Великден наближава, ще вапцаме яйца/17-23/

  • 3 767
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 242
Лекси, стискам палци посткоиталният тест да е добър (нали това е целта, че аз се обърках с тези варианти - инвитро и инсе) Praynig
Гризка и аз се пообърках Grinning Но по-добре да е добър, за да си почвам инвитрото и нещата евентуално най-после да се изяснят. Ако е лош, ще пробвам пак инсе, но се съмнявам, че евентуално неблагоприятната цервикална слуз би оправдала 4 г. стерилитет и най-вероятно само ще си загубя времето и пак ще опра до инвитрото.

# 16
  • Мнения: 1 320
Лекси, защо ще правите посткоитален тест? Нали, ако цервикалната слуз е "негостоприемна" това се преодолява с инсеминацията. Нещо не мога да схвана каква е връзката между посткоиталния и инвитрото, т.е. мисля, че за инвитро резултат от такъв тест не е необходим. Ако греша-поправете ме.

# 17
  • Мнения: 553
Успех Лекси с посткоиталния тест  fingerscrossed
Браво Тини, скоро да се похвалиш с неидването на лелката  fingerscrossed

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
Лекси, защо ще правите посткоитален тест?
Момиче, и аз не съм сигурна дали това е провилното решение Sad. Приемам всякакви съвети Simple Smile. До сега май съм направила всички възможни изследвания без посткоителен тест. При мен - проследяване на ову с УЗИ, хормони /ЛХ ФСХ, естрадиол, пролактин /не съм сигурна/, инсулин/, хламидия, хидротубация, антитела. При него - спермограма, разширена спермограма /по Крюгер/, антитела. Всичко е в норма. Но въпреки това док. има съмнение за изчерпване на яйчниковия резерв /лошо качество на яйцеклетките/ въз основа наблюдение с УЗ, наследственост и лош отговор при стимулация. За да се докаже тази диагноза, а и евентуално да се преодолее, трябва да се извадят яйцеклетки т.е. инвитро. Но пък тази диагноза не е съвсем сигурна. Възможно е, макар и малко вероятно, проблемът да е с цервикалната слуз /но пък 4 г. стерилитет по тази причина ми се вижда малко вероятно/. Това не изключва и изчерпване на яйчниковия резерв разбира се, но може би при проблем с церв. слуз, би било разумно да направя още 1 - 2 инсета /за всеки случай/ преди да се "хвърлям" на инвитрото.
Гризка, pkoprinkova, мерси

Последна редакция: пн, 17 апр 2006, 14:30 от Лекси

# 19
  • Мнения: 1 320
Лекси, от всичко, което аз съм чела и разпитвала знам, че посткоиталния тест се прави, за да се установи дали цервикалната слуз е "гостоприемна" за сперматозоидите. Когато правиш инсеминация това се преодолява, защото еякулата се "изстрелва" директно в матката и така се преодолява цервикалния канал. При лоши резултати от посткоиталния тест се препоръчва инсе. Мисля, че този тест, както и цервикалната слуз нямат нищо общо с изчерпан яйчников резерв. При него ще се види колко време преживяват сперматозоидите в твоята цервикална слуз, но няма да се разбере какво е качеството на яйцеклетката. Обсъди с доктора какво точно цели с този посткоитален тест.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 242
Ами именно. Имам "избор" между три недоказани диагнози /надявам се, че другите са отхвърени/:
1. Неизяснен стерилитет
2. изчерпване на яйчниковия резерв - инвитро
3. "лоша" цервикална слуз - инсе
Най-лесно лечима би била т. 3. С теста ще я потвърдя или елиминерам. И респ. ще знам дали да продължа с инсетата. Ако по т.3 всичко е ОК няма смисъл от повече инсета и минавам към т. 2 инвитро с цел потвърждаване или отхвърляне на диагнозата изчерпване на яйчниковия резерв. т.1 също предполага инвитро поради дългия период на стерилитет. Док. одобрява схемата. Целта на теста е да се убедим, че и там всичко е наред и вече няма къде другаде да търсим причината, освен в качеството на яйцеклетките.

# 21
  • Мнения: 7 716
Моят посткоитален тест беше отрицателен, затова се ориентирах към инсеминации.
На петия час бяха умрели всички спермазотоиди.

# 22
  • Мнения: 9 093
извинявайте, че се вмъквам с малко страничен въпрос, но ми стана интересно (а и се попритесних де): можете ли да ми обясните точно защо е вредно мъжете да прекаляват с колоезденето Embarassed Мога да се досетя, но ми се иска по-смислено обяснение от това, което възникна като първична представа в главата ми Simple Smile
Моят лятото се придвижва с колело, което на практика значи че кара редовно Confused
Благодаря на този, който ще се хване да ме светне Blush

# 23
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Ами според мен се притискат тестисите, което не вярвам да им е полезно.
Сега дали обаче е така...трябва да попитаме някой мъж newsm78

# 24
  • Мнения: 9 093
И аз това си помислих, ама... мъж трудно ще намерим тука, освен в Татковци да видим  Mr. Green
Но явно това ще е причината де...мерси Ва  Blush

# 25
  • Мнения: 7 716
По-скоро от затоплянето.
Но чак пък толкова не е необходимо човек да се вманиачава.

# 26
  • Мнения: 553
Не мисля, че карането на колело е проблем. Моят мъж е запален колоездач и даже е имало периоди, когато и през зимата е ходел на работа с колело. Да не говорим за ходене с колелото на далечни разстояния като например София-Пловдив или София-Перник Shocked А разстоянието София-Банкя за нищо го нямаше по едно време  Wink. Но до сега всичките му спермограми са много добри и проблемът изобщо не е в него.

# 27
  • Мнения: 4 020
Привет и от мен за тази седмица!
При нас нещата не са добре и без колело, цигари и алкохол. Но добрата новина, е че вчера моят мъж беше на преглед при д-р Кацаров и той му е дал надежда за 50% процента подобрение в рамките на една година след операцията за разширени вени (подобрение, което да позволи инсе пред икси, че даже и по-естествен път).
Това ме зареди с повечко оптимизъм, и което е още по- невероятно, понеже очаквам лелката след 10-на дни, тайничко се моля да не ми дойде и да е станало някое от чудесата в медицината!
И на вас желая много чудеса, красиви и шарени яйца, вкусни козунаци, зайчета, и въобще – всички екстри по Великден! Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 4 272
blueeyes , вярвай, че след операцията подобрение наистина ще има! И то ще го усетите още след първите 6 месеца! Само мъжът ти редовно трябва да си пие хапчетата, които ще му изпишат. Желая ти късметът да те споходи много скоро!

# 29
  • Мнения: 1 320
Синеочке, браво! Това са много добри новини.

Аз да се похваля, че нямам никакви гъби и съм мноооооооооооого доволна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт