Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте ,
аз съм Елеонора много ще съм благодарна ако някой е компетентен по темата и ми помогне .
Така ето я и историята ми . Дядо ми дълго време се залежаваше все му се спеше започна да не вижда с лявото око , чувстваше се отпаднал , не се хранеше нормално .  С баща ми решихме да го заведем на пълни кръвни изследвания в най-близката за нас болница в град Троян . Не след дълго изследванията излязоха - перфектни по -добри и от на баща ми . Решихме да направим скенер , ренген и тнк. Оставихме дядо в болницата и тръгнахме за към в къщи , по пътя ни се обадиха от болницата и ни казаха , че са открили тумор в мозъка му , за израза и подхода на сестрата няма да говоря отчайващо зле , с две думи ни казаха това и че няма да живее един вид .
За тях случея беше приключен . И така форум след форум , мнение след мнение , стигнахме до доктор Овчаров в град Плевен , ако мога изобщо да го нарека доктор . В началото всичко беше наред за него и неговия екип не беше проблем седяхме и чакахме операцията траеше около 3 часа и малко , след това уж всичко беше наред , докато не махнаха конците и не се прибрахме в къщи ! Възстанови се бързо и без проблемно , но в момента в който спряхме инжекции дексаметазон , предназначени ни за оток на мозъка , нещата се промениха , спря да говори , беше му трудно да става и да се движи сам , наложи се да започнем да слагаме памперси и какво ли не още . По предписание на Овчаров започнахме отново да ги бием и всичко се оправи , но до кога така , могат да се използват всеки ден само в продължение на година ! Със съвет от наш личен приятел общо практикуващ лекар потърсихме помощ от професор с София . Така приеха ни в София всичко с нов глас наново , операцията траеше около 9 часа , много тежка . Професора излезе и започна да обяснява , че туморите не са били премахнати , а баща ми казва ТУМОРИ та ние знаем от Плевен , че е само един . След което той ни обясни , че не е един , а са били цени два . Та така разбрахме , че хваления и прехвален "доктор" Овчаров си е поиграл на лекар за да ни вземе парите и не е направил нищо . Сега следва дълго възстановяване , след като излязоха изследванията 8 дена след операцията се разбра , че тумора е в 3 степен и е злокачествен , но нямам друга информация . Сега уж туморите са премахнати до колкото е възможно. Въпроса ми е от тук нататък какво да правим за да забавим максимално растежа на това ужасно нещо . Имаме корени от глухарче , билки , поръчваме зелени чайове , не яде бял хляб , сладко , сол , никаква захар , месо (само домашно бяло яде) всички неща който знаем че трябва да се спрат сме ги спрели .  Cry
Въпроса ми е какво терапии сте правили , разни домашни лекове , и каквато информация изобщо имате за тумора , как да спрем растежа му максимално .
Много ще съм благодарна ако ми разкажете всичко което знаете , за лечения каквито и да са , за вашите истории и всичко което е свързани с този тумор (тумори)
                              Много ще съм благодарна !

# 1
  • Мнения: 4 500
Обърни се във форума тук www.puls.bg

# 2
  • София
  • Мнения: 23 165
ако е менингиом не е злокачествен.  Rolling Eyes
явно е нещо друго.
имам близък, имаше три менингиома, махнаха ги с 4 операции двата, третия с кибернож.
всъщност за третия чакаме да мине време, за да се разбере дали все пак е премахнат.
но за съжаление пак може да порастнат.
изчетох всякакви "лекове" из интернет, но никой не помогна в нашия случай.

# 3
  • Мнения: 778
Това, което мога да Ви посъветвам е да се консултирате в болница Токуда. Наш близък имаше тумор (на друго място) и след премахването му освен предписаното лечение в БГ се възпозлва от опцията на Токуда, която срещу заплащабне изпраща биопсия и документи от епикризата в чужбина. Там правят тяхно излседване и дават техен план за лечение. При нашия близък се оказа, че лечението, назначено в БГ е било неправилното и докато чакаше 20 дена резултатите от чужбина само се влошаваше (имаше метастази)...после с новия план на лечение е много много по-добре и вече намаляват размерите на метастазите. Това е, което мога да дам като съвет. Успех. Борбата с това заболяване, особено в БГ е много трудна.

Общи условия

Активация на акаунт