374
От години не съм виждала хора, които да димят в домовете си. Всичките ни приятели, познати, роднини които са пушачи, го правят по терасите или дворовете си.
Точно

Така е. И на самите пушачи не им е приятно да са нон стоп обгазени. Grinning
Да. Мъжът ми например, който е пушач, се сърди повече и от мен ако някой тръгне да пали вкъщи. Веднага обяснява, че се пуши само долу в градината. Няма студ, няма пек, изключения не се допускат.

# 93
  • Мнения: 7 519
Аз съм пушач, мъжът ми не е. У дома се пуши в хола и кухнята. Ако имаме гости с деца пушим в кухнята, далеч от децата.
Когато сме на гости не ми е проблем да се съобразявам с порядките на домакините. Кумовете ми са пушачи, но имат малко дете и в тях се пуши само на терасата, дори когато малката я няма. Не ми е проблем, все пак отиваме на гости да се видим, не да пушим цигари и съответно си пушим на терасата.
Пушачка съм, но пушене в хола или в кухнята ми е направо отвратително! Особено пък в хола, където мебелите поемат миризмата на цигарите и после вонят ужасно!

# 94
  • Мнения: 2 156
Да, и това нещо няма измирисване - просмуква се и се усеща неприятния мирис. Освен това, се цапа. Създаваш си работа.

# 95
  • Мнения: 143
От години не съм виждала хора, които да димят в домовете си. Всичките ни приятели, познати, роднини които са пушачи, го правят по терасите или дворовете си.
Точно

Така е. И на самите пушачи не им е приятно да са нон стоп обгазени. Grinning
Да, те пушат навън и димът им отива в съседите над тях и влиза през отворените им прозорци в техните домове. Доста е неприятно!

# 96
  • Мнения: 7 923
Пушим на терасата в апартамента или на прозореца на бокса, или под аспиратор, ако е зима.
В къщата пушим на верандата или инцидентно под ширма, ако има дълго готвене. Единствено изключение правим, когато сме без децата и вечер имаме романтичен пикник на одеало пред камината - тогава пушим пред нея и димът заминава вътре заради тягата. Но това е много рядко.
На гости не пушим вътре дори да ни сложат пепелник на масата.
В заведенията не пушим вътре дори да ни кажат, че се пуши.

# 97
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Само на терасата се пуши и у дома.
То и аз май не познавам хора, които да пушат вътре.
А, съседи един етаж под нас го правят, и когато не ми е сложено капачето на вентилатора в банята се усеща миризмата, определено. Но те наистина много пушат.

# 98
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
У дома пушач е ММ, откакто се роди детето пуши само на терасата.
Ако сме се събрали много хора по повод, пушат в хола, иначе отново на терасата.
На гости като ходим, където пуши семейството, там и ММ. Почти нямаме приятели непушачи.

# 99
  • Мнения: 2 515
Доскоро бях пушачка, но никога не се е пушило вкъщи. С повод, без повод - навън. Нямам и приятели, които да пушат вътре. То и нямам много приятели пушачи, което ми помогна да ги спра. Остана само един пушач в компанията ни, но и той ги отказва.

# 100
  • Варна
  • Мнения: 686
Двама пушачи сме. Мразя ,,моето време" сутрин кафе с цигара да бъде навън зимата, затова пушим в хола у нас.Най-вероятно има миризма на цигари, въпреки, че заради цигарите точно, обзавеждането е без текстил- нямам пердета, килими, текстилни дамаски, дори покривка на трапезната маса няма. Живеем в къща и в градината имаме отделно помещение, където каним гости, но там пък, който не понася цигари, той стои навън или не идва на гости. Там се пуши, яде и пие!  Simple Smile

# 101
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
От години пуша само на вън. Мъжът ми спря да пуши в момента в който разбахме, че съм бременна преди 14г. След като родих, кърмих и т.н пропуших само на вън. Ужасно вони в дом където се пуши  - дори в стените се пропива, в дивани, завивки...
Зимата пуша дори и  на -20° на площадката пред къщата, имам си жилетка за тази цел. Ако много вали, имам и навес. Лятото - под асмата .

 

# 102
  • София
  • Мнения: 12 374
“Ужасно вони в дом където се пуши  - дори в стените се пропива, в дивани, завивки...”

Абсолютно. Живущите пушачи може и да не го усещат и да се забаламосват, че у тях “не мирише”, но си смърди.

У дома не се пуши. Който иска - излиза навън в двора. Терасата ни е остъклена и не става за тая работа. Живеем в малка кооперация със собствен двор - зелен, пълен с цветя. Чудесно място за пушене.

# 103
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Първото нещо, което направих като купих колата , беше да я дам за основно изпиране, всичко беше потъмняло от цигарен дим. Ако пътувам на дълъг път, спирам някъде, паля 2 фаса и пак тръгвам. Но в колата също не пуша. 3 пъти спираха цигарите и дори на улицата , при разминаване разбирах кои са пушачи. Няма по-нетърпим от бивш пушач 😊 В САЩ, пушачите излизаме зад бара и е много интересно, хем се социализиране. А пък да седна в ресторант където се пуши на закрито е абсурд.

# 104
  • Мнения: 2 199
Не понасям цигарен дим, дори и на открито. Ненавиждам когато пред входа на сгради се пуши, на автобусни спирки. Не ходя на гости на хора които пушат. Дудна им на главите. 🤪
Но най-много се дразня на болни хора които продължават да пушат, не ги разбирам честно.
Знам, много съм нетолерантна към пушачите.

Последна редакция: нд, 11 авг 2019, 12:37 от Няма смисъл

# 105
  • Мнения: 54 445
Бивш пушач съм, но никога не съм пушила вътре. Студ, пек, на терасата.
Преди да имам дете, разрешавах за гости, но то е било рядко.
Обаче след детето, не, категорично и без изключения.
Дразни ме много неприятно миризмата на цигари и гледам да съм на голямо растояние от пушачи.
Това пушене под аспиратора не го разбирам. После да се вмирише на цигарен дим, гадост! Sick
Жалко, че в повечето заведения не се спазва забраната за пушене. Дори и с добра аспирация, пак е неприятно.

# 106
  • Португалия
  • Мнения: 3 977
не пуша от 13г-ще станат на 21ви септември
но,и тогава не пушех в спалнята-егати гадостта!
и,никога не е било нормално гостите да дават тон с пушенето-каквото кажат домакините -това е!

Последна редакция: вт, 20 авг 2019, 12:47 от Не се сърди, човече

# 107
  • Мнения: 18 530
И аз съжалявам, че съм пушила навремето. Но никога вкъщи - дразни ме да мирише на цигари. Спрях ги преди повече от 10 години и ми е супер. Не ме дразни никога някой да пуши, само да не е у дома.

# 108
  • Мнения: 1 118
Пушим в къщи, но никога в стаите за спане.

# 109
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Където и да пушиш в къщи, миризмата се просмуква и влиза навсякъде, дори и в стаите за спане. Не можеш да опазиш, да не говорим колко се осмърдяват мебели, пердета, дрехи, всичко попива и после няма оправия. В къщи открай време всички врати навсякъде постоянно са отворени, вкл. и на банята и тоалетната, лято, зима-все е отворено. Дори и на терасата като се пуши и за малко се усеща вътре, какво остава ако е системно и е в стаите. Не бих си го позволила, гостите ми знаят и се съобразяват, всички пушат на терасата, няма лято, няма зима. Съжалявам, не правя компромиси.
Писала съм за съседите един етаж под нас, които пушат навсякъде в апартамента си, по много. При махнато капаче на вентилатора в банята за отрицателно време в нас замирисва на градски кенеф, от най-долнопробните. Mr. Green Не мога да си представя да го дишам това постоянно.

# 110
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Пуша на терасата. Няма значение зима, лято - там. Вътре не допускам гости да пушат - има си тераса, която щом аз ползвам, и те могат.

# 111
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
И у нас се пуши само на терасата.
Ако сме в къщата -само на двора.
Без значение дали е лято или зима.
И за гостите важи същото правило.

# 112
  • София
  • Мнения: 11 575
Където и да пушиш в къщи, миризмата се просмуква и влиза навсякъде, дори и в стаите за спане. Не можеш да опазиш, да не говорим колко се осмърдяват мебели, пердета, дрехи, всичко попива и после няма оправия. В къщи открай време всички врати навсякъде постоянно са отворени, вкл. и на банята и тоалетната, лято, зима-все е отворено. Дори и на терасата като се пуши и за малко се усеща вътре, какво остава ако е системно и е в стаите. Не бих си го позволила, гостите ми знаят и се съобразяват, всички пушат на терасата, няма лято, няма зима. Съжалявам, не правя компромиси.
Писала съм за съседите един етаж под нас, които пушат навсякъде в апартамента си, по много. При махнато капаче на вентилатора в банята за отрицателно време в нас замирисва на градски кенеф, от най-долнопробните. Mr. Green Не мога да си представя да го дишам това постоянно.
Напълно съгласна съм, имам приятели, които твърдят, че у тях не миришело, защото тя пуши на терасата или под абсорбатора, ами мирише си. Не знам защо много пушачи си мислят, че абсорбаторът дърпа всичко. Може и да има такива в супер луксозни домове, но със сигурност стандартните, дори и от малко по-висок клас, вършат работа колкото да не е задимено в стаята.

# 113
  • Мнения: 3 070
Мъжът ми пуши вкъщи, през повечето време на терасата, много рядко в кухнята на пуснат аспиратор и отворен прозорец. При топли месеци за мен е абсурд да се пуши вътре, рядко позволявам на гости да пушат в кухнята на масата. Зимата - по-често, но ми е неприятно, когато не се съобразяват и димят всички вкупом. Неудобно ми е да ги  изритам на терасата в студа, а трябва. Simple Smile

# 114
  • Мнения: 4 413
И двамата с ММ сме пушачи. Пушим в кухнята, която е изнесена на терасата и има врата. Т.е. вътре не се пуши. Зимата разреших на гости да пушат в трапезарията, при което в 1 часа посред нощ прах пердета. Просто ми смърдеше ужасно. На другата вечер пак имахме гости и ММ вика - ей сега нося пепелник. Не знам как съм го изгледала, но не донесе и гостите пушиха на терасата. Ами не ми е хубаво, когато вляза у нас да ми мирише на цигари.
Също и в колата не пушим. Той си позволява понякога, когато е сам. Аз също от време на време, особено ако ми е нещо напечено. От няколко месеца съм на IQOS и поне не мирише като другите цигари. Ако успея да ги откажа ще е най-добре, но нещо волята ми ме предава.

# 115
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Пердетата ще изпереш, домашните дрехи, косата ще измиеш....ама то се просмуква и в мебелите, дамаските на дивана, столове, гарнитура...изобщо не ми е неудобно да изкарвам гостите на терасата. След като аз пуша там, ще го правят и те.

# 116
  • София
  • Мнения: 12 374
Просмуква се навсякъде, винаги мирише. У дома никой никога не пуши, изключения НЕ правим. Никакви тераси и абсорбатори, всеки, който пуши, излиза на двора.

Ско, просто им посочваш вратата и толкоз Simple Smile

# 117
  • Мнения: 2 039
В къщи не разрешанам да се пуши.Ако имаме гости пушачи излизат на балкона.Понеже знаят ,че съм категорична по този въпрос,даже се въздържат и после казват" Е  то можело да не се пуши два часа"

# 118
  • София
  • Мнения: 17 592

Никой не се е и опитвал да пуши вкъщи. Изобщо никога не е било поставяно като въпрос. И не понеже сме маниакални непушачи - аз все още пуша (малко, но все едно), ММ ми пушеше по близо 2 кутии докато Врячо не стана на 2. Не ни е било обидно всеки път да излизаме  Mr. Green - нито пък някога е било обидно на гостите ни.

# 119
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Расла съм в дом, където се пушеше навред. Е, без стаята на децата, ама все тая, миризмата беше просмукана във всичко! Пуша навън, независимо колко е студено, какво вали, как пече и т.н. Същото се отнася и за гостите ми, без изключения.

# 120
  • София
  • Мнения: 11 490
Родителите ми са непушачи, така че вкъщи не се е пушило.
В момента и двамата сме пушачи. Пуши се само на терасата без значение зима, студ, зарината тераса от сняг, това е положението. Гостите също пушат навън.

# 121
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
И двамата с мъжа ми сме пушачи, но у дома се пуши само на терасата на кухнята, която е остъклена. И всичките ни гости пушат там. Това много преди, да се роди дъщеря ни - 10 години. На гости никога не ми е било проблем или да изляза навън, или просто да не пуша. Веднъж празнувахме НГ у приятел непушач и така и не успа да ни убеди, да пушим вътре - ами не смятам, че е редно и това е.

# 122
  • София
  • Мнения: 12 411
Никога не бих разрешила у дома да се пуши. Не ме интересуват гостите, да излизат на балкона. Имам колежка, мъжа ѝ е страстен пушач и пуши вътре при бебето, във всички стаи. Не се съобразявал изобщо. Детето все е болно, но всеки си знае. Тя все се оплаква. Аз не понасям някой да ми пуши в лицето и не бих могла да изтърпя такъв олигофрен.

# 123
  • Мнения: 2 515
Имам колежка, мъжа ѝ е страстен пушач и пуши вътре при бебето, във всички стаи. Не се съобразявал изобщо.
Е, това вече е прекалено, нямам определение за такъв човек. „Олигофрен” е доста меко казано.
Дано не се отрази на детето....И дано е друга причината за боледуването му, която да израстне.

# 124
  • Мнения: 225
Вкъщи не се пуши, въпреки че приятелят ми е пушач от дълги години.

Има си тераса, прозорци, има къде да излезе някой. Не е окей всичко да се вмирисва заради 1 гаден навик. Предметите много попиват от дима.
Особено е кофти, когато се пуши до дете Sad

# 125
  • София
  • Мнения: 1 017
Ние с мъжа ми сме пушачи и пушим в къщи, в кухнята и в хола, само в спалнята не. На мене не ми пречи, не ми мирише, както казвате повечето (че остава миризма), но и обонянието ми не е от най-читавите. Но нямаме дете, имахме гости с малко бебе веднъж, никой не пуши в хола, докато те бяха там, само на терасата. Ако някой ден има бебе, нещата със сигурност ще се променят.

Общи условия

Активация на акаунт