Самостоятелност

  • 15 717
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 373
Интересувам се от темата трябва ли /по-добре ли е/ младо семейство да живее самостоятелно... Предимства и недостатъци. Знам различни хора различни мнения Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 17 322
Надали има различни мнения точно по този въпрос.

# 2
  • Мнения: 12 473
Изобщо не мога да си представя семейство да живее с други.. Peace

# 3
  • Мнения: 3 228
Влез в темата за свекървите и ще стигнеш до някои категорични изводи по въпроса Simple Smile

# 4
  • Мнения: 10 996
Да се живее самостоятелно няма недостатъци.

# 5
  • Мнения: 3 031
Тук няма да получиш много различни мнения. За нито един недостатък не се сещам.

# 6
  • Мнения: 2 490
Аз след 18 винаги съм живял самостоятелно - и като ерген и като семеен отделно от мама и тате.
Предимствата са повече, но и другият модел си има определени предимства - не напразно се е следвал в продължение на стотици години. Основното е, че бабата винаги ти е подръка като трябва нещо за детето.
Иначе е голяма еквилибристика с децата, цялата организация по водене и вземане на градина и училище, извънкласни занимания, напред-назад или като се разболеят, сега кой ще си взема болнични и т.н. Друго си е просто да си идеш на работа и те да си останат в къщи с баба си.
Другото предимство е ако финансите са ви зле и нямате собствено жилище, ако плащате наем примерно 500 лева, може да не изглежда много всеки месец, но на година са си 6000 лева, за 10 години - 60000 лева. Това ви остава като семеен актив ако живеете при родители, и може да се инвестира после в друго жилище, в децата, или в каквото си пожелаете.
Третото, предполагам, е че бабата ако си е вкъщи все ще е сготвила нещо през деня - прибираш се и сядаш на масата. А ние с жена ми докато се приберем от работа, докато вземем децата, тепърва да тръгваме да готвим в 7 вечерта ли?
На мен лично би ми било трудно постоянно да се съобразявам с тъща и тъст, имаме се с тях но като сме си на гости - а ако сме в една къща вероятно би било по-различно. Жена ми вероятно чувства подобно нещо пък към свекъри. Така че за нас предимствата не се оправдават - но за някои по-толерантни хора може пък да си струва.

# 7
  • Мнения: 46 557
Още един глас за самостоятелно живеене. Двама млади, здрави и прави могат да се оправят без проблем.

chris78, за точка 1 и 3 нещо не разбрах как става. Бабата напуска работа, за да ви поеме отговорностите ли? Майка ми беше на 45 г. като стана баба, жена в разцвета на силите си, работеща доста динамична работа. Не мога да си представя как зарязва всичко, за да гледа внучето и да ни готви все едно ние сме още деца Rolling Eyes

За финансите - докато човек си живее при мама и тате гледа малко по-ларж на нещата, отлага, помотва се, защото знае, че има по-лесно. Затова и тази точка смятам, че по-скоро дърпа назад...

# 8
  • Мнения: 3 031
Точно. "Бабите" често не са никакви баби, а жени, които работят и имат собствен живот.

# 9
  • Мнения: 2 309
Когато живееш с родителкото тяло независимо дали е твое или на партньора как се прави секс? С тапа в устата? Допълнително трябва да се съобразяваш с правилата на хората! Все пак в техния дом живеете! Самостоятелно, самостоятелно, самостоятелно и пак самостоятелно живеене дори и да нямаш семейство!

# 10
  • София
  • Мнения: 28 740
Интересувам се от темата трябва ли /по-добре ли е/ младо семейство да живее самостоятелно...
Скрит текст:
Предимства и недостатъци. Знам различни хора различни мнения Simple Smile
Риторичен въпрос, нали?

# 11
  • Мнения: 1 412
А като имаш дете/деца крещиш докато правиш секс или не правиш секс?
Ако примерно живееш в чужбина и се прибереш за месец в България при родителите си да не би да не правиш секс?!?
Винаги трябва да се съобразяваш с хората, с които живееш, както и те с теб. Независимо с кой живееш /мъж, приятел, родители, деца/ и чий е домът. Иначе не може да има съжителство.

По принцип съм за самостоятелното живеене. Всяка жаба да си знае гьола. Но ако няма такъв вариант и другото не е толкова лошо. И все пак си зависи от хората.

# 12
  • Мнения: 2 309
А като имаш дете/деца крещиш докато правиш секс или не правиш секс?
Ако примерно живееш в чужбина и се прибереш за месец в България при родителите си да не би да не правиш секс?!?
Laughing Искаш да ти отговоря ли или просто ей така си питаш? Трябва ли да крещиш, за да разберат другите че правите секс или не знаеш, че има и други начини да се разбере като скърцане/помръдване на легло, други звуци или за теб секса е все едно двама мъртъвци се излегнали и няма никакъв шум! Хайде моля ти се! Едно е да се обичаш с любимия в дома си друго е на чуждо място, където по-големите имат антени за такива случаи! Дали крещиш или си легнал парализиран човек и едно леко клатене има, когато живееш в не твой дом, секса е много по-сдържан от колкото в своя собствен!

# 13
  • Мнения: 1 412
Искаш да ти отговоря ли или просто ей така си питаш? Трябва ли да крещиш, за да разберат другите че правите секс или не знаеш, че има и други начини да се разбере като скърцане/помръдване на легло, други звуци или за теб секса е все едно двама мъртъвци се излегнали и няма никакъв шум!


Когато живееш с родителкото тяло независимо дали е твое или на партньора как се прави секс? С тапа в устата?

Ни ми се моли, а виж какво пишеш.

# 14
  • Мнения: 2 309
 Laughing изглежда аз готвя и си връзвам обувките по-звучно от колкото ти правиш секс! Какво да ти кажа! Аз обичам да се наслаждавам на този вид... гимнастика и мута не ми се отдава нито харесва!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт