Идва празник най-голям, нека всеки е засмян!!! (17.04 - 23.04)

  • 4 912
  • 95
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 462
firebird , за съжаление аз нямам приятели в София
Всичките ми познати и приятели са свързани с фирмата в която работех, а сега не ми се иска да поддържам мн връзки с тях , само с определени хора, на които мога да рзчитам че няма да ме одумват и да раздухват пробме ана детето ми. И почти всички са с деца, а тези които нямаха досега вчера разбрах че повечето са бременни и скоро ще се увеличи броя на бебетата във фирмата. Не е сега времето да им говоря за болести и т.н.
по-добре е да изкарат една щастлива и спокойна бременност и никога да не научават за болни дечица.
В началото ще се разхождам сама, а с времето сигурно ще стана по-смела и ще създам приятелства в парка или пък ще си карам сама... ще видим
Разчитам мн на Габи и Бобо, но искренно й пожелавам да си намери хубава работа и да бъде запълнен денят й с интересни занимания.
3 години са един достатъчно дълъг период изкаран в домашна обстановка за една млада и амбициозна жена.

Ето ме и мен...за съжаление все по-рядко ми остава време да се включвам в разговорите ви Sad
Влизам тук за малко, прочитам някоя откъслечна бележка и така пропускам важни неща.
Нанди, страхотно е, че се опитваш да промениш себе си....или и аз не знам как да се изкажа, за да прозвуча и да бъда разбрана правилно. Когато се роди нашия батко и аз се бях изолирала от света и не исках да видя никого. Бях се вглъбила в себе си и не исках никого да чувам и виждам. На всичкото това отгоре точно се бях преместила в София и никого не познавах...Случи се така обаче, че започнах работа като координатор в Ейвън. Трябваше да намирам хора, да ги назначавам и обучавам. Работата ме изкара от дома. С малчо ходехме от среща на среща и така лека полека свикнах с мисълта да го извеждам навън. Обаче беше още малък и хората не забелязваха забавянето в развитието и всичко беше наред. После дойде и този проблем...въпроси, чиито отговори бяха много тежки и сложни за мен...много болезнени. Но работата си искаше своето и някак си сякаш попреодолях и този момент...но не съвсем Sad
В неделя излизахме с едни приятели. Те не бяха съвсем наясно какъв е точно проблема с малчо и последва въпрос защо не ходи...Какво мислиш, че отговорих? Учудващо на себе си...защото мислех, че съм свикнала с тоя въпрос, аз започнах да шикалкавя. Опитах се да дам логичен и разумен отговор, но не успях...темата беше сменена и аз определено си отдъхнах...Така че въоръжи се с много сили и воля и направи всичко възможно да я промениш тази изолация Simple Smile
Изолацията убива родителите в нашето положение...кажи това и на вашия тати...не точно с моите думи, защото знам че ти ще ме разбереш какво искам да ти кажа, но той все още не е узрял да ме разбере. Времето ще промени всичко, сигурна съм, но и ти можеш да му помогнеш на времето да се променят нещата по-бързо.  smile3525

# 31
  • Мнения: 462
Здравейте и от нас!
   Най -после сме си в къщи..  newsm44  Имплантацията мина добре , но после имахме някакъв проблем с дишането и беше на монитори.На два пъти пулса му спада под критичните стойности...включваха се аларми..тичаха лекари....ужас.Направо спешно отделение си беше.Слава богу ...след 1-2 се оправи дишането и ни изключиха...Вече сме си в къщи.Бяхме заедно с Мирабел.Такова съвпадение, но за хубаво.Бях много доволна , че се запознахме и общувахме.А Веси е наистина като малко диво коте.Не се спира и за секунда.За съжаление днес като ни сменяха превръзката , те дойдоха с ангина   Weary  Да се надяваме , че бързо ще се оправи.Благодаря на всички които бяха загрижени за нас.Не ви казах предварително , "за да не ни мине котка път".Обадиха ми се и за броени дни направих изследвания и веднага в София.Откога мечтая за този ден.Дано му промени бъдещето в положителна посока!   newsm17  На всички желая само много...много  здраве!
Марго, много се радвам за успешната трансплантация, въпреки неприятните последици. Важното е че всичко е зад гърба ви. От тук насетне само хубави моменти с малечко Simple Smile

# 32
  • Мнения: 462
Днес мина и нашия ТЕЛК - цирк братче или от рубриката - "Без коментар". Добре че поне са го измислили този път та се минава бързо - не чакахме изобщо, защото се оказа че всяка майка си има час, но вътре не ни чакаше комисия - а просто една лекарка - миличка - даже и не го погледна Гого. Прибраха ни документите и ни казаха в петък да идем за решението - надявам се поне то да е....
Хубава седмица на всички ви!
Майче, моля те кажи ми как разбра кога да ходите на комисия. Нали знаеш че и нашия наближава...е имаме си още време де ама все пак...

И вече коя под ред бележка пускам и все не се сещам да ви пожелая една страхотна седмица...макар че нашата определено няма да е такава  Weary
Гого вчера ми го върнаха от градината с висока температура. Беше жизнен и си игра до последно преди да заспи. Нощта мина до някое време спокойно, но към 5.30 се събудих от странен шум, който издаваше...не беше правил гърч може би повече от година и половина и наистина си бях повярвала, че това няма да ни се случи повече...Блажени са вярващите явно...но да не ви занимавам с нашите проблеми повече. Сега малчо спинка, а аз реших да използвам този миг спокойствие, за да ви се обадя...защото кога ли ще се отбия тук пак...никой не знае...

# 33
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравейте, ние спираме яслата за две седмици, така решихме с педиатърката. Всъщност, тя ми препоръча да я спрем въобще, но после се сети, че сме говорили колко положително се отразява на Яни и реши, че не е добре от тази гледна точка... Обаче, ако тръгне след половин месец и пак се разболее  Sad, явно ще я спрем, пък ще търсим друго място за допълнителна рехабилитация...
Мая и нашият ТЕЛК беше така, с час (който много не спазиха) и вместо комисия само една лекарка (колегата закъсняваше, а Яни беше нервен) и влязохме само при нея, после гледам комисията от три подписа... Важното е, че сте свършили бързо.
Кремена, съжалявам, че Гого пак ти е направил гърч  Sad
Марго, много се радвам, че вече сте си вкъщи, да пазиш Криси сега, че ще ти е по-податлив на болести 2-3 седмици. При Яни имаше голяма промяна след включването на имплантанта, стана много по-общителен, упражненията му станаха по-лесни и ги правеше с по-голямо желание, вярвам, че и при вас ще е така!
Теди ЯНЕВА, напълно нормално е малката да не внимава в яслата. Много по-лесно е, когато работи индивидуален рехабилитатор с толкова малко дете, съобразява се с настроението му, с моментното му състояние, какво му е интересно. Съвсем различно е в яслата, дори и една учителка да е поела детето и да му обръща само на него внимание, има толкова различни странични дразнители, които да я разсейват, деца, играчки и т.н.  Simple Smile Когато Яни беше колкото Ивета, аз в яслата го водех предимно да си играе с децата  Crazy, щото беше и зима и приятелчетата му много, много не ги засичахме  Wink, въобще не разчитах, че ще научи нещо ново, но пак си беше от полза, най-малкото се научи да си прибира играчките  Laughing Основната работа си беше при индивидуалния рехабилитатор, не знам колко често ходите във ВМА, но имай предвид, че Ивка е още мъничка и много лесно се уморява... Така че води си я в яслата да си играе с децата и не се притеснявай, че не иска да прави упражнения там, ще почне да ги прави по-нататък...
Агнешка как е Ния, намаляха ли сополите, кога сте на хомеопат?

# 34
  • Мнения: 4 414
Агнешка как е Ния, намаляха ли сополите, кога сте на хомеопат?
почти няма сополи, но от време на време кашля сериозно...явно чисти някакви храчки...ходи на ясла, защото докторката каза, че не била опасна за децата, което малко ме учуди, ама...утре в 11 сме на хомеопат -д-р Мариана Стоименова. избрах я, защото е педиатър по принцип, а и ми я препоръчаха...някой чувал ли е нещо за нея?
стискам палци за Яни се оправи  по-бързо. за последните сополи държах Ния 10 дни вкъщи...нека си постои 2 седмици да се закрепи, че много му се събра Heart Eyes иначе, нашата педиатърка каза да не я спирам  от ясла, защото после пак всичко ще се повтори...ама това си е за нас, де...за Яни - вие си знаете!  bouquet

# 35
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
При нас проблемът е друг... Имаме съмнение, че тази хрема откъдето тръгва всичко е на основата на някакъв стафилокок, сега даже сме с нови капки, които ако не повлияят, ще взимаме секрет и ще атакуваме диретно стафилокока. Лошото е, че Яни е със задноносова хрема и появят ли се сополи, въобще не текат напред през нослето, всичко отива в гърлото... и прави ларингит, явно там му е слабото място... Не че не му минава, миналият път му мина за около 4 дни и по съвет на педиатърката го оставих още толкова вкъщи, напълно здрав, за да укрепне, да не го повтори и ето тръгна пак на ясла и пак същото... Сега пак, днес е много по-добре, утре, вдруги ден, ще е здрав, обаче пак колко време го "тровя" с Кларитин, Вентолин, Мукосолван... И съм почти сигурна, че и след две седмици като идем, пак нещо ще "лепне"  Sad, защото ако е стафилококова инфекция и приносителят е в яслата, то не се изгражда имунитет към нея, а Илиян явно е по-чувствителен към този щам (и аз не знам как да го нарека)... Не знам, много сме притеснени, защото яслата му харесва и много добре влияе на говора, но ако ще е болен през седмица  Cry, сигурно ще се наложи да търсим друг начин на допълнителна рехабилитация... Съжалявам, че ви занимавам с нашите неволи, толкова по-сериозни проблеми има...

# 36
  • Мнения: 997
 Здравейте и от нас!
  Марго, много се радвам, че всичко е минало бързо и успешно!
  Ние ходихме на тази генетична консултация в Майчин дом миналият четвъртък, но пиша чак днес, защото изчаквах за  някои допълнителни изследвания. Лаборантката взе кръв на Боби за някакво хромозомно изследване. Бях доста притеснена, защото той е труден и обикновенно ни правят на решето. Но не, за щастие жената беше опитна - боцно го от раз и Боби дори не заплака. Ще ни съдействат и за някои допълнителни изследвания. Моля се да стане, защото нашият синдром не се изследва генетично в България, а няма друг сигурен метод за доказването му.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 262
Agneshka за тази лекарка и аз бях чула само хубави неща и много исках да водя Мишето при нея, още повече че е и лекар и хомеопат, но я нямаше в страната тази зима нещо, после ще разкажеш как е минал прегледа при нея. Аз накрая заведох Мишето при Чамурлийска, която обаче не е лекар, а психотерапевт или нещо подобно беше и честно да си призная, малко се притеснявам от този факт! Успех при тази докторка, а после и аз ще взема координати от теб, дано не се налага, ама все пак!

# 38
  • Мнения: 462
Елена, късмет и от мен на изследванията. Дано резултатите са добри за вас.

# 39
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Мамчета, имам въпрос за декларациите за детските. Тъй като сега при представен доход една година назад не се подават 1г след това, въпроса ми е какво се пише в декларациите, при условие че са си старите с място за 6 месеца?

# 40
  • Мнения: 1 271
Любознателна - попълваш сбитичко и почваш от полето за 6 месеца и в самите квадратчета за още 6 и си готова  а словом не ги попълвах и пак ги приеха - попълних само годишния сбор и така.  newsm78 Blush

а аз да попитам - правилно ли е че ни взеха оригинала акт за раждане на Радост за да ни изплатят еднократната помощ - къде ще я изплатят и защо го взеха оригинала не ми стана ясно, само че след месец трябва да отида да си го взема от социалните.

На всички пожелавам здрава и усмихната седмица!

Ние днес бяхме на ТФЕ с Радост - всичко е наред, добре си е главичката както се изрази докторката. Тя е голям герой - заспа преди да тръгнем, там спа и не мръдна и още продължава да спи, а е време да се кърмим, че взех да преливам  Heart Eyes
 Joy

А вчера водихме Теди на УНГ при доц. Тодоров и се оказа че ще махаме третата сливица на 15 май. Как ще е пак с пълната упойка не ми се мисли, но трябва - хърка и други такива екстри от този израстък  Rolling Eyes   newsm78

Ако не успея да се включа пак - да бъдете много благословени с настъпващото Възкресение Христово и да укрепнем във вяра, мир и радост.
Представете си както сме майки и мнооого обичаме децата си - не искаме да страдат, не искаме нещо да ги боли, нищо да не им липсва. Така Бог от любов даде Единствения Си Син за нас - да имаме вечен живот чрез вяра в Него.
И бъдете сигурни че любовта прави чудеса!

 Hug за всички вас! Хубаво е че ви има  newsm51

Последна редакция: вт, 18 апр 2006, 18:17 от kuneto

# 41
  • Мнения: 997
Да взимат оригиналният акт за раждане - не знам дали е правилно, но така правят. Аз си го преснимах за всеки случай преди да го дам. Искат оригинала, за да напишат отзад, че си си получила еднократната помощ.
Браво на малката, дано все така да е послушна и да ти носи много Радост.

# 42
  • Мнения: 2 232
Светла седмица и от нас.Много слъце и усмивки ви желая.
ПетяК- при нас се получи същото с яслата на Вики, седмица ходи-две или три в къщи на същите лекарства+ антибиотик ooooh!На третото боледуване от бронхит реших, че няма да продължаваме така и го заведох на хомеопат -д-р Чамурлииска, да си призная бях скептично настроена и мислих, че няма да ни се размине и този път антибиотика...Но точно след седмица и следа нямаше от бронхита.Обаче го спрях и от яслата , защото покрай него боледуваше двойно по-лошо( с бронхеолит  и пребиваване в болнца) и малкият....При него се развиват нещата много бързо , сутрин започва леко да покашля и на вечерта е с бронхеолит, та не смея засега с хомеопатия да лекувам...Личната лекарка започва да ме гледа все едно нарочно си разболявам децата и го пускам та да носи вируси....Та така се отказахме от това удоволствие за детенце- той много му харесваше напоследък.Но като ги гледам двамата така и така в къщи поне да са здрави.
Агнешка, за д-р Стоименова само хубави неща съм чела по форумите.Дълго се чудих м/у  двете коя да избера, една съфорумничка ме насочи към Чамурлийска и затова отидох при нея.Сподели по-натам дали си доволна.

# 43
  • София
  • Мнения: 9 861
Здравейте!Ние днес ходихме при нашия педиатър ,за да вземем направление за ортопед за малката.За първи път от пет годининасам доктора ми отказа направление.Никога не се беше случвало,напротив .Но днес ми се извини и каза да отида на първо число другия месец,защото са им намалили с 30процента броя на направленията и той имал само за спешни случаи.Личеше си,че се чувства неудобно,но на нас не ни пречи да изчакаме две седмици.
Днес говорих с психоложката на логопедичната градина.Беше много любезна и ни каза да заведем Буби в четвъртък,за да прецени как да процедираме впоследствие.Молете се всичко да е наред,аз имам добро предчувствие,но да видим...Не съм споделяла с никой друг за градината,освен с вас.Не искам бабите да ни мислят,те си имат свои грижи.Пък дано да стане. PraynigЩе бъде чудесно да имаме добри новини за празниците,нали. Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 2 262
Май че не е доктор Чамурлийска, поне така знам аз, тя е нещо психо и незнам си какво беше, ама не е такъв доктор...какъвто е наример Стоименова!
Днес вечерта видях бебето, сега вече знам че го обичам до гроб, моето малко човече...Имам и негова снимка и си я гледам и си съчинявам какво виждам (хехехе какви сме скици майките понякога)! Само едно малко смути радостта ми, до сега всички казваха че ще е момиченце, а сега видяха МЪЖ! Хммммммммммм, искам момиченце, много искам, но най-искам да е живо и здраво и да е щастливо с всички нас!
Обичам ви!
Исках всъщност да ви сложа линк и да прочетете ей това, за мен е страшно актуално, аз изкарах кошмарна Цветница с много плач и разправии, не искам да ви отегчавам с личните си неудачи и проблеми:
http://www.psychologyjournalbg.com/NOVINI/4as%20po%20filosofia.htm

Последна редакция: вт, 18 апр 2006, 19:21 от Mama Igi

Общи условия

Активация на акаунт