Пържени филийки

  • 80 061
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 15 471
Аз пък сипвам прясното мляко при яйцата и топя бързо филията за да не попива много, винаги има власинки. А баба ми разреждаше яйцата с водичка и винаги бяха разкошни.

# 46
  • Мнения: 407
И аз съм правила пържени филийки като показаните в Бон Апети, но вместо кашкавал, слагам сирене и използвам франзела.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 654
Почти 10 е, а ще ходя да пържа филийки...доядоха ми се като четох  Crazy Досега съм ги правила само с яйце, но преди това за кратко потапям филийката в прясно мляко. Като изпържа няколко, слагам малко захар и ванилия в млякото и продължавам. Едните се хапват със сиренце, а другите с конфитюр Wink

# 48
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
И аз съм правила пържени филийки като показаните в Бон Апети, но вместо кашкавал, слагам сирене и използвам франзела.


Аууу и аз отивам да пържа филийки Crazy

# 49
  • Мнения: 407
Цитат
Като изпържа няколко, слагам малко захар и ванилия в млякото и продължавам.


Този вариант също е изпробван, може да се добави и канела. На вкус леко наподобяват на козунак, а може само на мен така да ми се струва. Grinning

# 50
  • Мнения: 836
един малко по-различен метод

6 филии хляб
2 яйца
1/2 чаша мляко
щипка сол
1 с.л. ванилия (течна)
1/2 ч.л. канела
1/4 ч.л. мускатов (индийски) орех
масло за пържене
кленов сироп

първо се пържат филиите, после се запичат леко във фурна

рецептата е от тук (а има и видео)
http://foodwishes.blogspot.com/2007/09/french-toast-fancy-brunch-restaurant.html

# 51
  • Мнения: 407
Toва непременно ще се пробва в близките дни. Благодаря ти esme_bolger, че сподели с нас този интересен метод за правене на пържени филийки.

# 52
  • Мнения: 943
Здравейте!Да ви попитам какво е самардала?направо няма да спя докато не си направя такива филийки като на pep-4o и деси.

# 53
  • Мнения: 72
Самардала е подправка(трева), която се смила със сол, изсушава се и става ароматна зелена сол. Продава се по пазарите, вече я има и пакетирана в магазините Peace

# 54
  • Мнения: 943
благодаряяяяяя  bouquet

# 55
  • Мнения: 72
Иххх чакам някой да каже за филийки в МВ, ама явно никой не се е престрашил още да пробва. Не обичам да пържа въпреки че е много по вкусно. Аз ги потапям в смес като за палачинки и оставям да се напоят, защото ги обичам меки и пухкави. Laughing

# 56
  • Мнения: 22 867
Още едно предложение за пържени филийки с кайма. Снимката е линк към рецептата.

# 57
  • Мнения: 9 111
Интересно предложение, Лабрекс, благодаря за което  Hug ще пробвам  Grinning

# 58
  • Мнения: 22 867
Интересно предложение, Лабрекс, благодаря за което  Hug ще пробвам  Grinning

pep-4o , надявам се да ги одобриш! И вкъщи, и близки и познати добре ги приемат - набързо ги омахват и питат за още! Grinning

# 59
  • Мнения: 1 161
Ауу, тичам да пържа филийки...  chef

Общи условия

Активация на акаунт