Част от мен - тема 5

  • 30 536
  • 189
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 520
Мен, пък, ме е яд, че Кахраман много бързо стана пак бял и добър. Докато не вярваше на Елиф като на 5-годишно ѝ викаше 'прибери се вътре, прибери се вътре'...
А Саадет не изглежда по- свястна от Къймет. С дъщеря си се държи като с добитък, на последно място след момчетата, разбира се. И каквото ми се накиприла победоносно, пред операционната циркове въртят. Друго време и място няма сякаш. Престъпника Максуд си го защитава, Елиф ѝ е виновна. Само малоумници в тоя сериал.
Съгласна съм с всичко казано за Саадет. И на мен ми е неприятна. С нищо не е повече от Каймет, напротив - Каймет я превъзхожда в много отношения.

Според мен Каймет дори е направила услуга на Якуб, като го е отгледала тя, а не Саадет.
Видяхме по какъв път я тръгнал Максуд (по пътя на престъпния свят и бизнеса с хероин), след като е бил отгледан от родната си майка...
По какъв ли път щеше да тръгне Якуб и какво бъдеще щеше да му предначертае истинската му майка?
Саадет едва ли щеше да направи Якуб по-достоен човек и да се справи по-добре с възпитанието му от Каймет...

Що се отнася до Елиф, тя допусна голяма грешка, не трябваше да оставя така без наблюдение телефона си след като хвана в крачка Дафне.
Веднага трябваше да изпрати видеото на Кахраман, и на Мюжгян и Джелял дори, за да се увери Кахраман с очите си какъв с престъпник и злодей съжителстват той и семейството му....

П.П. Преди няколко епизода Якуб измъкна от майка си (Каймет) огромна сума пари (500 000 лири), под предтекст че има дългове, и тя на драго сърце му ги даде, дори първа го попита дължи ли пари...
Дали действително е имал дългове тогава или е било номер от негова страна,с който да се възползва от ситуацията и да измъкне от Каймет цяло състояние с лека ръка и от раз?
Май второто ще да е Stop

Последна редакция: нд, 26 юни 2016, 13:18 от krem-karamel

# 121
  • Мнения: 11 747
Якуб ако беше останал при Саадет, то Саадет щеше да се ожени за Зия и всичко щеше да бъде много различно. Всъщност колко точно различно да е, поредната анадолска, домашна интригантка. Щеше да тормози снахите, да заключва дъщерите и прочие всичко останало. А на мъжа си да се мазни и да посреща на вратата с чехли.

# 122
  • Мнения: 69 283
Максуд по-скоро е бил отгледан и възпитан от калпавия си баща, отколкото от Саадет. Тя нали каза, че баща му го отвел от нея още като малък...

# 123
  • Мнения: 11 747
Тя каза - 'като поотрасна'. Няма да го е взел 5-годишен да го бави, взел го е когато е можел вече да му върши работа, поне на 10, даже 12-13 ще да е бил. До колкото изобщо този сериал и сценарий са издържани в някакви детайли, че то е през куп за грош. Сложна тема е дали родител може да направи детето си някакво или то си става каквото се е родило. Но пък се вижда, че тя отказва да прогледне, че синът ѝ е престъпник, само иска да го измъкне от правосъдието и Елиф да му е виновна.

# 124
  • Мнения: 16 938
В началото сценарият беше добър ама нещо към края действията се развиват по-бързо.

# 125
  • Хасково
  • Мнения: 990
За мен тази история със Саадет е съшита с бели конци като някоя кръпка.Личи,че сценаристите и те не следят какво се е писало в началото.Нали много ясно дадоха,че Зия донесе Якуб, а сега излиза,че го е нямало по това време.Пълни глупости.

# 126
  • Мнения: 14 840
Аз имам малко по различно мнение за Саадет.
Селско момиче забременява и ражда без да е омъжено.Огромен позор.
После бива обвинена от две гадни интригантки че е родила и зарязала бебето.Още един удар.
Омъжена насила да не кажа продадена за някои които се е съгласл да я вземе.Омъжена без любов, подложена на тормоз и унижения неуважаван като съпруга.
Най вероятно живота и е бил ад.Максуд е бил взет от баща си , но дори и да е бил по голям пак въпросния баща е  имал огромно влияние над него.Майката там не е имала никаква тежест не е била никакъв фактор.
Абсолютно не я оправдавам за поведението и към Мелек , но това е  резултат от начина на живот на една жена цял живот живееща с позор в очите на хората.Сега тя прави грешки и глупости само и само да предпази дъщеря си от някакъв срам.Явно умира от ужас да не се случи с дъщеря и нещо подобно на нейното.

# 127
# 128
# 129
  • Мнения: 11 747
В този ред на мисли и Къймет можем да оправдаем. Със сигурност и тя само това е видяла, което прави на свой ред със собственото си семейство. И от майка си това е видяла, и от свекърва си, както ни показаха, а предвид, че са ги женили още деца, свекървата определено участва в изграждането като човек. Те затова са и така заровени в битовизми, въпреки, че имат възможността да летят в космоса, по- далеч от носа си не виждат. Няма значение колко са богати, живеят си все по същия начин - вкъщи оплетени в интриги. Изживяват се като султанки и всяка се бори за надмощие. Но тези оправдания бих приела докато са млади. От там насетне не могат да си позволят да са толкова глупави. Или ако са, то е тяхна отговорност. Никакви съдби, семейства и прочие не могат да им бъдат виновни. Най- много до 30 да ги оправдаеш, не повече.

# 130
  • Мнения: 4 795
Аз нямам намерение да ставам нечий адвокат. Не бих поставила равенство между Саадет И Къймет, не бих защитила или обвинила някоя от тях. Само ми се ще да кажа нещо. Повтарянето на модела на поведение на някой възрастен е обяснимо и допустимо до една възраст. По-късно в живота на човек влизат толкова много нови хора, обстоятелствата, фактори... които неизбежно повлияват развитието на личността. Нали сме съгласни, че при такава майка, с такъв модел на поведение, ние не виждаме нейно копие у Мерием и Мелек...

# 131
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313


Canan Çal - Çamlığın Başında Tüten Bir Tütün (В близост до боровата гора, нещо пуши - превод от анг.)

# 132
# 133
  • Мнения: 630
Има нова снимка на Йозджан в Инстаграм,но аз незнам как се качват тук.

# 134
  • Варна
  • Мнения: 2 973
Има нова снимка на Йозджан в Инстаграм,но аз незнам как се качват тук.

 Peace Вероятно става дума за тази снимка:

Под нея Йозджан е написал: "Днес е денят на вуйчото...." Това е племенницата му Бахар, дъщеричка на сестра му Мелек. Двете са гостували в дома му.
Ето и Мелек с Бахар:

Общи условия

Активация на акаунт