Проблемно дете.Как да се справим?

  • 7 344
  • 41
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 124
Здравейте.Значи проблема е следният:Имам приятелка,която живее втори брак с един мъж.И двамата имат по едно момче-на 12 и 13г.Та едното дете е буквално казано неконтролируемо.И вкъщи и в училище.Не помага нищо-нито наказания нито нищо.Като го накажат за нещо винаги намира начин да навреди на другото дете.Командва го,обижда го,дори се стига и до сбиване между двете деца.В училище положението е същото-обижда децата,отговаря на учителките,налита на бой.Опитват с наказания-не става,с лишения-също,с купуване на разни работи-пак.Жената се е видяла в чудо с него.Ако опита тя да му направи забележка започва да се звери,не му е майка,няма право да му казва нищо,да внимава,защото ще ги изгони от апартамента и т.н.А майка му(истинската)го заряза беше 4 годишен.От едно известно време поддържат връзка и започвам да се чудя дали тя не е причината за поведението на детето.Вие какво ще кажете?

# 1
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Здравейте.Значи проблема е следният:Имам приятелка,която живее втори брак с един мъж.И двамата имат по едно момче-на 12 и 13г.Та едното дете е буквално казано неконтролируемо.И вкъщи и в училище.Не помага нищо-нито наказания нито нищо.Като го накажат за нещо винаги намира начин да навреди на другото дете.Командва го,обижда го,дори се стига и до сбиване между двете деца.В училище положението е същото-обижда децата,отговаря на учителките,налита на бой.Опитват с наказания-не става,с лишения-също,с купуване на разни работи-пак.Жената се е видяла в чудо с него.Ако опита тя да му направи забележка започва да се звери,не му е майка,няма право да му казва нищо,да внимава,защото ще ги изгони от апартамента и т.н.А майка му(истинската)го заряза беше 4 годишен.От едно известно време поддържат връзка и започвам да се чудя дали тя не е причината за поведението на детето.Вие какво ще кажете?
Не са намерили правилният подход към детето. Освен, ако детето няма някакви проблеми в развитието си.
Ако бащата на детето е мека Мария, то нищо няма да помогне.
От колко години са женени тези хора?

# 2
  • София
  • Мнения: 38 674
Възрастта е много тежка. Аз с родната ми дъщеря едвам се оправям на моменти.
Та - предлагам да намерят психолог и то бързо.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 124
Здравейте.Значи проблема е следният:Имам приятелка,която живее втори брак с един мъж.И двамата имат по едно момче-на 12 и 13г.Та едното дете е буквално казано неконтролируемо.И вкъщи и в училище.Не помага нищо-нито наказания нито нищо.Като го накажат за нещо винаги намира начин да навреди на другото дете.Командва го,обижда го,дори се стига и до сбиване между двете деца.В училище положението е същото-обижда децата,отговаря на учителките,налита на бой.Опитват с наказания-не става,с лишения-също,с купуване на разни работи-пак.Жената се е видяла в чудо с него.Ако опита тя да му направи забележка започва да се звери,не му е майка,няма право да му казва нищо,да внимава,защото ще ги изгони от апартамента и т.н.А майка му(истинската)го заряза беше 4 годишен.От едно известно време поддържат връзка и започвам да се чудя дали тя не е причината за поведението на детето.Вие какво ще кажете?
Не са намерили правилният подход към детето. Освен, ако детето няма някакви проблеми в развитието си.
Ако бащата на детето е мека Мария, то нищо няма да помогне.
От колко години са женени тези хора?
Женени са от 4 години.Когато се наложи баща му да го удари(когато се налага,разбира се,не го бият за щяло и нещяло),той започва да вика така,все едно са го пребили от бой.Даже беше казал на учителките,че го бият постоянно,че постоянно е под физически тормоз.Без малко щяха да стигнат до Агенция за закрила на детето.Имам чувството,че изпада е някакви нервни кризи.Започва да вика и да реве,когато го ударят примерно или се скарат.Чупи,тръшка.

# 4
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ясно. Бащата не си е свършил работата като родител когато е трябвало.
Спокойно може да поискат съвет от психолог, няма да им навреди.
Да пробват и да са последователни и твърди в наказанията си.
На репликата - "не му е майка, няма право да му казва нищо,да внимава,защото ще ги изгони от апартамента" лично бих нашамарила лигльото. Пък после нека вика и се тръшка. Тъкмо ще си изкара и още едно наказание.
А при положение, че страда другото дете, то мерките за спиране на тормоза от въпросния младеж, трябва да са бързи и резултатни.

# 5
  • Русе
  • Мнения: 124
Знаете ли,познавам от близо това дете,още от бебе.Познавам добре родителите му и жената,която в момента живее с баща му.Детето беше много кротко и добро,но майка му го подлагаше на системен тормоз.Биеше го постоянно и без причина,в отсъствието на баща му естествено.Беше на 4 когато се разделиха и майка му го заряза.Баща му работеше много,за да може да се справя,а детето го гледаше баба му.После се събраха с другата жена,направиха им детска стая,имат си всичко.Аз сигурно щях да го ошамаря за тези думи,но тя не смее.

# 6
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Знаете ли,познавам от близо това дете,още от бебе.Познавам добре родителите му и жената,която в момента живее с баща му.Детето беше много кротко и добро,но майка му го подлагаше на системен тормоз.Биеше го постоянно и без причина,в отсъствието на баща му естествено.Беше на 4 когато се разделиха и майка му го заряза.Баща му работеше много,за да може да се справя,а детето го гледаше баба му.После се събраха с другата жена,направиха им детска стая,имат си всичко.Аз сигурно щях да го ошамаря за тези думи,но тя не смее.
Е от 4 до 13 години има достатъчно време, за да се възпита дете и да му се покаже любов.
Приятелката ти е тази, която трябва да действа. Как точно, тя ще си прецени. Но й напомни, че има още едно дете в това семейство, което страда, а и тя самата е подложена на вид унижение от сина на мъжа й.
Нека да започнат с психолог, който може да ги насочи към поведение от тяхна страна, което ще подейства добре на детето.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 124
Благодаря.Ще поговоря с нея.Но мисля,че беше посещавал психолога в училището.Според мен голяма роля играе тормоза от детството му.Не го оправдавам разбира се,все пак тази жена се грижи за него през последните 4 години и то така,както майка му не го е правила.И той трябва да има уважение към нея.А не беше такова дете.Толкова тежък пубертет ли кара?

# 8
  • София
  • Мнения: 38 674
Съвсем нормален пубертет, като се има предвид детството.

# 9
  • Русе
  • Мнения: 124
Съвсем нормален пубертет, като се има предвид детството.
И аз така мисля,че това,на което беше подложен тогава е основен фактор за държанието му в момента.

# 10
  • out of space
  • Мнения: 8 574
защото ще ги изгони от апартамента и т.н

Как така?!  Shocked

# 11
  • Русе
  • Мнения: 124
защото ще ги изгони от апартамента и т.н

Как така?!  Shocked
Ами така.Апартамента е на баща  му и той си мисли,че може да си прави каквото си иска.

# 12
  • Мнения: 14 654
Горкото момче, не стига че е расло без майка, ами в един момент баща му довлачва някаква нещастница, която той не приема, при това със сополанкото й, който най-вероятно натрисат в стаята му. Много трудна възраст да натрапиш на едно момче нова майка и брат. Лесно е да наказваш и шамариш, обаче какви точно резултати се очакват? Момчето да се пречупи и да започне да слуша ли, докато в същото време то се озлобява все повече. Вместо да го бият и наказват, трябва да разберат колко нещастен се чувства и да му помогнат. И ако бащата продължава да го удря, много скоро ще дойде ден, в който момчето ще му отвърне също със шамар, а може и майката да зашлеви, ако си позволява да му говори. На един 13-годишен не можеш да му нареждаш, а трябва да му се доказваш, за да те приеме. Трудно ще е, но родителите явно са мислели само за себе си и са подценили последиците върху децата.

# 13
  • Мнения: 148
Знам, че момчето постъпва много грозно, обаче не става с насилие. Вероятно то си мисли, че баща му си е намерил ново семейство и ревнува, чувства се пренебрегнато. Ако съществува и репликата "виж го Пешо колко е послушен, а пък ти само проблеми създаваш", нищо чудно, че си го изкарва на другото дете и не може да се интегрира в семейството. И не може да липсва уважение и зачитане между детето и родителите, а боят и наказанията да са на килограм. Това просто значи, че родителите са безсилни и се мъчат със сила да се наложат, но децата надушват безсилието и се възползват. Проблемът така ще се задълбочава. Единственият вариант, който виждам, е да се изгради връзка и доверие между членовете на семейството, най-добре чрез психолог, за да може всяка от страните да разбере как се чувстват другите.

# 14
  • Русе
  • Мнения: 124
Пак казвам,че не го бият за щяло и нещяло,а когато наистина има причина и си го е заслужил.Но мисля,че разбрах защо детето се държи така с жената и другото дете.Значи баща му забранява нещо,но не казва на него,а на жена си.И когато тя му казва,че нещо му е забранено той си мисли,че тя се заяжда с него,защото той не знае,че баща му е казал така.Аз и казах следващия път,когато баща му забрани нещо да го извика и да  каже пред него,че забранява еди какво си,за да не се получава така.

Общи условия

Активация на акаунт