Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари -3

  • 227 340
  • 728
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 45 642
Фея, заради твоите снимки си направих скоро бобена салата за първи път! Разкош беше!

# 271
  • Мнения: 58
Аз го раздавам отпускарка, ама трябва и да се готви, та един родопски клин с фиде Simple Smile





Би ли споделила рецептата за клина?

# 272
  • Мнения: 3 429
Аз бях много приятно изненадана от резултата, защото плънката е с фиде и никога не бях правила клин с такава плънка, обаче супер стана!
Плънката е 1,5 чч полусварено тънко фиде за супа, 2 яйца, 1 чаша обезсолено или слабо солено натрошено сирене и от мен 50 мл прясно мляко. В тиган сложих малко мазнина на дъното , кръстосах два листа одрински кори така че плънката да не излиза в тигана, изсипах я и добре запълних дъното на тигана. Завих отгоре с листите и сложих на загрят котлон тигана, като веднага намалих на почти най слабата степен. И така пекох от едната страна без да бързам, на слаб котлон. След като отдолу се зачерви, обърнах клина на обратно, като пак сложиих малко мазнина на тигана и продължих пак на слаб огън да си го пека. След като го извадих го намазах с масло. Вкусно беше и да го залееш със сладко и да се яде с доматче. Важно е за клина да е с дебелина не повече от 1,5 см. Ако правиш за повече хора в тавичка, се постъпва по същия начин, само че увеличаваш плънката като количество и печеш наведнъж във фурната и отгоре и отдолу.

Последна редакция: чт, 28 юли 2016, 13:04 от mama Tin

# 273
  • София
  • Мнения: 15 914
От мен никакви вдъхновения, внука не е в нас и ям колкото да не умра от глад.
Пърленка и пържоли

Хачапури.


Динята няма защо да снимам.

# 274
  • Мнения: 3 429
Тайнеее, това хачапури направо ме омая. Моля те да кажеш нещо по технологията му на приготвяне.

# 275
  • София
  • Мнения: 15 914
Тайнеее, това хачапури направо ме омая. Моля те да кажеш нещо по технологията му на приготвяне.
Технология и тесто.Аз ги правя с друг вид тесто, свежото хрушчовско тесто.

http://vegetarianrecept.ru/vypechka/nesladkaya-vypechka/recept-h … puri-s-syrom.html

Аз правя с това:
Скрит текст:
3,5 ч. ч. брашно – около 450 г
200 мл вода
100 мл олио
4,5 г суха мая, деля едно пакетче от 7 грама на две.
1 ч. л. сол
2 ч. л. захар
1 пакетче бакпулвер
Меси се меко,нелепнещо тесто.Може да се ръсне още малко брашно, ако има нужда.Завивам с найлон и оставям поне 4 часа в хладилника.После само вадя и веднага правя и пека.Останало връщам в хладилника, може да стои с дни.Не правя сирената на смес и на топки, а стържа направо на кората сирене и кашкавал.

# 276
  • Мнения: 3 429
Благодаря ти Тайна Simple Smile

О мен днес за закуска - Добруджанки. Използвах безглутенова сода за хляб и станаха толкова пухкави и надутички Simple Smile

# 277
  • Мнения: 2 152

Фея, страхотно появяване с невероятни снимки. (някога ще се науча да снимам  Joy )

Мама тин, родопския клин с фиде направо го бях забравил, а съм го ял в оригинално изпълнение и правил често - ще се прави май  Joy

появявам се набързо с една измишльотина с кайма и още нещо, но невероятно вкусна



# 278
  • София/Испания
  • Мнения: 1 625

Кюфтенца от киноа.

Последна редакция: чт, 28 юли 2016, 17:25 от janetaes

# 279
  • Мнения: 9 582
Батето, на една вълна почти сме  Laughing

чийзкейк, но с прасковена заливка http://pep-4o.blogspot.bg/2015/06/blog-post_16.html



Трюфел бисквитки http://pep-4o.blogspot.bg/2014/01/blog-post_12.html



пица, почти с нищо, специално за малката девойка



и маслени бисквитки с шоколад- http://pep-4o.blogspot.bg/2014/08/blog-post_22.html



мусака с патладжани, или почти гръцка мусака (няма карамфил) Мусака с патладжани http://pep-4o.blogspot.bg/2012/08/blog-post.html

# 280
  • Мнения: 101
Скъпи кулинари, тази тема трябва да върви със сериозно предпреждение - ДА НЕ СЕ РАЗГЛЕЖДА НА ГЛАДНО Simple Smile
Извинявам се, че връщам темата, но може ли рецептата за тези кифлички. Изглеждат толкова вкусниииии
закуска - кифли с различна плънка

# 281
  • Мнения: 8 163
Ау, че сте мили...  Hug Hug Hug Благодаря ви!

***

Пълнени тиквички



Бейби зелении с балсамов оцет + печени картофи, пълнени с прясна салса



Витаминна бомба: зелено смути от кейл, спанак, банани и нектарини с добавен пресован сок от разноцветен манголд, портокали и лимони



Кулички от печени картофи, домати, бял лук и авокадо с халапеньо и балсамов оцет

# 282
  • Мнения: 22 867

Шакшука,


дробчета по египетски


и, подкокоросана от Тайна  Simple Smile bouquet, не удържах, спретнах хачапурките, отдавна не бях ги правила.

# 283
  • Мнения: 2 152
Този път няма да коментирам каквото и да е, защото постовете преди моя просто ме карат да онемея и да изгладнея още повече  bouquet

появявам се с едно скромно предложение за съботна закуска - невероятни бухти с изненада



вижда се и изненадата

# 284
  • Мнения: 1 840
След снимките на Зиче и аз се реших да направя пица с блат от тиквички. Получи страшно вкусна, но блата ми беше доста течен  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт