Кое е най-качественото прясно и кисело мляко на пазара?

  • 131 270
  • 508
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 4 707
Не, не е тази.
Калипетрово е сметаната, похвалиха я, аз не я намирам в магзин близо до мен.
Може ли снимка ?

# 406
# 407
  • Мнения: 1
Скрит текст:
Консистенция, аромат, вкус, масленост, каймак.... вече не са въпрос на вкус, а на химия.
Повечето от споменатите млека са втвърдени и автоматично изпадат от темата.
Дали се развалят не е еднозначен критерий.
Има аромат "масло", "сметана"...
Липсата на процес с промяна на вкуса към вкиселяване също изхвърля доста млека от темата.
Еднакъв вкус през всички сезони Sad
Тоталната липса на кисел вкус е най-крещящия показател за измама.
Моята находка от малката магазинна мрежа е държавно предприятие "Герзовица". 
Скрит текст:
Това е мляко от собствено стопанство, от животни и без добавки. Нивото на болести, ваксини, хормони, лекарства е редовно следено и е в нормите, хигиената на производство и бактериалната чистота на продуктите се следи в пъти повече. Написаното е обобщение на десетина разговора с директора и консумация (на периоди) около 2 години.

Био млеката... Тях купувам на доверие, нищо не съм проучвала.


Държавни предприятия вече няма /почти няма/. Действително ли е държавно?
До колкото знам, призвежда се в затвора, там си е предприятието.

# 408
  • Sofia
  • Мнения: 15 549
От Метро купувам ето тази сметана, много е хубава:

Скрит текст:

Извинете за глупавия въпрос, но тази сметана на студения щанд ли би трябвало да седи, до киселите млека, там, където са останалите сметани, предполагам?
Вчера не успях да я намеря в "Метро" на "Цариградско"; питах една служителка – и тя не знаеше. Rolling Eyes

# 409
  • София
  • Мнения: 12 366
Аз също търсих тази сметана, но във "Фантастико", но не я намерих.

# 410
  • Мнения: 836
Служител във Фантастико ми каза, че от около 2 месеца не я зареждат.

# 411
  • Варна
  • Мнения: 552
Здравейте, интересувам се дали има кисело мляко, което не е сгъстено с нишесте?
Имам проблем с корема и реших да изключа храни с глутен. Установих от няколко дни, че като не ям кисело мляко съм по-добре, но не ми се иска да го изключвам от менюто си.
Благодаря предварително!

Последна редакция: пн, 09 юли 2018, 16:31 от Синьо лято

# 412
  • Мнения: X
Хармоника е без нишестета и добавки.

# 413
  • София
  • Мнения: 5 184
Сметаната от с.Калипетрово я купувам като постоянен артикул за 2.99лв. стъклен буркан от супермаркет "Да хапна" ул.Христо Белчев 7, София.
В нея със сигурност няма нишесте,  втвърдители,  консерванти,  проверих многократно Simple Smile
Синьо лято, вече няма нужда да се мъчат с нишесте, има си химия, втвърдяват вода с всякакъв вкус и консистенция,  от кисело мляко и крем брюле, до сирене и колбаси. Трябва да елиминираш и добавките.
Герзовица и КОС Смолян също нямат нишесте. Те нямт технологично възможност.


# 414
  • Мнения: X
Да докладвам, че маслото на КОС-Смолян ме върна в детството.  Има вкус и аромат като току-що избитото масло от кравата на покойната ми баба. Мажеш на филийка, ядеш и ревеш. От кеф.

# 415
  • София
  • Мнения: 2 019
От Метро купувам ето тази сметана, много е хубава:

Скрит текст:

Извинете за глупавия въпрос, но тази сметана на студения щанд ли би трябвало да седи, до киселите млека, там, където са останалите сметани, предполагам?
Вчера не успях да я намеря в "Метро" на "Цариградско"; питах една служителка – и тя не знаеше. Rolling Eyes

Аз я купувам от "Метро", Люлин. Да, стои точно на студения щанд.
Цената й е 3.59 лв. Потвърждавам, че е чиста - няма никакви "подобрители".
Ако в някое от киселите млека или сметани има нишесте или разни
други примеси, получавам къркорене в корема и подуване на стомаха.
При тази сметана нямам такива оплаквания. Както и при сметаната
на "Добротица" - също е страхотна, вкусна и чиста.

# 416
  • Мнения: 5 321
Да докладвам, че маслото на КОС-Смолян ме върна в детството.  Има вкус и аромат като току-що избитото масло от кравата на покойната ми баба. Мажеш на филийка, ядеш и ревеш. От кеф.

Направи си от това масло ГХИ. Истински, сто процентов качествен продукт!

# 417
  • При децата ми
  • Мнения: 6 044
Да докладвам, че маслото на КОС-Смолян ме върна в детството.  Има вкус и аромат като току-що избитото масло от кравата на покойната ми баба. Мажеш на филийка, ядеш и ревеш. От кеф.

Направи си от това масло ГХИ. Истински, сто процентов качествен продукт!

Какво значи ГХИ?Rolling Eyes

# 418
  • Мнения: X
Маслото се стопява на ниска температура,  отпенва и прецежда се. Получава се полезен, пречистен продукт, на който му се казва гхи.

# 419
  • Мнения: 5 321
Ухае на печен бадем.  На практика е неразваляем продукт.  И изключително полезен.

Общи условия

Активация на акаунт