Какво ще стане след Brexit? Как мислите, че ще ни се отрази на нас и на ЕС?

  • 266 754
  • 3 540
  •   1
Отговори
# 3 465
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 121
Най-парадоксалното е, че върви реклама по радиото, започва напускайки ЕС на 29 март................. идете на сайта на gov.uk. 29 март отдавна мина ама те си продължават рекламата.

# 3 466
  • Мнения: 10 214
Нали темата ни е "Какво ще стане след Брекзит". Е, да ви кажа какво ще стане, според масовото британско мнение в един форум Simple Smile - ще излязат от ЕС, с което ще станат отново империя, а ЕС ще се разпадне. А, да - и ще си искат обратно парите от Ирландия, които са й дали при икономическата криза, защото сега ирландците са виновни да не може да се състои Брекзит в срок. Позачетох се, първо ме хвана яд, после ми стана смешно. Но се удържах да не им пиша какво мисля аз по въпроса. 

# 3 467
  • Мнения: 13 539
И над кого ще властва тази империя, че ми е трудна да схвана. Звучи ми като оня нашенски виц, че след третата ракия всеки вижда България отново на три морета.

# 3 468
  • Мнения: 14 514
Смешно е как си вярват, но не е смешно, че ще изпаднат в сериозна икономическа криза, която ще предизвика и следващата световна такава....

# 3 469
  • Мнения: X
Смешно е как си вярват, но не е смешно, че ще изпаднат в сериозна икономическа криза, която ще предизвика и следващата световна такава....

Не вярвам въобще, че е има някакви сериозни сътресения извън острова.

# 3 470
  • Мнения: X
Не може да няма последици оглт евентуален хард Брекзит и на острова, и извън него. Сега обаче интесното е кога и дали въобще ще има Брекзит.

# 3 471
  • Мнения: X
Револют неприятно ме изненадаха като ми блокираха картата и сметката с искане за допълнителни документи заради Брекзит.
Сметката ви не е блокирана, но не е прехвърлена към новата финансова институция, която не приема шофьорска книжка като документ за самоличност. Новият документ е личната Ви карта и KYC минава за по малко от 3 часа.

След това ще можете да си откриете и сметка в лева.

# 3 472
  • София
  • Мнения: 6 002
Ново отлагане до 31.10.2019.
Вече не съм сигурна, че ще има Брекзит.

# 3 473
  • Мнения: 13 539
Револют неприятно ме изненадаха като ми блокираха картата и сметката с искане за допълнителни документи заради Брекзит.
Сметката ви не е блокирана, но не е прехвърлена към новата финансова институция, която не приема шофьорска книжка като документ за самоличност. Новият документ е личната Ви карта и KYC минава за по малко от 3 часа.

След това ще можете да си откриете и сметка в лева.

Как да не е блокирана, като нито мога да тегля, нито мога да я закрия и да си взема парите, които са в нея - на това как се казва или аз не знам значението на думите или вие.
А е регистрирана с лична карта. Само с шофьорска книжка няма начин да се регистрираш в онлайн платежна система.

# 3 474
  • Мнения: 18 840
Да, вече и аз не съм сигурен. Сега им беше шанса на Франция да изхъврлят Юкей или да им забранят да имат право на глас, докато са в "разкрачено положение" да станат тотален хегемон в ЕВропа.

# 3 475
  • Мнения: 6 329
Е как Франция ще стане хегемон, като хегемонът е Германия.

На мен ми е странно обаче и отношението на нас, българите, към Брекзита. От една страна има масово недоволство от европейската бюрокрация. Често се говори за "брюкселските зелки", за това как ЕС бил ЕССР, как е прекалено бюрократизиран, прекалено раздут щат на всички европейски служби, как се харчат милиарди за нищо, колко е неефекивен. Държавата се меси много в икономиката и в живота на гражданите, има прекалена регулация.Това не се харесва.

От друга страна, англо-саксонския модел, който обхваща САЩ и Великобритания, е съвсем различен - там се дава свобода на индивида, намесата на държавата е сведена до минимум, също и икономиката се основава на предприемачеството, на смелостта и риска, либерална е до максимум - ами нали заради това британците си избраха Брекзит. Едва ли е толкова заради полския водопроводчик и българите и румънците, а въобще заради това, че духът им е различен от този на контитентална Европа.
То сега не са подигравки, не е чудо, и да излизали по-скоро и как не ни трябвали, т.е. и ние българите изведнъж се чувстваме много велики спрямо британците и говорим едва ли не от позиция на ЕС;)

То няма лошо човек да харесва едната или другата позиция, да бъде на едното или на другото мнение. Не съдя в случая кой крив и кой прав. Но позицията на коментиращите по форумите е тази на Вуте - "я не знам как е, ама и така не е" Grinning Хем "брюкселски зелки", хем "тъпите англичани ще пропаднат без ЕС".

Последна редакция: чт, 11 апр 2019, 11:00 от Татко Мецан

# 3 476
  • Мнения: X
Ами във форумите е така. Има всякакви позиции. Нещо като да се изказваш на площада. Аз нямам против да чета различни гледни точки.

# 3 477
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Ново отлагане до 31.10.2019.
Вече не съм сигурна, че ще има Брекзит.


Нали... И избори за евро депутати ще има 😜

# 3 478
  • Мнения: 18 840

@Татко Мецане,
 кономичски хемегонът е Германия, обаче във военно отношенние хегемонът е е Франция. Най-точно е да се говори за Френско-Германско пръсъстиве в Европа защото има твъред много договори като този от Аахен, които обвързват двете държави на постояно сътрудничество. Тъй като в момента обаче Германия преживява криза на своята идентичност, покрай края на епохата "Меркел" имаме една по-агресивна Франция.
Доколкото има  "опозиция" има едно Вишеградска четворка, донякъде в някои отношения (но не във всички) подкрепяна от Австрия и Италия. Срещу тях са Центъра - основно Париж, Берлин и Брюксел, подкрепяни от държави като Холандия например.
Българите са в голямата си част национално настроени, и са на позиции близки до тези на Вишеградската четворка, голяма част от нас в началото бяха на страната на Юкей,  сплямо центрлистите от ЕС, защото виждаха в Юкей сепаратисти. Но Юкей се държа напълно неадекветно при тези преговори, показа имперско мислене по темата с ИРландия и загуби симпатии...

# 3 479
  • Мнения: 10 214
И какво странно има, Татко Мецан? Самият Чърчил е казал "демокрацията е най-лошата форма на управление, но не сме открили по-добра". Така и с ЕС. Simple Smile Няма нищо ненормално да се критикуват слабостите му и да се искат по-ефективни подходи за справяне с проблемите в Общността и във взаимоотношенията с останалата част от света. Но това не означава, че отричаш целия ЕС.

А Брекзит не се случи заради свободолюбивия нрав на британците, хаха, а и да не ги приравняваме с американците по дух. Британците не могат да понесат да не са последна инстанция и да трябва да се съобразяват и с други в рамките на една Общност, т.е. не могат да работят в екип. Свободолюбиви монархисти - това си е класически оксиморон. Smiley Точно от омраза и презрение към "по-низшестоящите" европейци гласуваха за Брекзит. Само не разбирам защо толкова страх да вървят към "светлото бъдеще", както Т.Мей каза. Smiley  







Последна редакция: чт, 11 апр 2019, 11:43 от soul81

Общи условия

Активация на акаунт