Ноемврийската дружина премина половин година! (тема 3)

  • 53 928
  • 707
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 919
Естлар, защо смяташ, че с уолкър по-правилно се развиват?

# 601
  • Мнения: 144
Мерси Доли. Незнам защо бях решила че боц е по нослето.
Да ви питам, слагате ли възглавница вече. Все на една страна спи детето и направо имам чувството, че му се сплескват раменцата и сякаш с възглавница ще му е по -удобно.

# 602
  • Мнения: 1 090
Диана, може и по носа, и по корема - както ти душа иска Simple Smile

# 603
  • Мнения: 4 954
Естлар, защо смяташ, че с уолкър по-правилно се развиват?
Еми, като го държи възрастен ръчичките са нагоре и тежестта виси върху тях, когато е с уолкър тежестта си е върху краката и стъпва самостоятелно, когато бебето реши, а не когато родителят реши да го мести, учи се на баланс и да пада (няма как да падне, когато ти го държиш). Много сходно е на хходенето държейки се за мебел, което се препоръчва, просто не навсякъде може да има мебели.

П.С. Някой беше питал за книгата . Но много скоро ще сме за следващата част - втората и третата година, която чета в момента.

# 604
  • Мнения: 919
Ми той и уолкъра не е много естествен така погледнано. Но се чудя дали все пак не може да го ползва дете, което вече само си се изправя на крака. От друга страна ще има ли смисъл? Иначе малечка си ходи съвсем сама, придържайки се за някъде. Е, също и като я придържаме и ние. Освен това пада като ходи сама.
И се чудя с проходилката не се ли учат грешно децата и чак после наново да се учат правилно да ходят. Не знам. Просто разсъждавам.
А и според много мнения, които чух и прочетох, проходилката изкривява гръбнака.

# 605
  • Мнения: X
Естлар го е написала. Ортопеда ме посъветва да й взема уолкър щом постоянно иска да е изправена и да прави стъпки. Препоръчва се вместо проходилка, тъй като от проходилката не се научава да пада. Много деца падайки извън проходилката се стряскат и отнем повече време прохождането.

# 606
  • Мнения: 4 954
Има разлика между проходилка и уолкър

# 607
  • Мнения: 1 090
Естлар го е написала. Ортопеда ме посъветва да й взема уолкър щом постоянно иска да е изправена и да прави стъпки. Препоръчва се вместо проходилка, тъй като от проходилката не се научава да пада. Много деца падайки извън проходилката се стряскат и отнем повече време прохождането.
И какво като отнема повече време? Норматив ли се гони, че да се бърза?
Няма все да лази, я! Ще преходи като се почувства уверено в себе си Simple Smile

# 608
  • Мнения: 117
И мойта бебка се мъчи да се изправи като се придържа за леглото. Пляска ръчички от 1-2 седмици сега почнах да я уча да дава боц и целувки Simple Smile Момичета как въведохте риба?

# 609
  • Мнения: 919
Не знаех, че има разлика между проходилка и уолкър. А и как точно пада с проходилката? Та те са направени така че да не пада детето.

Фифи, въведох сьомга с пюре на хип. Скоро ще въведа и други риби по същия начин.

# 610
  • Мнения: 4 954


Ето това е уолкър. Детето ходи само зад играчката и я бута. Пада и още как, не е обезопасен по никакъв начин.

# 611
  • Мнения: 150
Гого прави боц, дава 5 точки, пляска с ръчички за браво, а сега се учим за чао и целувка, но само с целувката се получава Simple Smile
Не лази, стои изправен на кошарата, но не се придвижва. Иска да ходи като го държим за ръцете. Слагам го на проходилка, но не е впечетлен особено. Повече му харесва мама наведена да го държи. Може би още малко и аз ще взимам уолкър.

# 612
  • Мнения: 919
Мерси, Естлар! Аз още сутринта разгледах в нета, че ми стана интересно. Изводът ми е, че уолкъра не е вреден за детето като проходилката, обаче е твърде опасен. То си е същото като да е без него, защото непрекъснато трябва да си до детето. А така се обезмисля. И може да се придвижва до всякакви опасни места. Аз вече се замислям за обезопасяване на жилището. Освен тапи за контактите и стопери за вратите не знам има ли други предпазители.

# 613
  • Мнения: 1 090
Бебоче, може да сложиш на ъглите предпазители.
Аз засега му разрешавам да рови из шкафовете като съм махнала книгите и чупливите неща. Все пак ровейки аз имам 10 минути спокойствие Wink Където отида аз и той е след мен, така че виждам какво вади. Е, после ще събирам разни неща, но нека се забавлява..и без това вечер събирам играчки, та един - два шкафа в повече не е кой знае какво. Там, където не може да пипорка, обаче, ще сложа я връзки на дръжките, я стопери, че да не е съвсем анархия Simple Smile

# 614
  • Мнения: 4 954
Има. Ето обезопасяването в нашата къща:
- стопери за вратите, които трябва да държим отворени
- обезопасители за вратите на опасните шкафове и чекмеджета (в кухнята)
- безопасни разклонители (да не може да се вкарват лесно неща в дупките) и контакти, за предпочитане с предпазен бутон (т.е. за да пусне фурната по случайност трябва да натисне бутона на разклонителя и да завърти копчето на фурната)
- кутия за кабелите на лаптопите и зарядните, за да не са свободни елементи по пода, че много се дъвчат
- протектори за острите ръбове
- закрепяне на високите леки мебели
- опразване на ниско разположените рафтове от опасни предмети и слагането на детски играчки на тяхно място
Но и най-строгото обезопасяване не означава, че бебето може да се остави без надзор.
Бебоче, за мен целта не е да оставя бебето и да върша неща, а да се научи да ходи самостоятелно и правилно. Въпреки че имат и занимавки от предната страна, така че при късмет може и да имаш няколко минути за теб самата.

Общи условия

Активация на акаунт