Четвърти клас

  • 86 358
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 303
Миналата седмица каза, че има да учи стихотворение наизуст. После като видях какво е учил, се хванах за главата. Първо, на страницата са две стихотворения и нашият изобщо не помни кое трябва да учи. Второ, първото стихотворение е написано в две колонки на горната половина на страницата, а второто стихотворение си е в една колонка на долната половинка. Моят умник решил, че има да учи второто. Започнал да го учи, него плюс втората част на първото стихотворението. Бях в потрес. Както и да ги погледнеш стихотворенията са си ясно разграничени, да не говорим, че като започнеш да ги четеш по този начин звучат безсмислено. Ама човекът "учи" стихотворение.

ston, смяла съм се от сърце! Добре, че се е сетил! Някои даже не знаят, че имат!

# 691
  • Мнения: 18 009
Задачи за лице на правоъгълник има още във входното ниво в учебника по СИП маъематика за 4ти клас.
Кой учебник е това? Установявам, че учебниците на Просвета са много зле, за жалост ние сме по тях

# 692
  • Мнения: X
Задачи за лице на правоъгълник има още във входното ниво в учебника по СИП маъематика за 4ти клас.
Кой учебник е това? Установявам, че учебниците на Просвета са много зле, за жалост ние сме по тях
СИП е свободно-избираема подготовка. Вероятно не става дума за учебник, а за сборник.
КМС е състезание, а не контролно. На състезанията често  задачите не са от ЗП.

# 693
  • Мнения: 18 009
Няма са се разберем, ясно е. Ходила съм едно време на олимпиади, то друго нямаше, беше трудно, но не е имало невзет материал. Това не е редно. Все тая, щом за всички вас е нормално  newsm78 Знам, че по  СИП са помагала, такива има поне 10, явно нашето не е от тях, затова питах кое е.

# 694
  • Мнения: X
Няма са се разберем, ясно е. Ходила съм едно време на олимпиади, то друго нямаше, беше трудно, но не е имало невзет материал. Това не е редно. Все тая, щом за всички вас е нормално  newsm78 Знам, че по  СИП са помагала, такива има поне 10, явно нашето не е от тях, затова питах кое е.
Можеш ли да ми кажеш кога точно в училище се учат Гаусова сума и задачи от кръгове на Ойлер? Или пък от типа " на пазар"? А комбинаторика? Да изреждам ли още?
И да, нормално е.  Както вече казах това са състезания, а не контролни.

# 695
  • София
  • Мнения: 6 366
да го обясним простичко - на тия математически състезания се дават задачи, съвсем различни от изучавания материал в училище. дават се задачи, каквито децата се учат да решават в разните школи по "забавна" математика, насочени към подготовка за влизане в математически училища/паралелки след 4 клас.

# 696
  • Мнения: 18 009
И толкова деца ходят в такива школи и имат максимум точки  Shocked Ускпокоих се за бъдещето на България Peace

Дидева, не знам къде се учат, в нашето село дори школи по забавна математика няма  Peace

Успокоих се за себе си  Mr. Green

# 697
  • Мнения: 6 937
И толкова деца ходят в такива школи и имат максимум точки  Shocked Ускпокоих се за бъдещето на България Peace

Дидева, не знам къде се учат, в нашето село дори школи по забавна математика няма  Peace

Успокоих се за себе си  Mr. Green
Рая, много повече деца ходят на школи, като в голямата си част даже не отидоха на КМС, защото това състезание вече не е предизвикателство за тях. Ако решите да се занимавате с математика, не е необходимо детето да ходи на школа. Има сборници, които могат да се купят и през интернет и с тях детето да се подготвя на по-разширена математика щом има интерес и щом Вие сте ходила по олимпиади, т.е. имате възможност да обяснявате на детето, когато нещо го затрудни.
В интерес на истината, ако зачетете регламента на оли по математика и там ще видите, че дори на първи кръг само 2 от задачите са по задължителната подготовка, а третата - не. Т.е., за да се класира дете на втори кръг пак му трябва и материал, който не е включен в задължителния учебен материал.

# 698
  • Мнения: 8 246
Raja, помагалото е на Вячеслав Величков, сборник по математика за СИП, 4ти клас.
На времето и аз ходех на олимпиади по математика само с училищни знания. На първи кръг решавах всичко, на втори кръг обаче успявах да реша горе-долу половината задачи или подусловия. Просто останалата половина за моите училищни знания звучеше като написана на китайски. Изобщо не схващах какво ме питат, как да решавам.
Синът ми има потенциал в тази област, проблемът е, че мързелът му е още по-голям. Опитах се да го занимавам по-интензивно, но се противи. МГ в нашия град няма, затова реших, че е безсмислено да си тровим нервите взаимно. Няма смисъл да го натискам за състезания като не иска.

# 699
  • Мнения: 19 326
Какви са тези задачи "на пазар"?
Лице на правоъгълник при нас взеха в трети клас.

# 700
  • Мнения: 18 009
Ston,  и в нашия гпад няма, затова няма и такива школи. Няма смисъл да ходи. Какви са тия задачи "на пазар"  newsm78

# 701
  • Мнения: X
Какви са тези задачи "на пазар"?
Примерно:
Блок и молив струват 190 ст. Молив и гума струват 130 ст. Блок и гума струват 240 ст.
Колко общо струват 1 блок, 1 молив и 1 гума?

# 702
  • Мнения: 18 009
Ох, вярно, онзи ден мъчихме една такава, ама доста се измъчихме, една сума и различни стоки, са се изхарчи точно  Crazy А уж умея да харча  Mr. Green

# 703
  • Мнения: 19 326
Благодаря! Тези са малко логически, но ако си решавал подобни, става по-бързо.

# 704
  • Мнения: 5 178
В края на 3ти клас в помагалото, което ползват за регулярните часове, имаше формулата за лице на правоъгълник, дори си спомням, че имаше задача с извеждане на формулата за лице на правоъгълен триъгълник. Имало е и задачи за броене на квадратчета, които заема сложна фигура

Последна редакция: сб, 17 дек 2016, 18:26 от witch with wings

Общи условия

Активация на акаунт