Епилепсия- ТЕМА 23

  • 91 166
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 410
Честита рожденичка! Да е жива, здрава, щастлива и безгрижна!  bouquet

# 61
  • Мнения: 3
Здравейте! Преди 2 години, дъщеря(беше на 15 г.) ми получи припадък,  докторът каза да си живее живота. Но след 1 година се случи същото.Решиха  да ни лекуват с Ламиктал.Вече втора година пием Ламиктал и ЕЕГ, бяха нормални за възрастта.Но от няколко месеца се появиха неприятни за нас случки:Както си седим и си говорим или си мие зъбите или сиреши косата изведнъж се отнася(заглежда се в една точка) и като я попитаме какво, тя говори с нас , но несвързани неща.Това трае 10 или20  секунди , след което всичко си е по старому и тя не помни какво се е случило.Забелязахме, че зениците са и разширени.Консултирахме се с лекари но има противоречиви мнения. Едните твърдят, че е епилепсия, други,че не е. Прочетох много и прилича на припадък, но никъде не е описано, че пациентът говори, но тя говори.
Имам следният въпрос: Сблъсквали ли сте се с такова състояние и това припадък ли е или бълнуване?

# 62
  • Мнения: 9
@romanol Честита ти рожденничка, с дъщеря ти сме родени на една дата, с малко годинки разлика Simple Smile

До всички: трябва възможно най-бързо да намеря 20 ампули 1 мг / 1 мл Синактен. Поради събитията в Турция се оказа сложна задача. Ако някой има варианти моля да помага

Последна редакция: сб, 23 юли 2016, 12:31 от fasulche

# 63
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Много ви благодаря момичета.  Hug

fasulche   newsm59

pepy70 Напълно като пристъп звучи още повече , че има и промяна в зеничните рефлекси, да има пристъпи при които се говори несвързано. Колкото до мнението, единодушно няма как да намериш. Намери си доктор на който вярваш и смело напред.  Hug
И при нас едните казват че е епи, а други не.  Wink

# 64
  • Мнения: 3
romanol, Честита рожденичка, да е жива и здрава и много да ви радва! Много благодаря за отзивчивостта!

# 65
  • Мнения: 2 204
Здравейте! Преди 2 години, дъщеря(беше на 15 г.) ми получи припадък,  докторът каза да си живее живота. Но след 1 година се случи същото.Решиха  да ни лекуват с Ламиктал.Вече втора година пием Ламиктал и ЕЕГ, бяха нормални за възрастта.Но от няколко месеца се появиха неприятни за нас случки:Както си седим и си говорим или си мие зъбите или сиреши косата изведнъж се отнася(заглежда се в една точка) и като я попитаме какво, тя говори с нас , но несвързани неща.Това трае 10 или20  секунди , след което всичко си е по старому и тя не помни какво се е случило.Забелязахме, че зениците са и разширени.Консултирахме се с лекари но има противоречиви мнения. Едните твърдят, че е епилепсия, други,че не е. Прочетох много и прилича на припадък, но никъде не е описано, че пациентът говори, но тя говори.
Имам следният въпрос: Сблъсквали ли сте се с такова състояние и това припадък ли е или бълнуване?
Точно пристъп си е.Синът ми има такива, но и други различни прояви.Както ходи забавя ход или спира съвсем, пак за секунди става.Или само потрепване на устните -  все едно се усмихва/пак с отнесен поглед/, понякога при тези пристъпи издава някакви звуци, като изпръхтяване нещо , понякога има поклащане на главата или потрепване на едната или  двете ръце.

# 66
  • Мнения: 3
KokoMira, Благодаря, много!

# 67
  • Русе
  • Мнения: 311
Романол да ви е жива и най вече здрава. Пожелавам и най прекрасното детство.

# 68
  • Мнения: 817
Честит рожден ден на прекрасната ти дъщеричка, Романол. Много да те радва.  bouquet
,

# 69
  • Мнения: 92
Здравейте! Къде бихте ми препоръчали да направим дълго ЕЕГ?

# 70
  • Мнения: 54
Романол - Честит рожден ден и от мен на малката принцеса, най - вече много здраве и щастливо детство! Нуждая се от вашата насока, имам позната с бебе на 9 мес. с ДЦП,  стана ясно че има и синдром на Уест. Диагнозите са поставена в Германия но поради фин. причини семейството се прибира в БГ. Та ако може да ми дадете препоръки за подходящи лекари за наблюдение и лечение на детенцето и. Не сме от София но когато се налага ще се пътува, важното е специалистите да са добри.

# 71
  • Мнения: 410
Романол - Честит рожден ден и от мен на малката принцеса, най - вече много здраве и щастливо детство! Нуждая се от вашата насока, имам позната с бебе на 9 мес. с ДЦП,  стана ясно че има и синдром на Уест. Диагнозите са поставена в Германия но поради фин. причини семейството се прибира в БГ. Та ако може да ми дадете препоръки за подходящи лекари за наблюдение и лечение на детенцето и. Не сме от София но когато се налага ще се пътува, важното е специалистите да са добри.
Според мен изборът на лекар е много индивидуален. Ние сме ходили при 8 детски невролога (ако не пропускам някой). От двама от най- препоръчваните сме най- недоволни. До момента на никой не съм се доверила на 100 % . Дано да успеят да намерят правилния за тях лекар!

# 72
  • Мнения: 92
Здравейте!Моля кажете къде да отидем да ни направят дълго ЕЕГ (без Педиатрията).Навсякъде ми отказват.

# 73
  • Мнения: 2 204
В Иван Рилски правят.

# 74
  • Мнения: 92
Отказаха ми,не правели дълго ЕЕГ.Казаха ми при Литвиненко,но там са ни правили само за около 20 мин.

Общи условия

Активация на акаунт