Първи клас - неприето дете.

  • 18 139
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 42
Здравейте,
ние сме в същата ситуация.Живеем в Бели брези,кандидатсвахме в 3 училища и не сме приети в нито едно,дори не сме в резервите.Явно за нашия район това е масов случай.
Моля, ако някой разбере как се процедира в случая, да пише в темата.Наистина нямам идея какво да правим ако и на 2ро класиране не е приета.
А изпадам в ужас само при мисълта,че могат да я пратят да учи в другия край на София.Нямаме баби,и въобще никаква помощ отникъде и не знам как бихме се справили в случая......

# 16
  • Мнения: 2 710
Пишете на новата министърка. След неистовота драпане за поста, да вземе нещо полезно да свърши.

# 17
  • Мнения: 2 052
Не знам дали не е редно да се пише писмо до РИО- София. Позната с подобен проблем преди години също ми каза, че от там те пренасочвали към училище  в Младост , за които нямало желаещи. Не знам до колко е вярно.

# 18
  • Мнения: 3 002
Аз мисля, че трябва да има обществен натиск и да ги принудим да променят правилата, не да ни пращат в Обеля. Заради болните амбиции на някои, други остават без удобно училище.
Ако едно дете е посредствено, то ще си остане такова и в най-елитното училище.
Абсолютно подкрепям. Преди три години бях в същото положение, както е писала и Мария. При пет училища на пешеходно разстояние от нас, на нито едно не му бяхме в района. Питах устно в Общината, район Възраждане, и ми вдига рамене един чиновник, училищата били автономни, сами си определяли районите, а това че включват част от една улица в района, а другата й част не попада? Слава богу, и моето дете бе прието в едно от най-близките училища, защото не си представям да го развявам из цяла София.
Специално за 19-то, напливът там е много голям, имам познати с деца там, които ги водят от Люлин / не знам как са ги приели/, но съветът ми е да повдигнете въпроса пред директорката, да поискате наистина проверка на всички класирани. Миналата година една позната беше във вашата ситуация, въпросното училище й е под балкона, но детето не е било там предучилищна, няма брат/сестра, не го приеха на първо класиране, не беше прието никъде другаде, но после успяха. И малко медиен натиск също няма да е излишен.

# 19
  • Мнения: 2 710
Може училищата да са автономни, но са общински и се издържат с наши пари. За мен въпроса изисква медиен шум.
Робинзоница я върнаха в инспектората и сега се гаври с хората и ги праща в Обеля.

# 20
  • Мнения: 6 954
Може училищата да са автономни, но са общински и се издържат с наши пари. За мен въпроса изисква медиен шум.
Робинзоница я върнаха в инспектората и сега се гаври с хората и ги праща в Обеля.
Моят случай с Обеля е от 2013 г.! Сега може да е различно. Моля първо проверете какво ще ви кажат в РИО.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 212
Не знам дали не е редно да се пише писмо до РИО- София. Позната с подобен проблем преди години също ми каза, че от там те пренасочвали към училище  в Младост , за които нямало желаещи. Не знам до колко е вярно.

Тези са ненормални. Силно се надявам подобни клеясали мозъци да са се измели вече оттам, ама...

# 22
  • Мнения: 23
Подготвихме Петиция , за да изискаме проверка и представяне на критериите за класиране. Сега има голямо число родители пред училището.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 212
За кое училище става въпрос?

# 24
  • София
  • Мнения: 3 296
Преди две години се случи същото с децата, живеещи около 51во. Влязоха деца от други квартали, чиито родители са учили в 51во (даваха повече точки за това) и нито едно, ама нито едно дете само с точки за местоживеене.

Писахме жалба до общината и ни отговориха едно нищо. Сега наборът е по-голям и проблемите- повече.

Съжалявам, че не мога да ви помогна. Освен да издирите родителите на децата набор 2007, влезли с връзки и да ги питате кой каква връзка е ползвал (в 4 класа по 4-5 деца се наместиха след 15 септември).  

За Белите брези : изчакайте 2ро и 3то класиране в училищата в Борово и Красно село, там кандидатстват едни и същи деца и може да се понаместят нещата.

# 25
  • Мнения: 1
Здравейте,
аз съм в същото положение-не сме приети в двете училища, в които съм подала документи- 135-то и 43-то
И двете са ми в квартала, тъй като това за мен е най-важно.
До колкото разбрах, след като се запишат децата и от второто класиране (ние не сме в резервите), започваме да обикаляме училище по училище и да питаме има ли свободни места. И инспектората можел да даде тази информация, но докато я изнесат, вероятно и тези места вече ще са заети.

# 26
  • Мнения: 4
Моля, всички, които не са приети в 19 СОУ- пишете ми. Днес от община Красно село- Мартин Миланов обеща, че ако има много неприети от района ще разкрият допълнителна паралелка. Трябва да подадем молба до кмета. Аз подадох от мое име, но колкото повече, толкова по-добре. 0886735505 Славяна

# 27
  • Къде ли не
  • Мнения: 692
Белите Брези винаги са били " ничия земя"! Просто тотален абсурд! А иначе гласуваме в 51-во, но според него не сме в района! И моето дете от тези дето за сега са резерва в едно училище. Ущилището е на 3 минути пеша, офиса ни е срещу двора му, но се водим съседен район и това е! Дано я приемат на второ класиране иначе задачта ще стане много сложна!

# 28
  • София
  • Мнения: 19 402
Доколкото съм чувала, 51-во е много популярно напоследък, там опашките били като за Руското в центъра.
Апропо, в предучилищната група в училище децата по цял ден ли се занимават?

# 29
  • Къде ли не
  • Мнения: 692
Точно защото е свъх популярно изобщо не сме подавали документи там. Избрах най - не популярното, което ни е и най - близко, за да си спестим истериите, но уви... пак ще има!!!
Мисля, че са до обед предучилищните класове в училищата.

Общи условия

Активация на акаунт