Девети клас 2016/17 - тема 75

  • 75 020
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Нашите са само първа смяна.
Започват в 8 ч. Днес имаше 7 часа и се прибра в 3и нещо.
Сиповете са след часовете.
Днес хванах едно такси, за да си прибера момичето от урока по математика-нали е за първи път, непознати улички. В таксито си говорим с шофьора, че отиваме да приберем детето и той ме пита дали имало детска градина там.  hahaha

# 706
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
АнМари, това дете рисува уникалЕСТО. Наистина родителите са.... Ама да ти кажа, като стане по задължение, минава меракът. Ръчкаш, дуднеш, няма кой да чуе. И това за рисуване.... все едно висша математика я карам да решава. Ужасен ужас. Да има кой безплатно да ти даде професията в ръцете, да е професия, с която да можеш после да се реализираш прекрасно........ и да не се възползваш, не го разбирам.

# 707
  • София
  • Мнения: 39 761
Гита, детето е писало на щерката, че ще се записва на курсове по рисуване. Има надежда Simple Smile
Родителите искали нещо по-сериозно. Но кой ли родител не иска същото Simple Smile

И моята майка все ме ръчкаше за "икономист", ама накрая инж. Тя и баба ми имаше мераци лекарка да ма 'праи  Laughing

Утре сме на РС. Ще правят система за контрол на достъпа. Да видим колко ще "ни" излезе.
btw турникетът (въртележката) в училището на сина ми вече е развален  Shocked Изкара почти две седмици  Laughing

# 708
  • Мнения: 47 982
О,система...нашата във ФЕГ до новините беше стигнала Laughing , а на малкия всяка седмица купувам чип...но си трябва де...на работа искат даже с пръстов отпечатък да сме скоро...

# 709
  • Варна
  • Мнения: 486
   При нас всеки ден има по 7 часа, 2-ра смяна е от 13,30ч. , последния час свършва в 19,15 и се прибира след осем, тъй като живеем на другия край на града.
   Започнаха и при нас входните нива, вчера е имало по история, не беше много доволен от себе си. Годините не ги помнел! Очарован е от информатиката, ама най-вече защото за сега всичко знае и може да се изфука пред класа. Учителя по география бил малко по-строг, но останалите му харесват - дано, че с всички изказвания, как е намразил разказвателните предмети ... се плаша че няма да им обръща внимание. По английски от време на време в часовете ще влиза американец, който не знаел български и щели да си говорят за предизборната кампания на Хилари и Тръмп.
   Нищо не се чува за родителска среща, не знам кога ще бъде, да се запозная и аз с учителите и с класната, която е преподавател по информатика, но класа е разделен на две и тя води информатиката на другата половина, така че реално не му преподава по нищо.

# 710
  • Мнения: 642
При нас РС мина само с класния ръководител. Преподавателите по отделните предмети не дойдоха, защото засега нямало какво да кажат. А аз се надявах  и с тях да се запозная. Изисквания да чуем. Втората смяна е много неприятна. Няма време за нищо, защото си поспива сутрин.

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
При нашите има ново разпределение на часовете.
Сутрин започват в 7,30, след обяд в 13,20. Два пъти в седмицата има 8 часа. Предполагам, че ще го взимат като нулев, когато са следобед.
Вчера каза, че първите часове по програмиране са й взели акъла. Бройни системи, преминаване от една в друга, много математика имало.  Laughing Ами има де, нали затова е в МГ.
В нашето училище има само планове за тройна система за сигурност, но не могат да я приложат, понеже нямат собствена сграда, та всичко си е само план.  Wink
В старото й училище са монтирали "въртележка", но не знам как малките ще опазят гривните си за достъп. Една приятелка мисли да купи на сина си поне 3 - една на ръката, една сложена някъде в раницата /здраво прикрепена/ и една вкъщи за резерва.  Laughing Представям си ревящи пред вратата първолаци, които са си забравили гривничките и не ги пускат да влязат в училище.  ooooh! Хем е хубаво да има някакъв пропусквателен режим, хем този с чипове, гривнички и подобни не ми се струва удачен.

Не знам как го правят хората, но в училището на сина на една приятелка в Париж външни хора нямат никакъв, ама никакъв достъп до сградата. Нямат гривнички, нямат чипове. Имат охрана, врата, която се отваря само отвътре навън и правила, които се спазват. Родител може да влезе само с уговорена среща с преподавател.

И при нас нищо не се чува за РС. Може би другата седмица, когато минат втора смяна.

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736


И при нас нищо не се чува за РС. Може би другата седмица, когато минат втора смяна.

На 6-ти октомври(четвъртък) от 18.30ч. в съответните класни стаи.

# 713
  • Мнения: X
Уха, какво домашно по химия са им дали на нашите:
Скрит текст:
Your homework is to memorize the first twenty elements on the periodic table. You will need to know their name, symbol (H, He, etc), their atomic number, atomic mass to 3 decimals, and the potential change that its ion would have. E.g. Sodium, Na, 11, 22.990, +1.
Crazy

# 714
  • София
  • Мнения: 3 824
Само реда на елемнентите трябва да запомни, останалото е математика и лесно се извежда. Но това с третия знак след запетаята ми се струва пълна идиотщина. Защо им е? Тренират запаметяване?

# 715
  • Мнения: 1 263
AlexaS , благодаря за инфото, моя си го е спестил.
Може пък да е казал на баща си само  Joy мен така или иначе не ме иска Simple Smile

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
AlexaS , благодаря за инфото, моя си го е спестил.
Може пък да е казал на баща си само  Joy мен така или иначе не ме иска Simple Smile

На нашите нищо не са им казали. Може би чакат последния момент, за да не забравят. И на сайта няма инфо.

За тази домашна по химия - това зубрене е излишно. Според мен човек не трябва да знае всичко наизуст, а да знае как да работи с периодичната таблица.

# 717
  • София
  • Мнения: 3 824
Да знаят елементите и в коя група са  го разбирам, но атомната маса до третия знак, след запетаята - това  не ми го побира главата за какво им е. Луси, сподели по-натам ако разбереш, че има някакъв смисъл от това.

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Да знаят елементите и в коя група са  го разбирам, но атомната маса до третия знак, след запетаята - това  не ми го побира главата за какво им е. Луси, сподели по-натам ако разбереш, че има някакъв смисъл от това.

За групите да, но това не са първите 20 елемента в таблицата. Та и на мен ми е странна тази домашна.

# 719
  • София
  • Мнения: 3 824
Точно. Да се знае реда на първите двадесет има резон. Това е достатъчно, за да се изведе всичко останало, включително атомната маса, но без масовия дефект (дето се намира в трите цифри след запетаята).
От първи до 20 номер са елементите, които имат лесно предвидими свойства и които сигурно ще учат подробно.

Общи условия

Активация на акаунт