ВТОРИ КЛАС 2016/17 (набор 2008) - Тема 7

  • 89 661
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 249
И на двамата взехме ролери тази пролет. Големият ги подкара много бързо. Мисля му помогна това, че е карал ски, малко и преди години, но все пак не е съвсем без никаква подготовка. На малкия му беше по-трудно, но и той посвикна.
Налакътници и наколенки ползваха малко, но без надланници не карат. Общо взето дланите отнасят бой при всяко падане. И дупето... Как не ги боли задникът, не знам. Особено малкият сигурно поне 100 пъти се е пльоскал по дупе. Твърди, че не го боли. Странно е, че и гащите останаха здрави.
Сега временно е зарязал ролерите, наблягаме на федербала. А и аз не му напомням. Да минат след две седмици републиканските по акробатика и гимнастика и после да подкарва отново ролери, колело, каквото иска. Сега има забрана от треньорите за всякакви дейности, които биха довели до контузии.

# 46
  • Мнения: 411
Благодаря, момичета!

Да минат след две седмици републиканските по акробатика и гимнастика и после да подкарва отново ролери, колело, каквото иска.

Гимнастиката ме заинтригува. Къде тренирате?

# 47
  • Мнения: 8 249
Не сме в София Wink

# 48
  • Мнения: 411

Успех на състезанието  Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 3 082
Относно ролерите - моята гледа едни клипчета в нета как се учи човек да ги подкара. Аз нямах търпение да ги изгледам, но се започваше с ходене в тревата  newsm78 на мен ми изглеждаше безумно упражнение, но това било, за да свикнеш да балансираш на тях. И тя така започна - ходеше в тревата известно време и после е добре да е на добре асфалтирана алея, не само без дупки, а с гладък асфалт. Научи се за ден-два, но още не се е отпуснала така, че да кара бързо, гледа да е по-кротко. Ски е карала, може и да помага това, не мога да преценя. /че нито ски, нито кънки карам, въобще съм една анти-спортна личност, хич ме няма в който и да било спорт Embarassed даже да плувам не мога  Embarassed /

# 50
  • Мнения: 16
Здравейте,

Ролерите му умаляха, бързо му расте крака! Кара ги 1-2 лета и до там, сега го записах на плуване.
Вчера беше първата тренировка и му хареса, надявам се да продължава да ходи все така с желание Simple Smile Иначе и ние по парковете игаем федербал, това е едно от любимите занимания и на двана ни Laughing Справя се много добре. Въобще всички спортове го влечат Simple Smile само да има с кой да играе.

Ходим най-често в парковете Възраждане, Света Троица и другите наоколо, ако има някой в района може да се видим  Flutter

# 51
  • Мнения: 1 632
Моя хубостник учи вкъщи с мен всеки ден, но поне 15 мин се увещаваме да започне. Както не можеше да чете добре, сега иска предимно  да чете, и мисля, че доста се подобри. Не иска обаче диктовки, сметките и те една мъка... определено не е от децата които сами и с желание се занимават с учение. Дневник още не е започнал да води. Обмислям още как да бъде оформен. 

Таблицата мисля ще е голям зор и съм я оставила за август.

# 52
  • Мнения: 18 605
Изпуснала съм ви. Моята щерка прочете една книга с приказки на Андерсен. Сега се е прехвърлила да дочита "Каспар - котешкият принц", че я четохме заедно (разбирайте аз на нея) и останаха последните глави, които отказах да й чета. Решава чат-пат от сборник и май друго не прави. С баба си се гледат и се грижи за социалния й живот, като си урежда срещи с разни деца за следващия ден по паркове и площадки, а майка ми, ще не ще, се запознава с родителите на децата от срещите. На нас по подобен начин ни намери компания на морето. Laughing

# 53
  • София
  • Мнения: 3 507
Моят хубостник прочете "патиланско царство" и май загуби интерес към четенето. Все ми казваше, че четял по 10 страници на ден, докато не се оказа, че от село чете книга, която е забравена в София.

Предложих да му разпечатам задачи, щом не му се чете и той много с зарадва. Попитах го по-лесни или по-трудни, а той поиска 7-8 страници по-лесни и десетина по-трудни  Shocked

Но наистина ги решава.
Няма да го натискам да учи таблицата за умножение предварително.

На нас по математика ни искаха умножение до 5. ...
Но ако на мен ми бяха казали, че през ваканцията трябва да го науча на таблицата до пет, нямаше да остана незапомнена. Това ми се струва приемливо, само ако на учителката й е бил зададен директно въпросът дали да ги учим на таблицата и тя е отговорила, ако ги учите да е най-много до 5

# 54
  • Мнения: 1 574
Нашата е също на село с баба и дядо. Докато си беше у нас и четеше и дневник водеше, и думи учеше,... Сега и да чете не иска. Чете по две страници от Мечо Пух и даже и това не иска. Но все пак до сега прочете доста приказки, че и това да остане, пак съм доволна.  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 8 597
  Нашата госпожа нищо не каза за ученето на таблицата. Смятам да упражняваме само събирането и изваждането /още смята с пръсти/, таблицата - като ѝ дойде времето. Чете по една приказка на ден, като сама си ги избира да са по-кратки. От тази седмица тръгна на тренировки по бадминтон.

# 56
  • Мнения: 46
http://hermesbooks.com/media/catalog/product/cache/1/image/186x2 … ia_1_klas_hrm.jpg

Ние работим по тази книжка, подарък от завършването, заедно със свидетелствата. На мен много ми допада, разнообразна е. Като си чете сама задачите, условията, всичко и така я стимулира да мисли и разсъждава. За мен това е важно, мисленето, това със зазубрянето на таблицата е лесна работа....
Освен това чете, но аз не държа на списъците, нито на брой страници на ден. По - важно е да е по собствено желание, провокирано от даден интерес. От списъка чете по малко от Пипи сега, но аз съм и я чела 2-3 пъти като малка, а скоро я гледахме и като театрална постановка....И така, върви си лятото





# 57
  • Мнения: 8 597
И ние не четем книгите по списъка . Ориентирам се по баткото какво му беше интересно и чете тези книги от списъка + по избор от библиотеката. Тези които съм против да чете от списъка са:
 -Приказки по телефона
- Ние, врабчетата
- Пет приказки
-Писмата на един дакел

За мен са абсолютно безинтересни за днешните деца .

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Нашата ваканционна книжка е подарък от госпожата.
https://www.book.store.bg/p114616/liatno-priatelche-za-deca-zavy … tefka-radeva.html
Тя е автор на книжката Simple Smile
Таблицата за умножение трябва да я учим. Не я знае наизуст, за сега с малко забавяне я казва, защото я смята.

Сега чете "Ние, врабчетата", която е от списъка. Много й е интересна. Писмата на дакела и Приказки по телефона съм й ги чела, любими са й!! Разни други комикси, дръндьо и др. щуротии обича да чете, но това не е литература. А сега е времето истински да се впечетлят от стойностните книги. Няма да забрава преди половин година вечер й четях по 1-2 глави от "Паяжината на Шарлот". Накрая ставаше все по-вълнуваща книгата, препрочиташе и плачеше на последните глави и се чудеше как може да е хем толкова красиво хем толкова тъжно .. Ами това са качествените книги!
Не обича диктовки, но обича нещо, което ме устройва  Wink Измисля си истории и ги пише. Така хем упражнява писане, хем мислене. Ето последното, има грешки, ще ги оправяме  Wink
http://prikachi.com/images.php?images/630/8818630q.jpg


# 59
  • Мнения: 8 597
Леле, Хана, детето ти се е справило чудесно с писането ! Браво !

Общи условия

Активация на акаунт