Кое е най-качественото прясно и кисело мляко на пазара?

  • 131 743
  • 508
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 730
И аз напоследък чувам много суперлативи за Хармоника. Сериозни са, но и цените са им сериозни... Но човек трябва да опита, всяко нещо си има цена - и здравето също...

# 166
  • Мнения: 4
По препоръка на свекърва ми, която е лаборант в Агенцията по храните, ние пазаруваме мляко и сирене от "Селски еко магазин  София". Правя си заявки от он-лайн магазина им и ми ги доставят до вкъщи. Опитали сме почти всичко от това, което произведат на селото им и съм много доволна от домашното им производство.

# 167
  • Мнения: 5 371
За 3ти път купувам развалено прясно мляко ЕлБи. Спирам.

Напълно нормално. Аз взимам прясно мляко от производител и ако оставя някакво количество без да поквася, след ден-два се е развалило. По принцип подквасвам всичкото. С всеки изминал път млякото ми става все по-хубаво. За подквасване слагам ЛВ  и бабата 4,5, по препоръчка на дами от темата.  От месеци закусвам, обядвам - единствено и само домашно кисело мляко. Само вечер променям храната. Няма нищо по лесно от това да си вземеш буркан-два мляко в офиса и да изкараш деня на мляко и айрян. Още повече - домашното мляко не надува стомаха, усещането след като си хапнал е супер приятно.Аз нямам жлъчка и по принцип съм с малко затруднено храносмилане, но с това мляко си реших всички проблеми. И стомахът ми е доволен. Тази тема ми помогна много - когато писах в нея  за първи път, споделих, че в къщи ползваме Родопчанка. Сега смело мога да заявя, че не бих сменила  домашното килело мляко за никое  купешко.

# 168
  • София
  • Мнения: 1 460
Направих тест, който правя с всяко кисело мляко, с млякото на Хармоника. Отворих го един ден след като му изтече срока на годност. Беше възкисело и жълтият каймак се беше удебелил. Вкисването на млякото с времето за мен е доказателство, че млякото е истинско (или поне много се доближава до истинското).

За втори път купувам вкиснало прясно мляко на Саяна. Явно има проблем със съхранението по магазините, защото и двата пъти от различни магазини го купувах.  newsm78

# 169
  • Мнения: 19 021
На мен ми прави впечатление на Домлян като остават няколко дни до изтичане срока на годност и става по-кисело, дори и да не е отворено.

# 170
  • Мнения: 1 860
Пробвах Опицвет 3.6 % и беше много гадно  Sick

# 171
  • Мнения: 4
По препоръка на свекърва ми, която е лаборант в "Агенция по храните" ние си поръчваме кисело и прясно мляко от Селския магазин в София. Поръчките ги правя на www.selskimagazin.com и те ми докарват млякото до вкъщи.

# 172
  • Сливен
  • Мнения: 4 056
Не всички живеем в София обаче

# 173
  • Мнения: 4 711
Не всички живеем в София обаче
И за това да не се говори за магазини в София ли?  Laughing

# 174
  • Мнения: 3 161
Това че не всяко човешко същество живее в София мисля че трудно ще се наложи като идея.

# 175
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
И за това да не се говори за магазини в София ли?  Laughing

   +1 Laughing Peace

# 176
  • Мнения: 5 133
За да е полезна темата за всички /каквато смятам е идеята й/ като допълнение към хвалените марки или магазини пишете и в кой град са.  Wink Разбира се, ако не става въпрос за общоизвестни национални марки и производители  Grinning
И за да съм по темата - ЕлБи Булгарикум, Домлян и Маджаров предпочитам за кисели млека, защото пресни незнам дали имат и трите марки Peace

# 177
  • Мнения: 192
Кисело и прясно - сините на Верея.

Овче мляко на Михалково

Наскоро открих уникално кисело мляко Родопчанка. Видях го в една млекарница и реших да го опитам. От тогава само такова купувам. Видях, че го има и във Фреш Маркет. Има от 1.100кг и от 2.250кг

П.С. гр. София




# 178
  • Мнения: 19 021
За да е полезна темата за всички /каквато смятам е идеята й/ като допълнение към хвалените марки или магазини пишете и в кой град са.  Wink Разбира се, ако не става въпрос за общоизвестни национални марки и производители  Grinning
И за да съм по темата - ЕлБи Булгарикум, Домлян и Маджаров предпочитам за кисели млека, защото пресни незнам дали имат и трите марки Peace

Домлян имат прясно в кофички по половин литър,  около 82 ст. е във Фантастико, аз си взимам понякога, защото само аз пия вкъщи с кафето и като отворя една опаковка ми седи поне 5 дни, а като е половинка е по-удобно.

# 179
  • Мнения: 6
Определено на Хармония нещата са много добри, но да, по-скъпички са  Sad Единственото кисело мляко, което харесвам и купувам е на Маджаров. Елби и Верея въобще не ми харесват, няколко пъти съм ги купувала, но не съм оставала доволна.

Общи условия

Активация на акаунт