Хайде,декемврийче,покажи се - момче ли си или момиче? - Тема 3

  • 42 367
  • 722
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 40
И аз като вас - ФМ на 26ти. Нямам търпение Simple Smile Всички казват, че било много вълнуващо  Laughing

# 706
  • Мнения: 969
Аз съм също ЗА заглавието с талията! Браво, Anastasiya_S  Peace
Въпреки че не съм наддала много, талията ми отдавна я няма и нито една моя си дреха не ми става  Joy

# 707
  • Мнения: 79
Вчера видях една количка MIma на улицата, бяла гъзарска, а детето миличкото стърчеше отвсякъде  ooooh!

Честито на тези, узнали пола Simple Smile

Още във втория месец моите дрехи почнаха да ми стискат, основно панталоните и си извадих един клин за бременни от първата бременност и 2-3 блузки и рокли. После си купих още един клин, дънки и рокля пак за бременни от H&M - много хубави неща има там. Сега обмислям да си взема и нов сутиен, който може би да става и за кърмене, гледам разни симпатични по сайтовете. Но докато се наканя може и да свършат.

trianlgle На мен понякога ми помага като си сваря някакви макарони си ги полея хубаво със зехтин. Също ми помага и горещо кафе на гладно, не топло и горещо, все се каня и с гореща вода с мед.

Paula C.M.N. Изобщо не се чувствай като лигла, наистина си намери някой да ти помага. То да ти кажа и аз в началото се чувствах като лигла, защото ми беше забранено да вдигам тежко, а още на никого не бяхме казали, че чакаме бебе и съм карала хората да ми носят разни неща, които не са чак толкова тежки, със сигурност са ме помислили за някоя глезла /че познавам и такива/, ама какво да направя.

Kasparche Гледай повече да спиш на лявата страна, не на дясната. И мен вчера на няколко пъти ме сряза така неприятно, все едно някой ме промуши със шиш.

Относно фотосесията: С първата бременност си направихме с ММ деня предя да родя в студио. Станаха много весели снимки. И сега ми се иска да си направим този път тримата с малката, но нека порасне хубаво корема. Много хубави снимки стават когато любимия или по-малко дете целува голия корем и ако това се прави навън трябва да се дебне хубаво време. Bianka_b Ние нашите снимки от фотосесията не сме ги показвали на никого, останаха си за нас си, сложих си ги в албумче.

keilas Дано да ти хареса количката, че сега ми стана малко притеснено, че аз я препоръчах. А тази има дребни разлики с моята, тъй като е по-нов модел. Ако ти я прати до офис на Габко в Лондон от там срещу 2,20 лв на килограм ще дойде до София за седмица. Пък ако нещо не ти допадне предполагам, че винаги може да я пуснеш в продавалника  Peace

Ralexandru Смучи Витамин Ц.

Моите предложения за тема, макар че ми хареса това за талията Simple Smile

Та нещо от сорта:

Мама жеги я морят, а ДЕКЕМВРИЙЧЕТАТА си растат
Лято, слънце и море - в корема ДЕКЕМВРИЙЧЕТО расте

# 708
  • Мнения: 135
Благодаря Ви, момичета за бързите отговори!
Не МБ не ми е правена, не знам защо и ми изписа Макмирор/вагинални глобули/ и каза да ги слагам с Клотримазол/глобули/, но аз се уплаших, че ще ми дойде много и не ги взех. 
Обема на околоплодните води само на по-новата техника ли може да се измери, тяхното количество/например на 3 и 4 Д/? Защото на моя АГ не му е една от най-новите.

# 709
  • Мнения: 237
Момичета, пиша Ви за да споделя един проблем....От вчера забелязах, че имам едно по-обилно воднисто течение, сутринта отново го имах и отидох до АГ той поиска да ме види отдолу със спекулума и каза, че за сега няма за какво да се притеснявам. Първата ми мисъл беше за околоплодните води, но слава на Бог не са те. Каза, че е гъбична инфекция. Нормално ли е в 20 г.с да имам такова течение или да потърся второ мнение? Моля Ви споделете. Praynig Praynig
аз имах такова течение два три пъти течно и като бях на преглед. Само казах на доктора и той ми изписа глобули тези същите макмирор , и на следващия преглед ще ми прави пак микробиология. Първата нямаше нищо.  Да видим на следващия преглед

Последна редакция: ср, 20 юли 2016, 22:45 от bob_ka

# 710
  • София, България
  • Мнения: 5 605
На мен мито един преглед не ми е вълнуващ по хубав начин, направо припадам от ужас и страх, че може нещо бебка да не е наред. Така ми се губят всички вълнуващи мигове, в страх и треперене! Иначе през останалото време съм спокойна, но в деня на прегледа елате ме вижте!  Shocked

По дискусията с болките - досега нямам никакви оплаквания освен само веднъж,но пък много неприятно се изненадах. Бях клекнала да си избирам едно магнитче ( в Трявна  Crazy ) и се изправих рязко и така ме преряза корема, от раз, после цял ден ходих като с тепсия на главата.  hahaha

Имената, които обсъждате по-нетрадиционни ли са или са си типично български? Кой е генераторът на идеи при вас?

# 711
  • Мнения: 457
Моите деца са по-международни имена, ако мога така да се изразя. В смисъл не са чисто български или славянски, а такива, които ги има по цял свят, та никъде няма да имат проблем да им кажат името. Избирам каквото на мен ми хареса, не се водя от традиции. Имат буквички на роднини, но не и самите имена. Сега съм си харесала момичешко име, което се води по произход италианско  Crazy и започва с буквичката на таткото. Чакам да му разминат идеите да го кръщава на майка си. Сигурна съм, че ще е както аз кажа, но той вече полека се убеждава, че сам го е избрал и почна да го нарича по име Sunglasses

# 712
  • Лондон
  • Мнения: 839
Аз пак да се включа,че днес ще ми е за първи път Joy хем ми се ще името да не е много "изчанчено" ,хем мисля за бъдещето на детето и искам да е интернационално,хем пък харесвам българските имена.
Кофтито при българските имена е,че повечето са мн трудни за произнасяне в чужбина,аз като гледам тук как се напъват да казват името на моя мъж,зле ми става.Същото си представям и за бебето и не ми се иска да става така.
От друг ъгъл,ако погледнем нещата,прекаленото "завъртяно" и не-българско име в Бг ще звучи не съвсем на място.
Все още го мислим,но да питам и вас-за момиче,допада ли ви името Марая?

# 713
  • Мнения: 457
Марая е хубаво и лесно за произнасяне според мен  Peace

# 714
  • София, България
  • Мнения: 5 605
Марая е хубаво и лесно за произнасяне според мен  Peace

Сега се сетих една случка, живея във Франция и чувам по тв, че представят някаква МариА КарЕ. Гледам гледам - Марая Кери.  hahaha после излезе и Давид Алиде ( Дейвид Холидей), който довърши картинката.  Laughing 

# 715
  • Лондон
  • Мнения: 839
Благодаря за отговорите ,момичета.Това търся-хем добре звучащо и нежно,хем да не е много"завъртяно".

# 716
  • Мнения: 291
Връщам се от болница. Пак имах контракция и този път не издържах и ревнах по телефона на таткото. Ужасно се чувствам, че съм сама в този период, като започват "проблемите". Аз съм свикнала той да си е вкъщи, когато съм настинала примерно и даже не знам, с какво ме лекува. Следи различните хапчета, прави ми чайчета, лека храна, насажчета, завива ме, а когато имам ужасно главоболие, ми бае. Наистина е много грижовен и сега ми липсва, притеснявам се, да не стане нещо с бебето заради тези контракции. А аз си почивам, и на работа тези дни ходя само да ми виждат очите. Седя и си правя лаф с колеги, обядваме в ресторант, после пак сядам на един диван и после вкъщи. Та сега на спешния ми казаха, че всичко ми е наред, чух сърчицето на бебето, докторката каза, че е много подвижно. Изписа ми Магнерот. Обаче нали се бях шашнала, ревнала, че съм сама и т.н. и се обадих на роднини, а докато идваха да ме вземат, те говориха с онзи семейния АГ, за когото съм ви рязказвала. Той каза, че щом контракциите на са на 5 мин и нямам кръв, да не се протеснявам и да пия Но шпа и Магнезий. В петък съм при него. Обаче докторката, на която попаднах в частната болница, явно не беше доволна от факта, че я протесняваме или по принцип си е такава... говореше много бавно, не се караше, но използваше един такъв равен тон, граничещ с нагъл. Благодарна съм, че ме прегледа и се успокоих, но не я харесах. Родата вече настояват да излизам в болнични, пак ме изкараха безотговорна, че ходя на работа и т.н. Но аз от първия ден все се чувствам общо взето добре. Не съм имала нокога гадене, запек, прилошаване и т.н. Тези контракции се появиха заради чистене след бурята в петък. След това си лежах два дни плътно, а досега трябваше да са спрели, защото не се напрягам с нищо. Ако с магнезий и но шпа ми мине всичко, защо да излизам с болнични? Работата не ме натоварва,,макар че не е като да се пльосна вкъщи на дивана.

# 717
  • Мнения: 40
tinchelina, моля те, не се притеснявай Simple Smile Винаги има риск с поръчването онлайн. А количката беше любов от пръв поглед - визуално и като характериктики. Това с продавалник си е вярно, но не мисля, че ще стигнем до там  Laughing Ще пиша като я получа  Hug

А за спането - на лявата страна наистина е най-добре напоследък. По гръб и на дясно се събуждам с болки в гърба и кръста  Confused Ще се търпи, какво да се прави  Grinning

# 718
  • Мнения: 31
MARY90 , и аз нещо такива дилеми са ме налегнали за имена.
Paula не се притеснявай, а викни някоя приятелка да се разсееш, поне докато се върне мъжът ти. Най-вероятно е от чистенето,  но щом почиваш след това не мисля ,че има повод за притеснение,  просто според мен допълнително те стресира факта ,че си сама.
Аз ще се включа по темата с имената малко по-късно, че съм на преглед и май ще влизам след малко, но исначе и аз съм за темата с талията....моята отдааавна я няма.

# 719
  • Мнения: 2 452
Момичета направо ви завиждам че сте избрали имена. Аз цял живот съм знаела че ще имам момиче обаче ей на май ще е момче на последния преглед много добре се видя атрибута и сега съм в шах за името. Как да избера име за момче като изобщо не допусках такава възможност и освен това си имам критерии за името искам да е интернационално но да се среща и у нас и да не е някое от имената Александър, Максим, Мартин,Теодор, Кристиян, Виктор че така се казват деца на приятели. Абе разбирате ли че нито едно мъжко име не ми харесва и ще е зор, а за момичешки си имах няколко.

Общи условия

Активация на акаунт