Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари -3

  • 227 340
  • 728
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 204
Батето, това твоето би трябвало да се квалифицира като престъпление!
С възможно най-тежкото наказание - бухти за всички!
За мен двойна порция, защото си мисля, че съм на диета...


А ако трябва да съм сериозна - тези бухти ме грабнаха. Не съм включвала котлон от една седмица, ама за утре съм му намислила ангажимент!

# 286
  • Мнения: 45 640
Пълнени тиквички. Вече са история!

# 287
  • Мнения: 3 743
След снимките на Зиче и аз се реших да направя пица с блат от тиквички. Получи страшно вкусна, но блата ми беше доста течен  Mr. Green



Аз използвам френския омлет на labrex като основа за пица с тиквички. Колкото и да се опитвах да убедя децата, че е омлет, те твърдят, че е пица Joy и аз съм склонна да се съглася с тях, защото като изстине малко, може да се държи с ръка като парче пица Peace

# 288
  • Мнения: 22 867
Да сложа за асортимент:

ПИЦА ОТ ТИКВИЧКИ

ФИЛИЙКИ ОТ ТИКВИЧКИ С ХРУПКАВА КОРИЧКА

Имам и СЛАДКА БАНИЦА С ТИКВИЧКИ по рецепта на mushmul4е. Simple Smile bouquet

Ако някой е правил сладолед с тиквички, да казва! Simple Smile Снимки след малко ще сложа! Peace

# 289
  • София
  • Мнения: 10 825
Лабрексовата пица от тиквички  Heart Eyes е нещото, с което успявам да накарам дори моите деца да ядат тиквички  bouquet

# 290
  • Мнения: 1 265
Опааа, и аз тук  Hug Rolling Eyes - като сте рекли тиквички - така да е  Heart Eyes

И в наща къща имаше тиквички - пълнени, на ладийки и със заливка. В една тава, че уж сме на диета


мелба с бананов сладолед; нищо че при нас вали всеки ден


и  Embarassed да се поФаля - от вчера съм собственик на новата измислица за готвене - с въздух. Ето и пържените картофи в него. Имаше и пържола, но остана неснимана докато се усетя Shocked


# 291
  • Мнения: 8 163
Сладък басмати ориз с ягоди, боровинки и веган шоколад



Червено смути от сладки картофи, папая, манго, банани и студено пресован сок (червено цвекло + ябълки), поръсено с шамфъстък и чия

# 292
  • Мнения: 45 640
Снимка на стара торта Червено Кадифе Много, много вкусна!

# 293
  • Мнения: 1 298
Пиле Капрезе

# 294
  • Мнения: 9 582
Тарта с патладжани, домати и сирене http://pep-4o.blogspot.bg/2016/07/blog-post_31.html



# 295
  • Мнения: 22 867

пеп-4о, много апетитна тарта! Heart Eyes bouquet

Следобедни мекици


# 296
  • Мнения: 15 516
Страхотни неща сте приготвили всички! bouquet Сем, имам същия уред, добра работа ми върши лятото. Две вечери готвя с него - пържени картофи и печено месце (свинско и пилешко). Само дето не стигнаха до снимка. Crazy
Мъфини с лоша снимка и плънка от крем сирене и бонбони лакта.



Реших се най-после и аз да пробвам прочутите добруджанки или сиренки, както им казваме ние. Очарована съм от тях. Нали съм баш мързел, дори не ги правих на топчета. Директно с лъжицата във формички за мъфини и във фурната. Как да не ги правиш три пъти за два дни, като дори пръстчето не си изцапах. hahaha
Тези са по оригиналната рецепта, без яйце. Те не ми се надигнаха много, но пък бяха вкусни.



А тези са с яйце и определено ни харесаха повече.






Скрит текст:

 

Вчера пак правих сладолед, но с животинска сметана. Не успях да я разбия на крем и този път и аз имам 1 л. сладолед. Joy Явно растителната се разбива добре, въпреки че има и кондензирано мляко в нея.

# 297
  • Мнения: 1 840
Като знам колко патладжани ще има вкъщи от другата седмица определено мисля да пробвам твоя тарт Пепчо, изглежда страхотно  Heart Eyes

Ох а мекици как обичам  Mr. Green Лабрекс  Praynig

В нас менюто през уикенда беше лятно. Ето какво стигна до снимка  Mr. Green

Чушки с доматен сос



Пърленка с чубрица



Пълнени тиквички с зеленчуци, кайма и кашкавал /извинявам се, че са в тавата  Blush/

# 298
  • Мнения: 2 152
Батето, това твоето би трябвало да се квалифицира като престъпление!
С възможно най-тежкото наказание - бухти за всички!
За мен двойна порция, защото си мисля, че съм на диета...


А ако трябва да съм сериозна - тези бухти ме грабнаха. Не съм включвала котлон от една седмица, ама за утре съм му намислила ангажимент!


Е, престраши ли се с котлона?
Пак такива вкуснотии сте показали, че след малко отивам да обядвам.

От мене нещо интересно, на което не можах да му измисля име и е с работно заглавие пържени тиквички "изненада"



и в разрез




и моята порция


приемам предложения за наименование

Приятна седмица на всички!

Последна редакция: пн, 01 авг 2016, 13:05 от Батето

# 299
  • Мнения: 167
И аз не можах да устоя на хачапурките на Тайна и labrex Laughing, затова и аз се разписвам с хачапури в друг вариант с пълнозърнесто брашно. И от миналата седмица златиборската пита и раирани /сладки и солени/ мъфино-кифлички , ,

Общи условия

Активация на акаунт