Как да реагирам?

  • 9 040
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 308

Това поведение е вид психопатия. Не е свързано с това, което ви се случва. той просто има нужда да контролира всичко, защото си е такъв. Добрата новина е, че живее с друга и ще прехвърли върху нея усилията си за контрол. Лошата новина е, че ще продължи да те тормози използвайки детето ви. За съжаление няма на какво основание да го лишиш от право на виждане, защото в съда няма как да докажеш, че детето се чувства зле с него. Уви, такава е ситуацията, колкото и несправедливо да звучи. Такива хора успяват да се представят като много добри пред външни хора и никой не вярва на жертвите им, че са тормозени. Не знам как можеш да предпазиш детето, но трябва да го направиш.Говори с него, потърси пси помощ...

Isida, нямаш си идея колко си права,коментара ти е направо в десетката  Peace Peace
Аз не искам да го лишавам от правото да го вижда, но винаги като е при него детето съм под напрежение, какво ще се случи  Sad Sad

# 16
  • Мнения: 7 325
Може би ще ти прозвучи изтъркано ама - ще мине. Като се разделих с БНД се държеше по същия начин. Преминаваше от едно състояние в друго за секунди, често се случваше както вечеряме на кръчма и се обясняваме, че ще се постараем да изградим нормални отношения заради детето той да скочи и да си тръгне защото отказвам да се прибера с него. Правеше глупост след глупост с детето. Благодаря на Господ, че го опази в този период, защото буквално е имало моменти в които живота му е бил застрашен. И вината в по голямата част щеше да е моя, защото не ограничих контактите в името на това да сме нормални разделени родители. Сега, 10 години по късно този човек не присъства в живота ни. Абдикира от всякакви задължения в момента в който разбра, че няма да стане на неговата. Та съвета ми е - по твърдо. Тези психари се възползват от страха. Като застанеш сериозно срещу него, почти съм сигурна, че ще запее друга песен.

# 17
  • Мнения: 308
Момичета не издържах,след поредната "порция" изнудване и обиди не се стърпях и пуснахме с адвоката жалба и молба за ограничителна заповед  Sad

Знам,че тепърва за мен предстоят тежки дни,но вече съм на ръба на възможностите и силите си, дано скоро успея да си стъпя на краката  Peace Peace

# 18
  • Мнения: 2 156
Само не се психирай; жалко, че не е минало по културния начин. Аз затова те питах имаш ли близки, имах пред вид мъже - братя, баща, бате Пешо-братовчеда. На първо четене звучи смешно, но с някого наоколо най-малкото ще го е срам да се излага. Родата е точно за тия моменти; приятелите, близките.
Колкото повече те приема за слаба и уязвима, толкова повече ядове ще създава.
Лято е, отидете някъде за отпуската - погостувайте. Кани хора у вас на по едно, на кафе. Не нужно да се ходи до Малдивите, за да се разсееш малко.

# 19
  • Мнения: 29
Не знам как и защо разговаряш с него. Аз не бих си разменила и една дума. Относно детето и кога ще го взима може да правите контакт чрез някой друг човек, с който имаш нормални разговори. Защо да му чуваш гласа и да трепериш. Или след като излезе решението на съда, да идва да го взима, когато му се полага и толкова. Няма никаква причина да контактувате повече, след като ще се разделяте и той те нервира. Нищо няма  да ви направи като се отделите с детето. Просто трябва да спреш да те е страх. Щом живее с друга жена, едва ли ще дойде да те плаши на живо. Само след година тормоза ще е изчезнал напълно, поне в 90% от случаите е така. Но не става с чести контакти, нервирания и подобни.

Приятели с бивш мъж за мен не е възможно  Mr. Green Макар че някои хора са го постигнали, просто аз не ги познавам на живо.

Бухтичка, никакви грижи към детето не те задължават ти да контактуваш с бившия си. Ти не си придатък към детето и не си длъжна с нищо да "плащаш" за неговите грижи. Сама си си избрала по някаква причина да имате контакт, не знам защо. Който иска, прекъсва всякакви контакти и няма никакви проблеми (аз съм на този етап доста отдавна и с бившия не се чувам нито по телефон, нито го виждам Sunglasses) Поради което нямам и никакъв стрес, свързан с него.
стреса идва от там че се надяват да се върне,ако е като теб няма и тела да дигне нали?

Общи условия

Активация на акаунт