Август се задава вече и ще гушнем малкото човече

  • 54 640
  • 734
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 378
Супер тема, както винаги, браво kalei  Hug

ХА! Спокойно мами- Аз водя групата- +28 кила

До сега съм пила само витамини на Jamieson Prenatal - по 1 на ден, никакви други лекарства.

Неразаположения:

- обилно, бистро като водичка течение от 1-ви месец
- безсъние- от 1 -ви месец
- изтръпване на дясна ръка + изтръпване на среден пръст и безименен пръст на дясна ръка- от 6-ти месец
- леки оттоци само в глезените- от 7-ми месец
- сутрешно схващане на прасци преди ставане- от 7-ми месец
- апетит към всичко- постоянен  Mr. Green

Иначе кръвно и изследвания- ниско и в норма

Иначе тръдноподвижност и патешка походка- то е ясно от килата  Laughing

Покупките са ми от e-bay.co.uk и Пакостник. Останаха ми само нещата от аптеката.

# 16
  • Мнения: 786
И аз да се отчета:
 Колограми+8, не пия витамини, вземам феро фолгама, но шпа  и диаспорал. Кръвно поддържам в норма с допегит, тъй като съм хипертоничка отпреди бремеността.

# 17
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен Simple Smile

аз съм +6 до момента и засега като че ли пропускам голяма част от оплакванията. преди ден-два ми се подуха леко краката, но беше еднокранто. пия фолиева киселина, гери капс и омега 3 (неанатоложката силно го препоръча за последните 3 месеца и за бебчо и за мен). Евентуално при повече натоварване през деня изпивам и по еидн магнезий  против стягане в корема и крампи в краката (веднъж само съм получавала).

Още почти нищо не сме купили ние, сега слагат майсторите закачалка за малка хавлийка в банята  Wink

Харесахме основните неща и сега чакам някой да пита какво искаме да ни бъде подарена  Laughing

# 18
  • Мнения: 204
Супер тема, както винаги, браво kalei  Hug

ХА! Спокойно мами- Аз водя групата- +28 кила

До сега съм пила само витамини на Jamieson Prenatal - по 1 на ден, никакви други лекарства.

Неразаположения:

- обилно, бистро като водичка течение от 1-ви месец
- безсъние- от 1 -ви месец
- изтръпване на дясна ръка + изтръпване на среден пръст и безименен пръст на дясна ръка- от 6-ти месец
- леки оттоци само в глезените- от 7-ми месец
- сутрешно схващане на прасци преди ставане- от 7-ми месец
- апетит към всичко- постоянен  Mr. Green

Иначе кръвно и изследвания- ниско и в норма

Иначе тръдноподвижност и патешка походка- то е ясно от килата  Laughing

Покупките са ми от e-bay.co.uk и Пакостник. Останаха ми само нещата от аптеката.



Все едно чета моите симптоми Simple Smile
С допълнение : хемороиди, постоянно отекли крака- като на слон Simple Smile
С килата - ще те подмина . Ако щете вярвайте- ям домати, краставици. Нищо сладко, тестено, пържено и темподобни. И откъде качвам незнам. То само вода пия вече Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 304
Килограми + 10, кръвно нормално (90/60), още не са почнали да ми се подуват краката, но от жегата ми се струва, че понякога като почна да вървя и усещам краката много уморени и трудно ги влача, но като повървя повече и набера скорост ми минава това чуство.
А вие какви изследвания си правите, че се вижда дали достатъчно приемате белтъци, на мен никой нищо не ми е казал, беба върви добре с размерите. Аз също почнах да пия протеин от тази седмица, ама не са ми го изсписвали , просто обичам и бях питала док като забременах дали може да пия , той не ми разреши и каза чак след 30 седмица и ако се наложи ще каже, ама аз набрах седмиците и почнах да пия.
витамини пия Огестан по едно на ден, пия магнерот 3×1 и биозин мама си взех да попия

# 20
  • Мнения: 510
Прекрасна тема момичета. Да се отчета и аз + 25 и ми е адски тежко. Течение от месец може би. Глезени от обяд нататък всеки ден подути. Походка на пингвин, огромен корем и бебе 2450 Simple Smile девойка. До 7 месец пиех витамините на вижън, но ми казаха, че от тях най-вероятно съм качила килцата и ги спрях. Сега съм на плодчета и зеленчук. Днес ходих в хоум студио на 27ми юли до бившото Сохо (за инфо на мамите от варна) има 70% намаление на всичко на Пиер карден и на Бенетон. Накупих за бебека много неща. Ще затварят явно магазина и разпродават всичко. Жестоки цени. Пример зимно порт бебе на Пиер 30 лв.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 137
Браво за темата  bouquet   Така за кг до момента съм +16кг. За витамините и аз пия Актив Мама на Допелхерц, Магнерот и Но шпа. И моите глезени са отекли, но може и по зле  Laughing  Мен кръста ме боли. Вечер ставам през 2 часа и не спя особено добре заради голямата тумба  Grinning И моето кръвно е ниско и си позволявам следобед 1 кафе със сметана.

# 22
  • Мнения: 90
Айде и аз тука.
Качени кг. +25. Но за последната седвица съм свалила 5. Кръвното ми е адски ниско. Захарта също. В петък правих изследвания и резултатите не са никак добри. Хемоглобин 62, като предния път беше 120. Захарта е паднала на 1.9, а желязото на 5.4. Изписаха ми железен препарат с който да вдигнем хемоглобина и желязото. Казаха ми и да хапвам по нещо сладичко за да не ми прилошава съвсем. Забранено ми е всякакво излизане в тия жеги, което не ме натъжава много  Grinning . Пийвам си и магнезий 2х1, но витамини не пия вече.

# 23
  • Мнения: 825
bubalazi94, какви са тия захар и хемоглобин?? Освен хапчетата хапвай и повече храни, богати на желязо - супи от коприва, спанак, месо, риба... Дано до раждането се подобрят резултатите, стискам палци!  bouquet

# 24
  • Мнения: 786
Айде и аз тука.
Качени кг. +25. Но за последната седвица съм свалила 5. Кръвното ми е адски ниско. Захарта също. В петък правих изследвания и резултатите не са никак добри. Хемоглобин 62, като предния път беше 120. Захарта е паднала на 1.9, а желязото на 5.4. Изписаха ми железен препарат с който да вдигнем хемоглобина и желязото. Казаха ми и да хапвам по нещо сладичко за да не ми прилошава съвсем. Забранено ми е всякакво излизане в тия жеги, което не ме натъжава много  Grinning . Пийвам си и магнезий 2х1, но витамини не пия вече.

Този хемоглобин да не е лабораторна грешка? Струва ми се много нисък. Прилошава ли ти често?

# 25
  • Мнения: 629
Супер темичка kalei bouquet
Да се отчета и аз,в 33г.с съм и съм +21кг
-кръвно ниско,течение-постоянно/бистро/ от шестия месец.Витамини пия огестан и магнерот за крампите/схващанията по глезените/Надути крака ли?! Joy-патешка походка от тях,въпреки че изследванията са добри.Гледам повече да са ми вдигнати нависоко Joy правя им гладки компреси или душове и ги мажа вечер с охлаждащ крем с див кестен.Облекчават малко
Ниско болки в коремчето от време на време/пийвам но-шпа
Еее,май всички сме в едно положение с напредването на бременността.Стискайте зъбки и да чакаме скорошния щастлив и ревлив финал Hug  bouquet

# 26
  • Мнения: 376
Аз съм + 15 кг. В началото качвах много осми месец съм качила 1 кг , отоци за сега нямам , но пия много вода и хапвам плодове , движа се ( до колкото е възможно в тези жеги) вчера бяхме на басейн , но аз само под чадъра стоях намазана с 50 фактор не знам от това ли но вечерта имах две кратки леки контракции а може и просто да са вече подготвителни , пия мама актив и ферофолгамма , но май ще започна и магнезии снощи получих крампи на прасеца и така вече полека пера дрешките защото в тези горещини е неприятно гладенето макар и с климатик и  полека започвам подготовка , купувах от вис виталис пакостник майорал чочко бочко , от амазон по нататък ще пазарувам. На тонове си ходя през 3 седмици в 30,33,36  ми е следващата по нататък не знам как са .. Нямам апетит сма изобщо само съм жадна ... И май прекалям със всекидневният сладолед Simple Smile)

# 27
  • София
  • Мнения: 669
Включвам се и аз с "оплаквания"  Simple Smile
От ниския хемоглобин (96) се оплаках в предната тема, след два дни съм при лекарката и ще видим дали само с този Малтофер ще продължаваме.
Килограмите са +10/11, но освен на корема, другаде не се виждат (за сега Laughing). Забременях 50 кг, може би затова все още няма особени видими следи.
Пия Магнерич и Но-шпа (и Малтофер, както споменах горе).
Преди няколко дни отново се появиха любимите хемороиди - мажа се с Долопрокт и Лидокаин (срещу болката) и макар че първия път, преди месец някъде, имаше ефект, сега сякаш не е толкова голям.
Кръвното ми е нормално (70/110), но днес, докато пазарувах, явно падна и щях да припадна на касата в магазина - причерня ми и се наложи веднага да седна. Ама то в тези жеги какво се учудвам...
Та това при мен - постоянно ми е горещо, но май не е нужно да си бременна, за да се топиш от температурите. А покрай апетита няма нищо специфично - от началото си ям от всичко нормално - нито много, нито малко. Гледам да наблягам на месо заради хемоглобина, ама след два поредни дни ми писва и днес, примерно, ядох препечени филийки с авокадо за обяд и традиционна шопска салата и варени яйца за вечеря.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 107
Ох... Аз не искам да се оплаквам, но съм в 33г.с. +10кг. + течение + чат пат схващане на прасците + трудно ходене. Кръвното за сега ми е ок! На 24ти съм на ЖК да видим какво се случва. От 3 дни съм болна с температура, гърло, хрема .... в тая жега само това ми липсваше. Почти през цялата бременност съм с болки в корема и разтройство сутрин. Имам адски много целулит и доста стрий. Потя се като прасе. Пия 3х2 магнерот и 1 прегнакеър, а когато имам болки пия 3х2 но шпа. А за разтройството когато е по-упорито пия Смекта. За киселини няма да говоря, просто е нещо страшно!  Единственото нещо, което ме кара да забравя всички тези неща е когато бебка започне да прави парти в корема ми... Много ми е хубаво и много се кефя, въпреки, че днес докато отивах до магазина имах чувството, че ако ритне малко по-силно ще се начишкам.  Joy Joy Joy еее това е от мен  bouquet

# 29
  • Мнения: 3 216
Ауууу, като ви чета и ми става супер, аз съм качила 15 килограма.
С предните бремености имах проблеми със запека, този път джи пито ми изписа препарат за нискоя хемоглобин, който действа страхотно! Мале по-редовно в тоалетната никога не съм била.
Сигурна съм моето щастие ще го разбере само някой, който е висял с часове вътре и се наслаждава на хемороидите като бонус Grinning

Общи условия

Активация на акаунт