Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари -3

  • 224 263
  • 728
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 265
** По повдигнатия въпрос за броя на снимките - четете тук:

Скрит текст:
Изпратено до: bubanka : вт, 27 сеп 2016, 19:18 »
 
изпратих молбата защото имах забележка - че са много дълги постовете.
И моля те......нека да остане така - да не се раздухва повече.
До сега удържахме темата мирна и тиха.....

Благодаря за разбирането.
СЕМ
§§§§§§§§§§§§§§§§§

bubanka
метла
Джедай
Re: (Без заглавие)
« Изпратено до: sem22 : вт, 27 сеп 2016, 19:38 »


Темата не предполага такъв тип ограничения.
Последователните постове са забранени и ако някой желае да пуска повече снимки, но ги раздели в няколко поста, то постовете след първия ще бъдат изтрити особено ако между последователните постове има по-малко от 24 часа.
За това е много по-добре снимките да се слагат в скрит текст и в един пост.
Постовете така, както бяха до сега, са идеални.
Ако на някого му е слаб нета, то не е редно всички да страдат заради него.  Peace

Така че - вече НЯМА да говориме за броя на снимките. Благодаря на всички за търпението и разбирането  smile3525

# 661
  • София
  • Мнения: 11 023
Батето , направо ми изтекоха лигите по рибките ти.  Heart Eyes
Тайна , кифтенца с бял сос - мммм!  Simple Smile
labrex , дояде ми се свинско със зеле.  Simple Smile
На пеп-4o си запазвам от агнешките котлетчета и пилешката супичка.
sem22 , заинтригуваха ме талятелите по тайландски. Може ли да споделиш как ги приготвяш?

Няма как да изброя всички вкусотии, но сте страхотни!  Hug

Споделям с вас последното си попадение: Вълшебен ябълков сладкиш. Препоръчвам го на всички, които обичат подобен тип вкусотии!





# 662
  • Мнения: 8 163
Благодарности на Бубанка и Сем за уточнението!

***

Студена плодова супа: банани, ягоди, киви и грейпфрут в студено пресован сок от моркови и червено цвекло. Поръсена с конопено семе (мазнината помага за усвояването на каротина) и сурови натрошени какаови зърна (заради антиоксидантите и освежаващото действие)



Обяд на Фръцлите за у-ще: пълнозърнест хляб с хумус и чери домати



Нама шою с шитаке, репички и зелен лук



Бамя в доматен сос с ориз и табуле



Зелено смути (кейл, спанак, банани, студено пресован сок от листа на моркови и портокал) с матча. Поръсено с щипка конопено семе.



Пълнени тиквички (амарант, сорго, киноа и просо + веган кайма) с домати

# 663
  • Мнения: 22 867

Зиче, голям си подкокоросник! Не изтраях и спретнах усукания тутманик, сложих и малко маслинки! bouquet  vanillla и тя с усукана вкусотия! bouquet  *sve* , sem22 , пеп-4о и те притурят, ох, конфитюрчето от чушки, умиргам си за него Heart Eyesbouquet chef bouquet Аааа, доброволно ще искам да ме баннат в тая тема,  Vanja77 сега пък с разни вълшебни съблазни, ама откъде толкоз време, бе, хора? Пък и трябва да го хапва човек, ми туй линия, талия........... Simple Smile Бих минала на менюто на Фея Кръстница  bouquet, ама ще ме изхвърлят от къщи моите мъже, пък и няма откъде да намеря всичките съставки. Еххх...........bouquet bouquet bouquet

# 664
  • Мнения: 10 651
Показвам една дърпана баница от мен - първата ми  Blush


Вчера правих баница, но с купени кори - одобри се, но дърпаната беше по-вкусна  Simple Smile
Гледам си снимката и се мотивирам, следващия път да не се изкуша пред щанда с готови кори Naughty

# 665
  • София
  • Мнения: 15 491
И аз сарми, да не остана по-назад.Почти постни, кайма колкото за аромат.



blackcat6,разкошна баница.Аз веднъж опитах, но нищо не успях да направя.Баба ми правеше страхотно тънки и прозрачни точени и дърпани кори, но изпуснах момента да се науча.

# 666
  • Мнения: 8 163
ЛабрексHug

***

Днешната закуска (Фръцлите поискаха същото и за обяд в училище):

Шоколадов пудинг с чия (чия, бадемово какаово мляко, меласа, сурово какао) с ягоди, киви, кокос и натрошени какаови зърна.

# 667
  • Мнения: 22 867

Това е, Феята с меню за феи, аз с канибалското! Simple Smile Hug

Пържола със зеленчуци



и лека бишкотена тортичка.



Скрит текст:

# 668
  • Плевен
  • Мнения: 602
У дома:
картофена салатка



прясно зеле със свински джолан


хляб с билково олио


и няколко буркана с любимата туршия с продукти от домашната градина (купих само зеле и карфиол)


Спокойна нощ и хубав утрешен ден от мен!

# 669
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Пеп-4о, май се тачи при вас чушковият конфитюр. Simple Smile Аз направих 2 бурканчета и едното още седи... Не ядем конфитюри и това си е. Но кюфтенцата с печени чушки мисля да ги пробвам.
Све, скарата ти направо е наслада за окото.
Мариат, Ванилка, Зиче, Черна котка, Ваня77, Тайна - апетитно и при вас!
Сем, откога им се каня на тези "северни" кюфтенца с прясно мляко...
Фея, от бамята ти и на мен ми се дояде. Simple Smile Тук търся от сума ти време и не намирам прясна.
Лабрекс, добре, че от този комп не ти виждам снимките, че бишкотената тортичка колкото "невзрачно" си я нарекла, сигурно толкова е впечатляваща.
Митонела, тази купичка картофена салатка така на ситничко нарязана нали е за мен?  smile3533

Ние решихме, че от днес за един месец ще правим диетичен експеримент, така че последните въглехидрати ги изядохме вчера. Скромно включване с пилешки шницел с корнфлейкс и картофено пюре от половинката. За готвене не ми остана време много, но затова пък потичах в гората и си събрах шишарки. Simple Smile

# 670
  • Мнения: 1 265
Ехеееей съжалете се над мен - на диета съм  Rolling Eyes Hug Hug

*sve* - благодаря за "урока"  Hug Пращам талиатели, но си открадвам Тирамису
vanillla - искам усукан хлебец - изглежда МММ
Зиче - ти срам нямаш ли  Heart Eyes; наредила си ги едниии - все любими, особено милинките  #Crazy
blackcat6 - ехааа, какви кЮфтаци chef
Vanja77- талиатели, нищо сложно - заповядай
Скрит текст:
Продукти: лентови макарони/паста - ширината е по желание; прясно зеле, праз лук - бялата част, моркови, сол, черен пипер, соев сос, олио; месо - вида е по желание
Проиготовление: *месото се нарязва на тънки ленти или хапки и се изпържва без сол ; ако не е птиче можеш да го мариноваш за няколко часа в сол-3сл, вода-2лт и захар-1сл (това е пропорцията, можеш да намалиш)
* зелето се нарязва на лентички и се изпържва, добре е тук ако имаш ВЕГЕТА да сложиш от нея вместо сол!
*След като омекне зелето прибавяш нарязаните на ленти моркови (аз ги режа с картофобелачката)
* добавяш и нарязания праз лук - той се реже на ФИЛИИ - тънички и по !! диаголал, след което разделяш колелцата едно по едно.
** добавяш и сварената паста, но не я миеш - както си е гореща изцедена така я добавяш към зеленчуците и объркваш хубаво всичко. Заливаш със соев сос - внимавай да не сложиш много че става солено
*накрая добавяш и месото.
количеството на продуктите е по-желание.
labrex- и на мен ми харесва менюто на Фея- но синковеца отсече Канибалската пържолка  newsm78; а пък твоето "месенко" как изглеждааа - убиец #2gunfire
blackcat6- ето че и дърпана/теглена или както искаш я наречи баница - но такава апетитна chef bouquet
Mitonela - какви бурканчета си наредила.... Laughing
chrissy - на датските кИфтета не слагам прясно мляко; само 50:50 кайма и суров картоф

УФ...много дълго стана, ама кат сте ги наредили едниииии  bouquet bouquet

У дома вчера- питки с тесто на Зиче- ацмирации  Hug chef - бързо, много лесно и... пухкавииии

малко големички станаха, но не знаех че ще се надуят тооолкова; плънката е кренвирш и кашкавал


Джолан със зеленчуци - печен в гювеча


унгарски "салам"


и за мен - постна леща; Защо няма справедливост на тази земя Mr. Green



# 671
  • Пловдив
  • Мнения: 614

Зиче, голям си подкокоросник! Не изтраях и спретнах усукания тутманик, сложих и малко маслинки! bouquet 

 smile3534Като теб ... Heart Eyes ААА с маслинки, сигурно е още по хубаво?

 chrissy малеее зеленцето с хлябчето ако го почна ,няма да ви оставя да ги опитате  Joy bouquet

sem22 страхотни са станали питките и ти благодаря за доверието, миличка. Hug Hug Hug

Фея Кръстница здравословните ти ястия ми взимат акъла направо ,страхотни! Hug bouquet
Всички сте прекрасни с тези безумно вкусни ястия! bouquet bouquet

От мен нещо което е типично автентична ,родопска ,почерпка за бебе...

СМИДАЛ



Тази почерпка в Родопите се е правила когато се роди детенце.
На третия ден от раждането правели „смидал” („понуда”) за здравето на детето и на майката.
Тъй като е нямало с какво друго да черпят са измислили смидаля.
Събирали се всички комшийки вечерта и започвали да чупят ситни залъчета от хляба.Колкото по ситно начупен толкова по хубав става.Така в дървени корита /нощви/ специално за тази цел се слагали натрошените хлябове.
Омесват хлебни трохи в нощви заедно с препържено олио,ванилия водичка и захар, и ги раздават на роднини и цялата махала като хрупкава ритуална храна.
За този ритуал почти не се споменава вече и за това искам да го запазя тука за да остане за поколенията.





# 672
# 673
  • Мнения: 9 144
Сем, ако имаше  справедливост, щеше да ми донесеш пълна купа с леща насам  Heart Eyes
chrissy, конфитюрите за сирене и месо се харчат у нас нарадно сд другите - за понички, палачинки, кифли...  Аз и младежът сме им добри консуматори.
Vanja77,  страхотен е сладкиша!  Heart Eyes
Mitonela, сутринта си харесах зеленцето ти и се сетих, че имам буркани кисело, та сложих два в крок пота с кило свински врат и си похапнахме добре на вечеря  Heart Eyes
blackcat6, страхотна ти се е получила баницата  bouquet

Аз наминавам само с едно печено сирене с мед и орехи от вчера





# 674
  • Мнения: 1 265
Пеп-4о - къде е сега Батето да почерпи по един Бърбън с това сиренце newsm78
Ала-Бала- миналата седмица бях в Швеция и си похапнах Лазаня довооолно; че тук норвежците са изперкали на тема здравословно хранене и кори?! трудно се намират. А както е знайно аз не мога много да меся. Embarassed
Зичеbouquet Hug чудесна идея Сминдала. Баба ми правеше нещо подобно но...със сирене. И като стана реч да се зепази ТУК - знаете ли като се ровя в старите теми - кооолко интересни "нещица забравени" сте показвали  #Crazy Hug chef bouquet

Вчера у дома - за мен картофено пюре Sick #2gunfire със сос Грейв


за синковеца - домашен хляб и омлет-бекон, праз лук и яйца


ЖЕЛАЯ на всички приятна събота и неделя

Общи условия

Активация на акаунт