Перилни препарати и омекотители – 39

  • 79 541
  • 729
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 135
Шегувам се...но ми прозвуча странно, сякаш като е от супера, е нещо непрестижно ли Thinking Ами там се продават прахове, и в дрогерии от рода на Лили и ДМ съм купувала...като го купиш от гараж на пазара да не е по-престижно?

Не е въпрос на престиж, а на едно доста криворазбрано схващане, че щом е официален внос, значи е с по-ниско качество от този при съседите. Това кара много домакини да се завират по гаражи и дюкяни и да купуват  препарати от застояли партиди от Западна Европа, при това на доста високи цени. Това е резултат от един доста зловреден и неизкореним комплекс  на българина.
Купувайки такъв препарат, съответната домакиня се надява (и често се самозалъгва), че всички проблеми с прането са решени. В същото време продължава да допуска същите елементарни грешки, които е правила и с препаратите от супермаркета.

За да не е прекалено сложно ще го синтезирам: ако спазвате 2-3 много прости правила, препаратите от супермаркетите ще ви осигурят отлично изпиране.

ПП: Нямам предвид никого конкретно, да няма засегнати сега...

# 691
  • Мнения: 2 742
Никога не съм купувала прах от гаражи, колкото и да ми ги хвалят от къде били внос. Ако ще от Луната да са, не смятам, че винаги "чуждото е по-сладко и хубаво". Винаги съм прала с официален внос, не че имам голям опит, но и майка ми с такива прахове пере цял живот и никога не сме имали захабени дрехи, да не говорим за посивяло бяло пране. Винаги обаче купуваме висок клас препарати. Пробвала съм други, само, за да се уверя, че не са моите. Никога и не са ми оставали неразтворени прахове. Баба ми преди две години беше донесла няколко препарата от Турция - перат по-зле от официалния БГ внос (Ариел и Первол). А за Первол за черно, все едно не са прани дрехите, това категорично не бих си го взела никога повече, а уж е от Турция.
А все още съм в недоумение как ви остава аромат след Ариел. Нищо не се усеща от праха при мен и без омекотител. А какъвто и омекотител да сложа, без тези на Денкмит, винаги остава негоният аромат. Когато ползвам пък на ДМ омекотителите, дрехите просто не миришат. Комбинирала съм с Май Форест, Семана, Ленор, Коколино, а сега и със Силан - и следа от Ариел-а няма. Говоря за прах за цветно, макар че и с капсулите е съвсем лек аромата и то докато изсъхне прането, после пак никакъв го няма.

Последна редакция: ср, 03 авг 2016, 12:53 от V_345

# 692
  • Мнения: 13 263
Явно това за супермаркетите е към мен, не е нито престижно, нито непрестижно, просто поддържат един определен асортимент и дотам.
А под гаражи не знам какво разбирате, гаражен магазин не съм виждала от години, а доста големи чисти и добре подредени магазини за перилни препарати и всякаква битова химия.
Нито пък ще тръгна от чужбина да нося препарати.
Просто търся нещо различно, а не от цитираните производители, които имат някакъв монопол в хипермаркетите и явно тук им е фен темата и не съм насочила на правилното място въпроса си, след като въобще не се допуска да се коментира друг препарат.
П.с. LaughingНаправо си зачудих дали списващите не са дистрибутори на споменатите марки

# 693
  • Мнения: 1 135
П.с. LaughingНаправо си зачудих дали списващите не са дистрибутори на споменатите марки

Не са нито дистрибутори, нито представители, нито търговци, нито производители.
Темата съдържа около 10 000 (десет хиляди) мнения. В тях са коментирани всякакви препарати от всякакви производители, включително и такива директно внесени от Япония! Има повече от достатъчно информация, стига да има кой да я прочете и осмисли.
Не е необходимо да се чете изцяло, тъй като всичко се повтаря в рамките на 4-5 страници. Изберете си произволни 4-5 страници и ще научите всичко, което ви е необходимо за да си да си използвате машината правилно и да си подбирате подходящи препарати.

# 694
  • Мнения: 13 263
Изчетох последните 15 на страници  и не останах с такова впечатление като споменатото то Вас.
Нито пък имам намерение да изчитам 39 те теми, за да избера нещо друго освен Ариел.
Единствено  Free Agent даде отговор на конкретно зададения ми въпрос.
А и би било глупаво да очаквам явно друго от моя страна след като освен превъзнасянето на достойнствата на Ариел никой друг не написа друго.

П.с. WinkА при положение, че никой не държи правата за екслукзивен вносител, всички останали " официални" вносители не се знае колко са такива или паралелни или нещо друго- игра на думичко просто, които в днешно време ти гарантират единствено че си е платил данъците, а печалбата вероятно  еизтекла към централата майка на хипермаркета,  но и нищо около качествата на продукта.

Та просто търсех, нещо което да не е Ариел, а не очаквах да получа пламенна защита конкретни производители

# 695
  • Мнения: 6 709
Зари, пробвай прах за пране"Тема". По-напред Sekhmet го препоръчва от родното производство. Peace Аз пера с такъв и съм доволна.

# 696
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 808
zari65, ако си чела внимателно, аз не съм от тези, които се прехласват по Ариела. Сега ползвам праха за бяло на ДМ, но и преди съм писала, че съм много доволна от Биоактив /продава се в Кауфланд/, но му е голяма опаковката - 3 кг. Той е за бяло пране. Иначе за цветното сега съм с Бинго Стари найт и с течни.
П.С. Да, и Тема пере добре.

# 697
  • Бургас
  • Мнения: 10 820
И аз с нетърпение свършвам кутия Ариел,за да се върна към Персил,Омо,Тайд,Тема.......и от тях си имам отворени,но нямам търпение да свърши този.Че и на "далавера" го взех- +6 пранета. Twisted Evil

# 698
  • Мнения: 5 207
Заглеждам 3л-ите туби на первол- златната опаковка и синята.
http://www.capital.bg/light/advertorial/2015/12/19/2671103_purvi … reparat_za_prane/
http://vmclub.bg/bg/products/10925
Ползвали ли сте и ако може мнение да дадете.
Не съм ползвала, но според мен ще има ефект, какъвто рекламират, разбира се не при много заваляни дрехи. Има две целулази вътре. Shocked

Някой пробвал ли е някой от видовете Skip за цветно или от специализираните Coral за дънки и черно? Утре мъжа ми има възможност да пазарува от място, където има почти всичко и се чудя какво да му поръчам.
Няма Скип за цветно - в държавите, където се продава марката Скип не се предлагат продукти за цветно пране. Впрочем сега видях, че във Франция има, но най-вероятно ще е същият като нашия ОМО, защото перилните на Юниливър са еднакви навсякъде.
Нимският Корал преди години беше много, много хвален, но хората, които тогава го обсъждаха, вече не пишат, за съжаление.

# 699
  • Мнения: 1 746
Чета редовно темата и благодаря за професионалните съвети на някои потребители като TAED и Sekhmet bouquet
Едно скромно мнение относно неразтварянето на някои прахове.
След като си купихме нова пералня не съм имала подобен проблем , преди това ми се е случвало често.С новата пера главно с прах, но при една промоция се изкуших с туба на Ариел.Гледам да не прекалявам и го използвам веднъж на 3-4 пранета.Не мога да се откажа от омекотителите, но благодарение на Sekhmet гледам да спазвам точната дозировка и да не прекалявам с количеството. Момичета и момчета ,четете внимателно по-компетентните в темата и се вслушвайте в съветите им.
Sekhmet  Благодаря ти! bouquet

# 700
  • Мнения: 1 135

Не съм ползвала, но според мен ще има ефект, какъвто рекламират, разбира се не при много заваляни дрехи. Има две целулази вътре. Shocked

Да, точно това е смисъла на тази технология- висока целулазна активност. Разтварят се микрофибрите на повърхността на влакното и материята се заглажда, което прави цветовете да изглеждат по-ярки. Това е за сметка на малко намаляване в издържливостта. Работи само за памучни и ленени тъкани разбира се.

Perwoll е марка на Henkel, а доколкото разбрах госпожата не желае да купува от тях, P&G и Unilever, както и от всички останали, които се намират в супермаркетите.

# 701
  • Мнения: 5 207
Сега, аз обичам да пробвам най-различни продукти. Ползвала съм каквото се сетиш и каквото не се сетиш - от най-скъпото до най-евтиното. Истината е една: най-добрите перилни препарати са на мултинационалните компании. Причините са две - първо, огромни инвестиции в R&D, но реални иновации, а не като R&D отделът на на Фикосота, който разработил и пуснал за производство за 30 дни... нов аромат на праха Савекс. Най-подходящ емотикон за това е Crazy
Втората е огромни инвестиции в производствени площадки и модерни технологии на производство.

Има евтини продукти, които са с много добро, дори отлично качество, но това обикновено са собствените марки на търговски вериги и то главно в Германия. Обаче и това си има обяснение: производителите на тези собствени марка са огромни компании (най-големите са McBride и Dalli Werke, като втората предлага по-добро качество), които също извършват горните две инвестиции, за да могат да постигнат идеалното съотношение между качество и цена.

За съжаление, малките са прекалено малки, за да могат да си позволят да произвеждат наистина конкурентен продукт.
Други пък са сравнително големи (като Фикосота), но на тях пък им куца нещо друго, което, честно казано, не мога да си обясня какво е. Имат потенциал, който не използват и предлагат на пазара бих казала посредствени продукти. Дори и един My forest не можаха да направят като хората, а идеята е добра.

# 702
  • Мнения: 68 642
Ето това е едно добро обяснение...кратко и синтезирано.

Тук в темата сме нищили различни препарати, надълго и нашироко....накрая е останала една сбита и синтезирана информация, изводът, така да се каже, до който сме достигнали.... а той е най-общо казано, че добре перат и харесваме най-вече Ариел, Омо, персил, Денкмит....затова и  зари 65 е срещнала най-вече тези имена по-назад в темата. Обяснявано е и защо перат добре, какво съдържат в сравнение с другите препарати и т.н. и т.н. тънкости и подробности... Да има време и да чете човек само...

Та няма място за сръдни според мен. Нито сме дистрибутори, нито имаме интерес от това да препоръчваме даден продукт...

# 703
  • Мнения: 6 709
Sekhmet, като стана въпрос за My forest, какво ти е мнението? Благодаря! Hug

# 704
  • Мнения: 1 135
Други пък са сравнително големи (като Фикосота), но на тях пък им куца нещо друго, което, честно казано, не мога да си обясня какво е. Имат потенциал, който не използват и предлагат на пазара бих казала посредствени продукти. Дори и един My forest не можаха да направят като хората, а идеята е добра.

Фикосота никак не са големи. Регионален играч от малка и бедна държава. Да, не са гаражен производител или такъв, който се помещава в бараките на бившето н-ско поделение, но в никакъв случай не са значим пазарен фактор извън България, а не са и водещ на територията и.

Липсва им точно това, което и на другите малки: инвестиция в иновации, едромащабни и гъвкави доставки, производство от последно поколение и скъп маркетинг.
 
Както казваше баба ми: "от пик..я боя не става". Водещите са водещи защото са инвестирали стотици милиони в горните неща. На днешния пазар случайни неща няма. Човек може да си загуби много време и няколко комплекта дрехи в търсене на магическия, суперкачествен препарат от неизвестен малък производител, продаван само в кварталния гараж, но рано или късно ще се усети.

Общи условия

Активация на акаунт