Девети клас 2016/17 - тема 75

  • 76 426
  • 749
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 3 249
Не съм чувала досега някъде да се обявяват официално резултатите от НВО по езика в 8 клас. Казват им ги в училище.

Така е. После излизат обобщени резултати по училища, но не помня сайта.

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 4 609
В НПМГ кой вариант на матурата се държи? За профилирана или за професионална гимназия?

За профилирана.

# 77
  • София
  • Мнения: 6 166
Благодаря

# 78
  • Варна
  • Мнения: 6 379
На класното по математика-пълна петица!  bowuu
За втория срок е твърдо 5, първият е 6-девойката не знае дали ще я изпитват за 6 за годината или ще е направо 5. Учителката е казала кого ще изпитва, но само тези, които имали по-ниски оценки.
Усещам от разговорите ни по телефона, че няма голямо желание за изпитвания. Уморена се чувства. Confused

Свързах се с лекарката-хомеопат днес, успокоих се. Същият телефон, същата месторабота. Ще изчакаме малко, да видим как е положението и ако трябва, ще я посетим.

# 79
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Във всеки клас преподава един чешит.
Айде да видим при 4,4,6,6,6 какво ще се случи...
Ако е на кеф да я изпита- хваща стипендия...ако не  #Cussing out

# 80
  • София
  • Мнения: 3 824
Няма как да стане повече от 5, ако ги смята средно аритметично.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 9 770
Във всеки клас преподава един чешит.
Айде да видим при 4,4,6,6,6 какво ще се случи...
Ако е на кеф да я изпита- хваща стипендия...ако не  #Cussing out

Най-хубавото е, че светът не се свършва с това, че някой няма да получава стипендия ...  Peace

# 82
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 739
fros, защо да е грешен избора? Труден ли и е испанския?
В края на краищата където и да учи, езиците са два, от които все единия може би няма да им е на сърце, но това е положението, да свикват, че не всичко е коктейл от лични предпочитания.

Изборът е изцяло неин, както за испанският, така и за руския, който е втори задължителен език в училището, което тя избра. Яд ме е, че не се намесих и я оставих да носи последствията от решение, което от самото начало знаех че е грешно. Истината е, че на нея не й вървят езиците. Все нещо ще научи, някога може и да й е от полза. Тази есен ще продължи с уроците по английски, дано поне него докара до задоволително ниво.

Понеже видях че има мами на деца от ЕГ"Иван Вазов" Пловдив. Моля някой да каже какво представлява униформата за момче. Само вратовръзката ли е специфична?

Вратовръзката се купува от самото училище, може да я вземете при записването. Униформата се състои от блузи с къс или дълъг ръкав тип лакоста, риза и суичър, които се закупуват от магазина на фирмата, която ги шие в Гранда, на третия етаж. Надолу се носят тъмни дънки или панталони.

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 9 770
Днес й върнаха последната домашна по МАТ, дадена като проект - 2 построителни задачи с описание, доказателство и изследване. Падна голямо чертане, окръжности въртя с различен цвят моливи и има 6+  Laughing
Но за последната контролна учителят им казал, че не могат да решават хубави задачи. Алгебричната част е без грешка, но явно хубавите задачи са геометрични.
Още чакаме резултати от НВО-то, явно не си дават много зор с проверката. Най-вероятно утре ще ги обявят в училището.

За стипендия може да се пребори само по доход, успехът й ще е твърде нисък.

fros, от друга страна пък испанският е различна обща култура. А и в САЩ е доста разпространен. Никой не знае какво и къде ще й се наложи да ползва. Руският не е лесен, дано да случат на учител.  Peace

# 84
  • Мнения: 48 259
При нас при 6 по физическо 1 срок, на всички нормативи 6 и 3 на волейбол оставят 3 за годината
Има деца със златни медали по различни дисциплини, и с 3-4 по физическо
Но ни предупредиха още преди началото на учебната година, че това ще е най-проблемния предмет

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 3 748
Провокирана от поста на  ♥ HAPPY ♥ си мисля: добре де,  Thinking учениците, които са освободени от ФВС, каква оценка получават за годината и ако няма такава, нали не е проблем, че графата по този предмет в удостоверението за основно образование е празна!? Аналогично ми мина през ума и тези, които сега ще вземат въпросното удостоверение, а не са учили през годината музика, например при проф. паралелки, няма да имат крайна оценка за 8-ми клас ли? Не, че са ми жизнено важни тези оценки, може и да сте го коментирали, но...как стоят нещата при това положение?

# 86
  • София
  • Мнения: 12 054
Хубаво е, че има физическо, за да видя поне една шестица за годината.
По БЕЛ е оформен с 3 #Cussing out
Не мога да проумея как с блестящото си представяне миналата година успя да падне до тройка. Rolling Eyes

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 9 770
AlexaS, нямат оценки. Те и в дипломите за средно няма да имат музика и изобразително изкуство.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 3 748
А-ха... Благодаря, dundi73 .

змия, ти ме уби  Joy с това физическо.
Даммм, тази година литературата няма много допирни точки с момчетата, специално. И моят ми е споделял, не че му е скучно, защото той обича предмета, а че му се налага понякога да противоречи на природата си, и да зазубря определени аналитични мисли, които въобще не поддържа. Нооооо, щом са рекли по-висшестоящи, че това ще се изучава, значи ще е точно това. Надявам се другата година да плува повече в свои води.

# 89
  • София
  • Мнения: 3 824
..
По БЕЛ е оформен с 3 #Cussing out
Не мога да проумея как с блестящото си представяне миналата година успя да падне до тройка. Rolling Eyes


Не само че го проумявам, ами абсолютно го разбирам Simple Smile Тази година само едно произведение от изучаваните успя да вдъхнови моят младеж - Един есенен ден по шосето. На всичко друго едва връзваше тройка и тук таме четворка ако е научил нечия биография и я напише вместо увод. Все пак ще има 4 за годината заради старанието с биографиите, предполагам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт