Перилни препарати и омекотители – 39

  • 79 485
  • 729
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 742
Взимала съм капсули Даш за проба, комбинираните на Персил (официален внос) ми харесаха повече как изпират, откъм аромат Даш са по-хубави. От капсулите на Ариел не останах впечатлена, но на Персил съм им фен.

# 721
  • Мнения: 1 135
Самовнушението е голяма сила. Спомням си навремето (преди 89-та) се забавлявахме като сипвахме коняк Плиска в едно много луксозно-изглеждащо шише от Метакса. Дойдат гости, сипе им се, отпият и въздъхнат: "Ееех, ето това е коняк, не като нашите боклуци..."  Едвам се сдържах да не прихна да се смея.
Ние българите сме всемирно нещастни. Нас все някой ни е излъгал, продават ни боклуци скъпо, всячески ни мамят, използват... Продължаваме да си носим сапуни и кафе от чужбина като подаръци, въобще сме уникална нация.
Живял съм двуцифрено число години в северозападна Европа, отгледал съм там и две деца. Знаете колко пране е това. Е, не съм забелязал тамошните препарати да са по-качествени от тукашните.

Последна редакция: ср, 03 авг 2016, 18:20 от TAED

# 722
  • Мнения: 30
Здравейте,може ли да ми кажете колко е срокът на годност на течните препарати?Знам,че е коментирано в темите,чела съм го някъде из темите,но сега не се сещам.Отдавна не съм ползвала течен препарат, днес гледах немски Персил течен(много ми го похвалиха),но пишеше датата на производство,а на листчето с превода пише 5 години срок на годност,което ми се видя много време.

# 723
  • Мнения: 68 370
Е че как няма да е голяма сила...самовнушението де.  Те с него хора лекуват /плацебо ефекта/, пък какво остава за някакво си пране Laughing

Аз съм от доволните от Ариела....не съм имала толкова светещо бяла кухненска кърпа, откакто се помня.. и не само това.  Защо ли рекса и бонукса, с които перях преди три години, не постигнаха такъв ефект... Wink

За годността...течен Ариел беше година и  половина.  Персил прах е годен три години, а това на листчето може да не е точна информация. Погледни по-добре оригиналния надпис на немски Peace

# 724
  • Мнения: 1 135
Здравейте,може ли да ми кажете колко е срокът на годност на течните препарати?Знам,че е коментирано в темите,чела съм го някъде из темите,но сега не се сещам.Отдавна не съм ползвала течен препарат, днес гледах немски Персил течен(много ми го похвалиха),но пишеше датата на производство,а на листчето с превода пише 5 години срок на годност,което ми се видя много време.


Листчето те е излъгало. Най-малкото за стоки годни за повече от 36 месеца от датата на производство, отпада изискването за посочен на опаковката срок на годност.
За течен препарат, който е съхраняван добре (между +5 и +25 С), 2 до максимум 3 години от датата на производство. Аз не бих ползвал такъв произведен преди повече от 18 месеца.

# 725
  • Мнения: 30
Знаех си,че не може да е 5 години,а на оригиналния етикет нямаше посочен срок на годност,да кажем тогава,че прахът е добре,произведен е преди 6 месеца,стига да е съхраняван правилно.Благодаря ви!

# 726
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Самовнушението е голяма сила. Спомням си навремето (преди 89-та) се забавлявахме като сипвахме коняк Плиска в едно много луксозно-изглеждащо шише от Метакса. Дойдат гости, сипе им се, отпият и въздъхнат: "Ееех, ето това е коняк, не като нашите боклуци..."  Едвам се сдържах да не прихна да се смея.
Ние българите сме всемирно нещастни. Нас все някой ни е излъгал, продават ни боклуци скъпо, всячески ни мамят, използват... Продължаваме да си носим сапуни и кафе от чужбина като подаръци, въобще сме уникална нация.
Живял съм двуцифрено число години в северозападна Европа, отгледал съм там и две деца. Знаете колко пране е това. Е, не съм забелязал тамошните препарати да са по-качествени от тукашните.
Явно възрастта ни с TAED е сходна, щом се връщаме толкова години назад. Ние сме го правили този номер с Търговищка водка в шише от Столичная, наистина никой не познаваше каква е водката и се наслаждаваха на питието. Но тогава в БГ, поне според мен, всичко си беше по БДС стандарт, за алкохола. Просто ни беше по-хубаво чуждото, защото нямахме достъп до него. В случая за перилните препарати не е така. Вече имаме възможност да сравняваме и правим разлика. Нека ние българите не се наричаме нещастни, а просто реалисти. Няма как да не забележим как ни приемат другите и какво е отношението им към нас. При това положение е твърде вероятно да се предлагат прахове, които не са същите като за западния или световен пазар. Все пак се водим Източна Европа. И преди бях писала: Ариела, който продавахме още в началото, когато го пуснаха в БГ /имахме магазин за перилни препарати/ не е това, което е в момента /и то не в положителна насока за този, който е в момента, може би тогава съм го харесвала, защото съм го сравнявала с БГ прахове или наистина е бил по-добър/. Интересни бяха само Персил, ОМО и Ариел, но и тогава Омо не ми харесваше /лично мнение/. Перях с Ариел, Персил /от пералнята миришеше на белина от Персила, докато се пере прането/. Абе, явно са ни зарибявали, та да свикнем и да го искаме. Пробвах, не съм от тези, които забиват в една посока, но след като установя, че нещо не ми върши работа и не ми харесва, няма смисъл някой да ме убеждава какво е съдържанието му /естествено написано на хартия/ в действителност състава не се знае какъв е. Стана дълго и приключвам. Хубава вечер на всички перящи, в които включвам и себе си.  Wink

Последна редакция: ср, 03 авг 2016, 18:44 от didka pitka

# 727
  • Мнения: X
Хайде да се местим в НОВАТА ТЕМА  welcome

# 728
  • Мнения: 68 370
Я пак....
отваря ми се стара тема

# 729

Общи условия

Активация на акаунт