Девети клас 2016/17 - тема 75

  • 75 196
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 668
Ха. Тази частна учителка може би идва от някое от частните училища, в които се процедира така.

# 61
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 378
Разликата между ЛИС на ДЗИ и НВО в седми клас е огромна. Peace

+1

Колко пък мислене да имаше в тезите миналата година ... автор + произведение + разпознаване на фигура = 3 т. Още нещо, запомнено в час (на урок) при анализа на произведението за образа от цитата - добавя другите три точки. Не омаловажавам постигнатото от децата, но и не смятам, че тази част от НВО може да се смята като показател за мислене/немислене.  Peace

И да споделя нещо за учебниците за следващата година, което открих днес в седмокласната тема - чрез издателство "Нова звезда" може да поръчате учебници и на други издателства, с отстъпка.

# 62
  • Мнения: 4 218
С това за зубкането по литература ме настъпихте по мазола и не мога да се въздържа да не се изкажа. Не е важно кой и какво преподава, а кой и как проверява. Какво изисква- назубкан текст или собствени разсъждения. Ако не се представиш според очакването и изискването- санкция Naughty
Един ред критика по литература не съм прочела в живота си и съм горда с факта. Винаги съм се опитвала да чета произведенията внимателно и да се опитвам със собствени сили да разсъждавам върху тях. Рентира се- знаем как. Четворки до дупка. На матурата обаче прецаках цялата система, защото имаше предварително  статистика за падали се теми в последните няколко години. Винаги имаше обща тема с автор по избор между няколко. Е, изчетох внимателно един поет и един писател, направих собствен анализ на произведенията и автора за един следобед и това беше. Падна се каквото очаквах и на собствени усилия и разсъждения изкарах впечатляващо добре.
Карам малкия да прави същото- да чете произведенията и да ги осмисля, да набелязва основни теми и конфликти, а оттам нататък лесно се модифицира според заглавието на темата. Не изисква часове зубкане и напъни за запомняне с тотално непредвидим резултат и отвращение към четенето на литература за кеф. Колкото- толкова. Щом не се цени собствена мисъл- толкова по-зле за оценяващите. Важното е да не се отказва да го прави и да приема стоически четворките. Пък е ясно, че с литература няма да се кандидатства и това е. Едно време и двамата с баща му сме се спасили от кандидатстването с литература по същата причина.

# 63
  • Мнения: 445
Обади ми се с резултат от НВО по немски 5,48 .Много я е яд , че за две стотни е 5 оценката , но каквото такова аз съм доволна.

Последна редакция: ср, 22 юни 2016, 09:23 от diamondlady

# 64
  • Някъде там
  • Мнения: 139
И на мен сега ми се обади 5,73 на НВО -то, 67 точки от 70 .

# 65
  • Мнения: 48 052
Е, нашите снощи имаха купон, та явно не са проверявали Wink

# 66
  • София
  • Мнения: 1 059
Е, нашите снощи имаха купон, та явно не са проверявали Wink

Прекрасен беше концертът снощи. Надмина очакванията ми за училищен концерт, пък макар и за юбилейна годишнина – продължи 3 часа, като изпълненията си бяха направо професионални. Хорът на гимназията е невероятен и се раздадоха максимално. Отделно имаше доста изпълнения на пиано, китара, акордеон. Не очаквах, че в една езикова гимназия може да има толкова много музикални таланти.

Резултати от НВО-то чак към края на седмицата ще очакваме. Днес ще правят контролно по ИТ за оформяне.

# 67
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 378
Когато аз бях в гимназията, в часовете по литература правехме анализ на произведение от даден автор. При изпитване ни даваха непознат негов текст, върху който да разсъждаваме, базирайки се на вече наученото - писмено или устно. Собственото мнение се оценяваше според аргументите, не дали съвпада с мнението на учителя и/или критиците. Не виждах миналата година как могат децата да приложат собствените си разсъждения в 2-3-4 изречения, чието съдържание предварително е вкарано в рамка.
Как е сега в осми клас? Нямам представа. Надявам в следващите класове изискванията към децата да са насочени към развитие на собственото мислене и защитаване на личното мнение.

При нас са казали резултатите от НВО. Това, че е с един от най-високите резултати в класа, не променя факта, че е подценил изпита. Днес ще го оформят по рисуване  Grinning

# 68
  • Мнения: 365
Много ме е яд. Преподавателката им по математика, която е най-удивителния педагог, който съм срещала, ще се пенсионира сега. Cry Целият им клас направо е в траур. Така се надявахме всички да ги изкара до края.

# 69
  • София
  • Мнения: 6 141
В НПМГ кой вариант на матурата се държи? За профилирана или за професионална гимназия?

# 70
  • Мнения: 642
В НПМГ кой вариант на матурата се държи? За профилирана или за професионална гимназия?

Аз предполагам, че е за профилирана. Професионалните са НТБГ, НФСГ, СГСАГ и т.н. Но не съм сигурна...

# 71
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Резултатите ще ги качат ли някъде?

# 72
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Резултатите ще ги качат ли някъде?
освен в училището.  Thinking

# 73
  • Мнения: 103
Резултатите ще ги качат ли някъде?
освен в училището.  Thinking

http://mon8.mon.bg

В наредбата за провеждане пише, че ще бъдат качени тук.

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 9 738
marti5, това не е ли сайтът, на който се качват самите изпитни материали? До не го достъп имат само директорите, ако не се лъжа.
Не съм чувала досега някъде да се обявяват официално резултатите от НВО по езика в 8 клас. Казват им ги в училище.

Общи условия

Активация на акаунт