Щитовидна жлеза на дете на 8г

  • 850
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте, днес бях на преглед на моята щетовидна жлеза, но от миналото лято забелязах вратът на моята дъщеря, който ми се видя подут. Та, помолих лекаря да я погледне и нея макар, че той категорично каза, че не е детски специалист, но като я видя установи че е уголемена и променена. Възли не видя, но аз ужасно се изплаших. Все пак става въпрос за дете на 8г. Като цяло съм забеляза, че вечер се поти когато заспи от известно време. Моля, за съвет или да споделите опит, както и да ме посъветвате за добър специалист където и да е в България.

# 1
  • Мнения: 1 296
Когато бях първи клас при силен стрес се разболях от базедова болест. Имах обилно изпотяване, треперене и сериозно отслабване. Откриха проблем с щитовидната жлеза и по-точно свръх отделяне на йод.  Нямах типичното уголемяване на очите, което е характерно, както и прекомерно увеличение на щитовидната жлеза. Лекувах се в София, после доста години бях на хапчета и ми бяха забранили да ходя на море, заради йодните изпарения. Към 9-ти клас реших, че вече съм оздравяла и спрях хапчетата. Да чукна на дърво към днешна дата съм добре. Дано и така да си остане. С втората си бременност си правих изследване и с палпация ендокриноложката каза, че имам някакви възли, но така и не отидох да ги изследвам. Както и да е, моята история не е толкова важна, но погледнете детето и го наблюдавайте и задруги симптоми. Ако досега не сте забелязали нищо тревожно в поведението и в общото и състояние, може би си такава. Заведете я на детски ендокринолог.

# 2
  • Мнения: 48 009
Посетете детски ендокринолог, ще направи преглед и изследвания

Общи условия

Активация на акаунт