Добре дошли в Люлин! Тема 29

  • 70 526
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 939
Аз ходех до Щерев, което е в близост, с трамвая. Peace Спира много близо.
Ще ме ориентирате ли от къде да закупя стъклария за детска кухня? На пазара в началото до спирката на тролея имаше магазинче, но вече е префасонирано в нещо друго и не продават...
Допълвам се, за да попитам, ако някой взема кухня от 64 ОДЗ- в колко часа горе-долу идва колата с храната?
На кооперативния пазар, където продават мушами. След тях има магазинче, в което продават бурканчета за детска кухня.

# 721
  • София
  • Мнения: 3 709
Много благодаря! bouquet

# 722
  • София
  • Мнения: 1 641
Аз щях да взимам от 64то, но ММ ми забрани да записвам дечко за сега  ooooh!
Та съседката ходи между 12 и 12,30.
Купони на място продават само в един ден от месеца и там си казват датата.

# 723
  • София
  • Мнения: 3 709
Да, да, знам за купоните. Благодаря ти, Фроузи!
Кухнята е много хубава; вкусно е като домашно приготвено. Поне се надявам де, това по спомен от 2014 г.
Малкото ще ползва диетичното им меню. Не е захранен с прясно мляко, а и не виждам зор на 10 месеца.

# 724
  • София
  • Мнения: 1 641
Моят е по-голям 1,2 години, но баща му е на мнение, че заради ниските цени пазаруват по-нискокачествени продукти и всичко сгъстяват с брашно. Ще ми е интересно да ми споделиш менюто и доволна ли си от храната след това. Иначе ние сме в блока до градината, та ми беше доста удобен вариянт.
То цялата драма при нас за тази кухня е покрай месата и рибите, т.е. че такива се купуват евтини, обрезки и не знам си какво...

# 725
  • Мнения: 46 520
Цената въобще не е ниска.
Сметнете колко пари отиват за една тенджера манджа и ще видите, че 1 черпак не излиза никак скъпо Peace
Аз не съм взимала, защото ставахме по обяд и беше абсурд да тичам със сънено бебе навън, освен това ядеше доооста, така или иначе трябваше да допълвам, а и подсладени кремчета не давах (присъстваха всеки ден преди 12 г., сега не знам как е).
Но пък се оказа чудесен повод да си разнообразим менюто Simple Smile сам отсипвахме порция преди подправките.

# 726
  • София
  • Мнения: 1 641
Ами 1,3 за три бурканчета по 190 грама знам ли, евтино ми звучи. Нали е първо, второ и трето? Иначе аз взимам наистина скъпи меса и при мене един черпак може и да си излезе на подобна цена, но пък какво да се прави  Laughing

Аз от тази кухня нямам впечатления, за друга държавна са ми споделяли и мацката там се отказа на втората седмица, дори не си дохарчи купоните, толкова беше зле.
Наистина ще ми е интересно, ако ти се занимава да споделиш меню и отзиви, когато се запишете.
Мерси!

# 727
  • Мнения: 46 520
Една тенджера 5 литра, каквито са за домашна употреба събира 27 порции. А се прави примерно с 2 пилешки бутчета, 1 чушка, 1 морков, 1 глава лук и малко фиде. Както и да го смятам повече от 5 лв. не мога да го докарам, което е няма и 18 стотинки на порция.
Кремчето нали е нишесте? Като забъркаш казана порцията ще е под 10.
Основното ако се сготви 1 кило месо/риба, което да кажем струва 10 лв., се разпределя в 16-17 порции, т.е. идва по 60 стотинки на дете. + малко зеленчуци, които са още 10 стотинки.
Така по мои сметки излиза към 1 лев себестойността, но с много завишаване, защото все пак не всеки ден се пада месо по 10 лв., пилешкото е надолу, а като се купува на едро и другите не ги купуват на цените от магазините Simple Smile

# 728
  • София
  • Мнения: 3 709
Ще ти пиша още в понеделнк.
Аз готвя за него или отситвам преди добавяне на по-драстични подправки. После слагам в бурканчета с капачките надолу и айде в хладилника. Редувам манджата всеки ден Mr. Green Сега и кухнята ще помага.И на двете деца, давам както скъпи меса, които поръчвам отделно, така и от каквото има в близкия магазин. Еко, меко, био и веге не ги разбирам хич.
Последно за кухнята и млъквам- преди години вземах и от частни кухни, преди да запиша държавната- разликата беше от небето до земята в полза на държавната! Не сгъстяват с брашно, както имам впечатление от една частна например.

# 729
  • София
  • Мнения: 1 641
Да де, така е, на едро цените са други, но пък и това, което съм виждала като държавни поръчки, не се поръчва първо качество.
Аз на моето дете взимам риба от 40 лева кг, взимам месо пилешко май на около 15 лева кг, взимам телешко около 25-30 лева кг. и когато готвя съотношенията ми не са като в държавната кухня, нито пък правя голяма тенджера. Абе готвя си скъпо да кажем. На тази база и сравнява ММ.
Може би е сравнимо до някъде с био частната кухня, ама спрямо нея като цена аз готвя по-евтино, все пак не всичко, което купувам е био, пък и не залагам печалба.  Simple Smile
Иначе от описаните продукти, по моя начин на готвене, ще излязат под пет порции, защото аз не сгъстявам с брашно или нишесте и не давам супа с хляб Simple Smile

# 730
  • Мнения: 361
Аз пък за никое от децата не съм вземала кухня, а ми е под носа, съвсем близо. Предпочитам аз да готвя. Знам какво има вътре, а и готвя всеки ден. В 8ма част й смениха мястото на кухнята. Сега пак е на старото място зад биллата

# 731
  • Мнения: 46 520
Ооо, Frozy, 40 лв. в кухнята със сигурност няма да дадат за риба, така че мъжът ти е прав Simple Smile
Ние купуваме от обикновените магазини и домашно месо основно, но цените са много прилични, като тези в магазините, затова по мои сметки излиза цената на кухнята.

# 732
  • София
  • Мнения: 1 641
Домашно имахме до скоро и ние - зайци и малко пиле от една съседна баба, ама вече няма и купувам. Пък и домашното и то е несравнимо с купешкото на търг, та някой ако има канал за проверено домашно да свирка Simple Smile
Ох, хем уж доволен ММ, хем като види какво купувам на синковеца и само ми се кани да ми ограничи бюджета.  ooooh! Ние пък сме вечно на диети и салати и все сме си с килограми за сваляне (значи не сме само на салати  Laughing), но за нас не готвя, или поне е рядко, та исках да го запиша на кухнята, за да се храни по-разнообразно, но, не дава човекът.
Извинете за офф топика, малко на клюкарник и кулинарен форум го ударих Simple Smile

# 733
  • София
  • Мнения: 7 879
Детските кухни, не се ли субсидират от държавата или общината?

# 734
  • Мнения: 46 520
...но, не дава човекът.
А поне готви ли?
Ако не, остави го той да му приготвя храната и може да склони много бързо  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт