Четвърти клас

  • 86 383
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 9 920
Пропуснала съм да му проверя учебната тетрадка по ЧО. Познайте колко са ненаписаните страници ... Вчера, онзиден и тази вечер ще пише, обаче всички ще са написани.
Те не изискват много писане, повечето неща са картинки, ама ако си по-бърз. Ако блееш и броиш мухите, ще пишеш 3 дена и това си е.

# 676
  • Мнения: 8 252
Айла, абе научил... по-скоро симулирал учене. С урока по ЧО се мота сигурно 2 часа и за това време зададе един куп въпроси, на които не знаел как да отговори. Да, ама баща му хвана, че отговорът на половината от тези въпроси в учебната тетрадка го има в учебника, т.е. толкова през пръсти го е чел, че няма и накъде повече. А за ЧП отдели точно 5 минути. Каза, че урокът бил ала-бала и всичко това го знаел.
Та така, хич не е за хвалене неговото. Нали помни много, схваща бързо, що да си дава зор човека, кара по тъча, ама да видим докога ще успява по този начин.

# 677
  • Мнения: 24 467
Ох, кой ви дявол накара да повдигате въпроса за разсеяността?! Големият веднъж отиде на училище без раница!  ooooh! Той е един световен рекордьор по разсеяност. Забравя включени скари, когато тръгваме на път, всичко забравя. Малкият е една идея по- в час. Но то който и да сравня с големия - губи по точки.  #Cussing out

# 678
  • Бургас
  • Мнения: 10 358
Големият веднъж отиде на училище без раница!  ooooh!

А нашия четвъртокласник се върна без раница от училище. Mr. Green
Прибра се, обядва и чак, когато дойде време за домашните разбра, че я няма. Laughing
Да забравиш тетрадка, учебник разбирам, ама цялата чанта.. И една забравена горница от екипа за физическото, но тя повече не се намери. Добре, че раницата поне я оставили на охраната.

# 679
  • Мнения: 24 467
О, на връщане от училище моят си идва редовно без яке. За четири години не ни се е губило, в стаята на закачалката си е. Но то е разбираемо - сутрин е студено и го облича, но по обед му става горещо и хич и не се сеща за него.  Sad Миналата зима съм го виждала по къс ръкав да рита на двора. Февруари месец. Всички с якета, той- по къси ръкави. Къде ти да се сети за яке... Ама пак не може да бие брат си по разсеяност. Онова е олимпиец. Как си помни материала не знам. Това е толкова периферно за него...

# 680
  • софия
  • Мнения: 1 305
Помолила съм сина ми да си слага шапка, познайте слага ч в момента в който ме види и се сеща все пак:). Липсват ни поредните гуменки и наскоро и той се беше прибрал по блуза в студа, но иначе полага усилия, гледа се сам и се справя  Heart Eyes

# 681
  • Мнения: 8 252
Миналата седмица каза, че има да учи стихотворение наизуст. После като видях какво е учил, се хванах за главата. Първо, на страницата са две стихотворения и нашият изобщо не помни кое трябва да учи. Второ, първото стихотворение е написано в две колонки на горната половина на страницата, а второто стихотворение си е в една колонка на долната половинка. Моят умник решил, че има да учи второто. Започнал да го учи, него плюс втората част на първото стихотворението. Бях в потрес. Както и да ги погледнеш стихотворенията са си ясно разграничени, да не говорим, че като започнеш да ги четеш по този начин звучат безсмислено. Ама човекът "учи" стихотворение.

# 682
  • Мнения: 9 920
О, на връщане от училище моят си идва редовно без яке. За четири години не ни се е губило, в стаята на закачалката си е. Но то е разбираемо - сутрин е студено и го облича, но по обед му става горещо и хич и не се сеща за него.  Sad Миналата зима съм го виждала по къс ръкав да рита на двора. Февруари месец. Всички с якета, той- по къси ръкави. Къде ти да се сети за яке... Ама пак не може да бие брат си по разсеяност. Онова е олимпиец. Как си помни материала не знам. Това е толкова периферно за него...
Като беше топло и ходеше с дънковото яке, се заблял и забравил якето.
Сега пак поради заблеяност отиде 1 час по-рано на училище, и понеже скуаел, се вмъкнал в стаичката със забравени вещи. Така си възстановихме дънкеното якенце Wink

# 683
  • Мнения: 48 057
Девойки, дайте идея за малък текст на английски за Коледа по света Simple Smile
На ниво 4 клас Simple Smile
Мислех, че ще ми е лесно, ама уви, навсякъде пише надъълго и нашироко по въпроса

# 684
  • Мнения: 9 920
Да ви кажа колко съм разочарована. По-точно - шокирана от наглостта на директорката в нашето училище. Днес от събранието за съвет от родители към училището. Май се казва общински. Все си знаех, че нашата директорка е нагло създание, но, въпреки предварителната ми нагласа, тя успя да ме изненада.
След като все пак попитах какви ще са задълженията на членовете, на председателя, секретаря и зам-членовете - тази ми отговори, че всичко го било пишело в интернет. И че ако съм имала някакво реално желание да участвам, съм щяла да си прочета, вместо да губя времето на всички сега. След което демонстративно ми обърна гръб и взе да ръчка всички да се самопредлагаме. Аз не си оставих магарето в калта, но все пак - това ли трябва да е редът?

# 685
  • Мнения: 18 028
На КМС от предната седмица е имало задача с лица, а в нашия учебник поне са доста напред  newsm78 Що за глупост е това?

# 686
  • Мнения: 6 952
На КМС от предната седмица е имало задача с лица, а в нашия учебник поне са доста напред  newsm78 Що за глупост е това?
Не разбрах въпроса/възмущението. Проблемът е, че на състезанието е имало задача не по материала? Това е нормално, състезанията не са по учебния материал, освен тези на СБНУ. Не съм гледала задачите от КМС, а само резултатите. Фактът, че има близо 100 максимума, каквото не е било никога до сега, говори за лошо подбрани задачи за състезание.

# 687
  • Мнения: 18 028
Беше болна и не сме ходили, сега ги решава. Абсолютно нелогично е, че тогава и степени и дроби да бяха дали, що не  newsm78 Не съм гледала резултати, но не ви звучат реално

# 688
  • Мнения: 6 952
Беше болна и не сме ходили, сега ги решава. Абсолютно нелогично е, че тогава и степени и дроби да бяха дали, що не  newsm78 Не съм гледала резултати, но не ви звучат реално
Площите влизат в разширената подготовка за 4ти клас.
Относно резултатите - може би прекалих с тези 100, но до тук са 45 максимални резултата без да са излязли София (като класиране) и Варна.

# 689
  • Мнения: 8 252
Задачи за лице на правоъгълник има още във входното ниво в учебника по СИП маъематика за 4ти клас. В нашето училище нямат сипове, но му взех един учебник да го занимавам с нещо по-сложно от време на време. На състезания вече категорично отказва да ходи, с изключение на тези по английски.

Общи условия

Активация на акаунт