Изсветляване на косата с мед и канела

  • 14 065
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 130
Аз започнах изсветляване на косата през 2014г. с мед главно,защото не понасям канела.Правих си маски, за да ми я подхрани,а не с цел промяна на цвета.Лятото си суша косата на слънце.Опитвала съм един-два пъти с лимон+сушене,но косата става много изтощена.Декември месец 2015г. си боядисах много малко краищата с червен шампоан,който уж стоял да 8 измивания.При мен стоя с месеци,бях бясна и исках да го махна.Махнах го с отвара от лайка,която пък ми изсветли косата ужасно много.Попринцип цветът ми е тъмно пепеляво русо,не съм се боядисвала никога с боя/къна.

Последна редакция: вт, 05 юли 2016, 21:54 от hubbabubba1

# 16
  • Мнения: X
Аз съм го правила и наистина имаше ефект. Преди 2-3 години ми омръзна да съм тъмнокоса и реших да си върна естествения цвят. Направих няколко пъти маската с витамин ц, за да ми падне боята и почти 3 месеца правих маската с мед и канела по веднъж на седмица, освен това и веднъж седмично поливах косата си с отвара от лайка и стоях за около час на слънце  ( когато го имаше. Живея малко на север ).  Косата ми изсветля доста, но аз съм с червеникав отенък и до началото на семестъра станах направо морковена. Което не беше точно търсетият ефект 😆 наскоро се замислих пак да пробвам. Като се добера до компютъра ще потърся снимки

# 17
  • Мнения: X
Не мога да си редактирам стария пост, така че пускам нов.  Peace Бях обещала снимки "преди и след". Разликата между най- дясната и най- лявата е почти 4 месеца.  #Silly  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 3
Здравейте мили дами!Знам,че не е тук мястото,но не мога да пусна нова тема,а искам да помогна на на тези които имат проблем с изсветляването с блондор.След година лутане и търсене на подобна тема с надеждата някой да има резултат след отвратителния ефект на изсветляване с блондор...е аз вече намерих решение на проблема.И така..аз бях с черна коса,която боядисвах години наред.Реших да изсветля косата си,като исках да постигна кестеняв цвят подобен на естествения и без червеникави оттенъци,но това никога не се получаваше,защото както знаете след изсветляване с блондор на черна коса резултатът е РИЖАВА и грозна коса  Tired и след като изберем някакъв кестеняв цвят боя,какъвто искаме да станем,се боядисваме и оставаме разочаровани,защото желания цват съвсем не е това.И така ето как аз постигнах желания цват без никакви червеникави оттенъци или следи от рижото ; наложи се да изсветля косата си с блондор още веднъж,за да се изсветли колкото е възможно повече,тъй като преди тази процедура ми беше тъмно кестеняво,червеникаво какво ли не,но тъмно,затова трябваще да повторя процедурата с блондора..е пак стана рижава,руса беше само на места,но това не е проблем...та тайната е след изсветляването да не правим грешката да взимаме боя с желания цвят,а да купите сива боя или сребро(професионална) и към нея прибавяте съвсем малко черна боя(да речем количество което ползвате паста за зъби примерно) обърквате хубаво двата цвята мажете с боята,седите колкото е нужно и отмивате.Опитайте това ако не желаете рижава коса и червени оттенъци.Ще съм доволна ако съм успяла да помогна на някои от вас.Успех!!!

# 19
  • Мнения: 556
Имам въпрос за тази процедура - след блондора и след сивата боя, косата какъв цвят има?
Наумила съм си, че искам да си направя сивкава косата, все още проучвам процедурата, та ми стана интересно  Thinking

# 20
  • Мнения: 3
Моята стана светло кестеняво-сивкаво,честно казано много ми харесва това което се получи

# 21
  • Мнения: 556
Благодаря! Ще го пробвам, дано да успея да направя това, което искам  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1
Супер!!От 2 месеца търся начин да променя косата си от черна в сребристо-руса.Проблемът беше,че се бях консултирала с фризьор,който ми беше казал,че няма как косата ми да се промени от чврния цвят и трябва да изчакам да порасне(което е невъзможно)
     Та искам да попитам мога ли да използвам само сивкавата боя и ще се получи ли резултат на сивкаво-руса коса?

Общи условия

Активация на акаунт