Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари -3

  • 227 340
  • 728
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 152

Хъм...хъм... Пак съм аз - топло е, явно не готвим ... затова:

Днес ще почерпя с един домашен сладолед с ананас наистина само с две съставки, много лесен и безумно вкусен, много подходящ за тези жеги



снимката не е най-доброто ми творение, но през нощта - с телефона, а сетне вече нямаше да има какво да снимам....

# 241
  • София
  • Мнения: 15 914
И аз от лесния сладолед, но добавих и маскарпоне една кофичка.И пак е много сладък.И зелена пилешка супа защото има в нея- зелен лук, зелена чушка, зелен магданоз и куркума.Имаше и картофки и масло.



# 242
  • Мнения: 22 867

Ммм, прииска ми се домашен сладолед, чудничко изглежда! Heart Eyes  chef bouquet Ей сега ще си сипя от купешкия, като ме мързи да си набъркам.....  Simple Smile

Свинщинки със зеленчуци,


дежурните напоследък киселки лимонови мъфинки


и прекрасното леко, сочно и ароматно  лимоново сладкишче с бишкоти на Аелис bouquet, в четворна доза, съвсем подходящо за летните горещини и летния мързел, който ме обхваща на моменти. Simple Smile

# 243
  • Мнения: 1 265
Неделен привет на всички

Всичко показано е просто неизказано вкусно
Но немога да подмина Тайна - обожавам пържено пиле #Crazy, а твоето изглежда МММ; кажи как го направи моля Hug
Морски дарове и сладолед; летни сочни сладкиши - чувства се че е лято

И понеже сме на сладоледена вълна - ето и моя сладолед "подправен" с кокосовия сладкиш на Кофи


Прясно уловена (в Норвежко море) скумрия - на скара


баница със сирене


питки с кренвирш и кашкавал


шоколадово руло


имаше още -  постен фасул, спагети с доматен сос и соева кайма, плодове (но ще стане много дълго)

Желая успешна седмица на всички

# 244
  • София
  • Мнения: 15 914

sem22, по най-лесния начин, във фритюрника,под капак,разрязано на половинки.

# 245
  • Mediterraneo
  • Мнения: 43 825

Прясно уловена (в Норвежко море) скумрия - на скара


Има ли разлика с тази, която познаваме в Бг? Питам, защото аз пък тук купувам средиземноморска, на вид и вкус е същата  Simple Smile

# 246
  • Мнения: 46
Здравейте!  Hug Hug Hug

Да не си мислите, че съм ви забравила!? Не съм, разбира се ! С интерес следя любимата ми тема.  Grinning

Sem22, не мога да не кажа, че рулото изглежда  вкусно и определено доста професионално!

Ето какво ново при мен:

Крем със смежни топки- от златната готварска книга на баба ми


Обикновени курабийки


Чийзкейк с бисквитки Орео  chef


Желая ви усмихната седмица!  Heart Eyes Hug

# 247
  • Мнения: 158
Здравейте, момичета! Какви вкусотии виждам само, а диетирам, очите ми останаха в месцето на labrex  Shocked

Днес, от мен - само бонбонки със сусам

# 248
  • Мнения: 1 840
Здравейте, от доста време редовно ви следя и сте ми от голяма помощ в кухнята  Heart Eyes

Да споделя и аз какво хапвахме вчера.  Peace

Закуска - гофрети с 2 вида домашно сладко (от цели смокини и от череши)



Обяда беше кюфтета от тиквички със сирене и пиле на сол, което не стигна до снимка  Rolling Eyes



И домашен пълнозърнест хляб със семена

# 249
  • Мнения: 2 152

Да започна седмицата с едни хрупкави пилешки крилца на фурна
малко недобра снимка, но компенсираха с вкуса


сочни кюфтета на грил


и пак сладолед - кат` съм го подхванал, редовно е за десерт


май с тези лисни домашни сладоледи ще оставим производителите без работа, а? Joy

Приятна и спорна седмица на всички!

Последна редакция: пн, 25 юли 2016, 13:06 от Батето

# 250
  • Бургас
  • Мнения: 2 008
Прясно уловена (в Норвежко море) скумрия - на скара
Има ли разлика с тази, която познаваме в Бг? Питам, защото аз пък тук купувам средиземноморска, на вид и вкус е същата  Simple Smile
Сигурно sem22 ще отговори, но скумрията от северните морета е по-мазна и на скара става много хубава. Когато купуваме скумрия на едро / 1 брикет-20 кг/ и идеята е да се хапва през лятото, когато сме много хора и ще се приготвя на скара в дългите нощи, търсим риба, уловена на север , без значение дали е скумрия или херинга

# 251
  • София
  • Мнения: 1 832
 LofYou, перфектни гофрети, може ли рецептата?

# 252
  • Бургас
  • Мнения: 2 008
Батето , велик си! Аз не успявам да копирам вкусните ти рецепти, камо ли да ги изпълня.

# 253
  • Мнения: 15
Обичам да разглеждам тази тема за вдъхновение Simple Smile
Може ли рецептата за чийзкейка с орео Simple Smile

# 254
  • Мнения: 1 840
verabel гофретите ги правих по рецепта от форума http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80047.msg11658729#msg11658729 Първата на страницата от MiroG  Peace

Общи условия

Активация на акаунт