Какво ни казват планетите тази седмица

  • 138 293
  • 1 460
  •   1
Отговори
# 1 200
  • SF
  • Мнения: 21 564
Няма други домове, които са скорпионски, освен 8-и и домът, чиито връх попада в Скорпион (индивидуално за всяка карта).

Пълнолунието може да се случи само в един-единствен вариант. Знаеш, че Слънцето е в Телец. За да има пълнолуния, двете светила са в опозиция. Опозиционният знак на Телец е Скорпион. Следователно за всички нас пълнолунието е единствено и само по тази ос, защото не можем да преместим Слънцето от Телец.

Последна редакция: вт, 01 май 2018, 01:35 от Esmee

# 1 201
  • При децата ми
  • Мнения: 6 162
Няма други домове, които са скорпионски, освен 8-и и домът, чиито връх попада в Скорпион (индивидуално за всяка карта).

Транзитното пълнолуние може да се случи само в един-единствен вариант. Знаеш, че Слънцето е в Телец. За да има пълнолуния, двете светила са в опозиция. Опозиционният знак на Телец е Скорпион. Следователно за всички нас пълнолунието е единствено и само по тази ос, защото не можем да преместим Слънцето от Телец.


Благодаря Есме, нооо с чиста съвест мога да кажа, че нищо не разбрах!:smiley: Какъв е този връх на дом?Rolling Eyes

# 1 202
  • Мнения: 10 028
Това пълнолуние ми разказа играта. Имах толкова хубава неделя, и въобще уикенда ми беше съвсем ОК...И вечерта на 29ти като се почна един рев....ех, бога ми, хормонална история! Joy hahaha
Скорпион съм, със СЛВ в Скорпион. Заради наталните ми лунни възли ли бях така емоционална, що за енергия беше това...

В понеделник (Боже, вчера ми изглежда толкова отдавна....какво става!) един господин Flutter ми поиска телефона. Бях се захласнала по него когато Венера беше ретроградна миналата година, но нищо не се случи. Само вербални свалки от негова страна, никакви реални действия. Сега не го искам вече. Изтърва влака. Crossing Arms Но телефона му дадох. Blush

# 1 203
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
БЛАГОДАРЯ ви на всички за топлите думи! Стана ми ТОПЛО на сърцето! Благодаря ви!

Астро-прогнозата ми за периода 1 - 7 май 2018 г.:

• 1 май – Честит празник! Луната вече бавно намалява след Пълнолунието по оста Телец-Скорпион, което беше вчера. Луната първо е в Скорпион, а в 18.20 ч. се премества в Стрелец. Тази Огнена Луна обича да пътешества и да научава нови неща, да участва в екскурзии и авантюри, да учи чужди езици, да се среща с различни хора, да скита из света Simple Smile Бъдете любознателни и подвижни днес, и вижте докъде ще ви заведе оптимистично настроеният Стрелец в лицето на Луната.



Нека ви разкажа малко и за вчерашното пълнолуние: Луната в Скорпион символично "се сблъска" със Слънцето в Телец и може би усетихме това като противоборство между "моето" и "нашето", между това да отчитаме потребностите и нуждите на другите хора, и своите собствени. Една от темите на това пълнолуние беше крехкият баланс между даването и получаването, между печеленето на пари със свои сили и труд, и успешното боравене с чужди пари и средства. Друга тема е връзката между материалната стабилност и страстта, между градежа тухличка по тухличка и разчитането на партньора. По време на Пълнолуние често срещани са по-изострените реакции, безсънието, междуличностните конфликти, вътрешното психо-емоционално напрежение, кошмарите. Всичко това е естествено и ще отшуми за ден-два. Ако имате желание, минете на по-лека храна днес, вероятно ще олекне не само на тялото, но и на душата ви. Пийте достатъчно вода и правете любими неща. На всички ще се отрази благоприятно, ако днес свършите нещо в полза на друг човек. Направете го с мисъл за него, с любов в сърцето, и без очакване за отплата. Усмихнете се и извършете нещо добро, някаква мила, хубава постъпка. Или ако усещате, че отдавна не сте давали на самите себе си - дайте си го. Сега. И вижте какво ще се случи Simple Smile

• 2 май – Луната е в Стрелец и "се бие" с Венера в Близнаци. Възможно е да възникне напрежение между зрелите и младите жени от една страна, или между майчиното и женственото в същността ни /ако сме жени/. Като цяло обаче се съхраняват тенденциите от вчера.

• 3 май – Луната остава в Стрелец и днес. Продължава плавно да намалява. Запазват се конфигурациите от последните два дена.

• 4 май – Луната влиза в Козирог в 5.08 ч. рано сутринта. Земната Луна проправя път към занимания, свързани с работа, труд, професионални ангажименти, кариерни задачи. Като цяло елементът Земя е водещ днес: имаме цели четири планети в Козирог /Луната, Сатурн, Плутон и Марс/ и Слънце в Телец. Стъпили сме здраво на земята, съсредоточени сме, добре боравим с материалното, практични и прагматични сме, целеустремени и делови. Можем да се възползваме от това, като отметнем доста от работния си план, петъчно, преди няколкото почивни дни, които се задават.

• 5 май - Луната е в Козирог. Можем да свършим нещо из къщи, ако не сме на работа. Ще ни стане хубаво от това, че не сме се отдали на съботен мързел и лентяйство. Ще има време и за него. Утре Simple Smile

• 6 май - Гергьовден е! Честит празник на всички празнуващи в днешния пролетен ден Simple Smile В 17.48 ч. Луната влиза във Въздушния Водолей и вече ни настройва на много по-празнична вълна. Времето е подходящо да се видим с приятели и да разпуснем в приятната им компания.



• 7 май - Луната е във Водолей. Но понеже е "наранена" от две страни - намира се в квадратури със Слънцето от една страна и с Юпитер от друга страна - е възможно днес да се почувстваме много напрегнати и/или неразбрани от околните. Вероятно е да ви хрумнат нестандартни, дори ексцентрични, идеи. Това е заради Луната във Водолей, която обожава оригиналните и интересни неща. Луната и Венера хармонират помежду си, налице е разбирателство между зрелите и младите жени, както и синхрон между майчината и женствената роля /при жените/.

• За седмицата са характерни следните планетарни и аспекти:

Слънцето е в Телец. През месеца, в който Слънцето транзитира във втория знак на Зодиака, всички ставаме по-земни и заземени, по-чувствени, с по-открити сетива за красивото и ценното в живота, по-търпеливи, упорити, постоянно устремени към материален успех. В същото време Слънцето е подкрепено допълнително от Нептун в Риби, и Сатурн, Плутон и Марс в Козирог. Юпитер е в опозиция с него, което може да доведе до надценяване на собствените сили или персона.

Луната тази седмица първо е в пълнолунната си фаза, после започва да намалява, като изминава пътя от Скорпион до Водолей.

През тази седмица се радваме на цели два бисекстила: Слънце-Нептун-Плутон+Марс, за който вече стана дума по-горе, и Юпитер-Нептун-Плутон+Марс. Интересен меланж от пари, кариера, страст и духовен живот Simple Smile Вие си изберете на кое ще обърнете внимание приоритетно, но все си мисля, че е възможно да съумеем да съчетаваме нещата, жонглирайки между различните дейности и занимания. По този начин да правим "и това, и онова" вместо "това или онова" Simple Smile

Меркурий е в Овен и се движи директно. Речта ни е по-буйна и непремерена от обичайното за нас. Възможни са гневни избухвания, особено ако не разберем правилно човека до нас или той не ни разбере. Прибързаността и нетърпението също често ни подвеждат в преценките.

Венера в Близнаци ни прави по-гъвкави, подвижни и широко скроени в любовните връзки.

Марс е в Козирог. Той екзалтира в този зодиакален знак и ни дарява със сила, мощ и издръжливост да постигаме целите си.

Сатурн седи на своя трон в Козирог и в момента е ретрограден. Той ще остане там още дълго време. Неговото структуриращо влияние се усеща силно. Ако през изминалите години сте полагали усилия в работата и професията си, ще усетите как сега жънете богата и щедра реколта. Ако обаче сте се отдавали на леност и мързел, точно сега може да почувствате остро колко неразумно сте постъпили. Козирог дава само на онези, които са се потрудили. На останалите по-скоро взема. Затова е известен като Господарят на Кармата. Ще се наложи да изсърбате това, което сами сте си надробили, особено в сферата на кариерата и професионалния си растеж.

Плутон в Козирог подсказва за изменения по отношение на кариерата или професията. В момента се движи ретроградно.

Юпитер е в Скорпион и също е ретрограден. Юпитер е планетата, носеща късмет, експанзия, успех и щастие. От 10 октомври 2017 г. до 8 ноември 2018 г. щастливи шансове търсим и откриваме в сферите под управлението на Скорпион - сексуалността, страстта, окултните и езотеричните науки, боравенето с чужди пари и средства, семейният бюджет и отношенията с банките.

Нептун е в своите владения в Риби. Интуицията ни е силна. Налице е повишен риск от пристрастявания и изпадане в зависимости.

Уран е в Овен. Пазете си нервите. Стремете се да не вземате прибързани и внезапни решения, които са ключови за вашия живот.

Желая на всички прекрасна седмица и хубави празници!

# 1 204
  • София
  • Мнения: 23 045
Честит празник и на теб, Вихрогонче!
Благодаря за подробната прогноза!  bouquet
Направи ми впечатление, че периода все още е подходящ за търсене на нова работа.  Peace

Хубави празници и на теб!



# 1 205
  • Мнения: 1 750
Периода от 01.05,един ден след Пълнолуние ,вторник, до 08.05,също вторник / трета четвърт на Луната/ ще е един от малкото спокойни през следващите месеци. Меркурий ще излезе от сянката си  / ще премине през градуса, от който тръгна ретро - 17 гр. на Овен / на 03.05 и вече можем да си отдъхнем - меркурианските неща ще потръгнат -
учене, търговия,занаяти,преговори ,но все още с огнен характер  / леко раздразнителни и подмолни/, комуникации и пътувания.Който си е загубил документи,ще си ги намери ,който си търси работа - също ще има шанс.Но при Меркурий в Овен ще е по-лесно за тези,които търсят преди всичко работа,свързана с физически труд,рискова , с неголямо заплащане, в медицината - лаборатории, в спорта, и други изискващи бързина,физическо напрежение,
риск,също и шофьори,хора,работещи с машини в предприятия,свързани с производство на метали  /не знам дали останаха такива у нас/ и метални изделия.Меркурий се приближава към квадрат с Плутон / негативен аспект/,точен  на 07.05.  и добре,че е само един ден.Този аспект води да разтрогване на договори по не особено етични подбуди,доводите ще са неразбираеми и най-вече с дългосрочни последствия.Не е добре за взаимоотношения с властимащите и силните на деня.Марс ,бавно ,но сигурно се отделя от съвпада си с Плутон и нажежената обстановка ще се нормализира - няма да сме като на бойното поле .
Планетите няма да сменят знаци , освен Луната - Вихрогончето е писала за нея Flowers Hibiscus .Разбира се,може да имаме и недоразумения,докато Меркурий е в Овен и да стигаме до разправии,но те няма да са непримирими.
Считам,че посочения период ще е спокоен.

# 1 206
  • София
  • Мнения: 23 045
Tитания, благодаря за допълнението!  bouquet
Аз не търся работа свързана с тежък физически труд или ниско платена, но вярвам, че планетите и късмета ще ми се усмихне! Simple Smile

Хубави празници!


# 1 207
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 836
Ох, а за покупка на имот дали е подходящ перодът, или да изчакам?

# 1 208
  • Мнения: 24 690
Вихрогонче, благодаря много за прогнозата. Днес съм направила това, за което си писала, без да съм го чела.....Явно съм почувствала вибрациите на деня. Да видим какво ще последва, макар че не очаквам нищо

# 1 209
  • Мнения: 1 750
По-високо платените са по  Телец и още по-добре е да се разгледат транзитите съм рождената карта .
Най-добре е Меркурий да си влезе в Близнаци  /в края на този месец / за да може връзките,комуникациите и преговорите ,както и кандидатстването да стават с лекота и разбирателство.

# 1 210
  • При децата ми
  • Мнения: 6 162
Титания, Вихрогонче, благодарности за прогнозите!!:cherry_blossom:

Честит празник и на вас!

Как леко ми става на душата, като напишете, че седмицата ще е по-спокойна!:yum:

Направи ми впечатление днес, че имах голяма енергия! Направо не се спрях цял ден! И искам още неща да свърша вкъщи! Не съм се изморила никак! Четох в един друг сайт днешната прогноза и там пишеше, че днес ще е ден в който можем много неща да свършим.

Меркурий до кога е в Овен?

# 1 211
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
Вихрогонче , Титания ... Голямо БЛАГОДАРЯ ! За енергията и старанието , което влагате тук от толкова дълго време .Аз съм като пристрастена и си чакам неделите и 1-вите дати с нетърпение , за да Ви прочета .

Този път (30) подцених ситуацията и получих шамар от ... съдбата , нещо в което се кълнях , че няма как да се случи е факт . Някои му казват чудо , аз думи не намирам .Шок голям ,търся логика и НЯМА !
Нооо , получих подкрепа ,  която не очаквах ,  много се надявам да прескоча и това .   

# 1 212
  • София
  • Мнения: 23 045
мадам тиква, бъди благодарна за подкрепата, която си получила. Винаги след лошото се отварят много врати, дори и от там, от където не си очаквала и се случват много хубави неща.  Peace
 Казвам го като човек прерминал през огъня и ада.
Винаги съм много благодарна на Титания и Вихрогончето освен за енергията и старанието и за времето, което отделят да направят прогнозата и да я споделят с нас.  bouquet Иска си време и да си съсредоточен.Всеки път Титания и Вихрогончето правят страхотни прогнози. И аз ги чакам с нетърпение. Simple Smile

# 1 213
  • Мнения: 1 750

Меркурий до кога е в Овен?
До 13.05. На 14.05 вече съвсем е в Телец Grinning ! И докато е в Овен все още ще е бърз, може и арогантен,пипер-
лив,но винаги откровен. Но като попадне в Телец картинката става съвсем различна - разговорите са с характер на Венера /тя е управител на Телец/ - украсени,приземени,няма нови идеи,но старите ще се претворят в дела,ще става все по-често дума за цени,пари ,комисионни и др.подобни. Думите ще са "напарфюмирани" и добре поднесени,но с някаква инертност,забавяне,протакане и т.н.,но никой няма да се сърди.Ще сме на принципа : " По-добре късно,отколкото никога".Интересното е,че държавната администрация ще работи за нас - Меркурий в Телец в тригон с ретро Сатурн. Даже може да ни се уредят някакви "забравени" / т.е. забавени /  въпроси и отношения.
Ще имат подем занаятите,свързани с красотата,изяществото,спокойствието и доброто разположение на Духа.То и Духа - Слънцето също е в този знак.Само няма да ни се учи,ще ни се мързелува по тази тема ,но пък Сатурн ще ни наложи да се справим.А Венерата пък е в Близнаци по това време - и така Венера в знак на Меркурий  /Близнаци/,а
Меркурий в знак на Венера Телец. Това се казва "взаимна рецепция" и означава,че двете планети ще работят в разбирателство и синхрон. Опа!!! Разприказвах се и няма да ви е интересно като му дойде времето!!! Grinning

# 1 214
  • Мнения: 1 750
Ох, а за покупка на имот дали е подходящ перодът, или да изчакам?
След 13.05 е по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт