Забременели след инвитро - тема 26

  • 45 181
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 213
Искам да попитам близнашките майки каква количка купихте или ще купувате?
Чудя се дали е необходимо купуването на кошове за новородено

Маня, има тема за близнашки колички. Там можеш да прочетеш много полезни и интересни неща. Ние с Амини ползваме Baby Monsters Easy Twin. Малко е скъпичка, но аз лично, съм изключително доволна - по нашите разбити улици мога да я бутам дори с една ръка. Тесничка е, но това я прави компактна и още по-маневрена. Кошовете за новородено са задължителни за тази количка. Mountain Buggy мисля, че има позиция за новородено, но аз пак не бих рискувала без кошове.  Peace

# 706
  • Мнения: 273
Благодаря аз гледах и двете те са с почти еднакви цени.
Как се казва темата за количките

# 707
  • Мнения: 1 366
Аз пък още абсолютно нищо не съм взела за беба. Дори ремонта в детската не сме започнали. Единственото, което може да се каже, че е съобразено с факта, че влязох в 6ти месец, е че си избирам нова четириврата кола с голям багажник, че настоящата е спортна, малка и с 2 врати.
Честно казано, хич и няма да бързам да взимам. Не съм песимист, напротив, но не малко пъти съм виждала близки познати, стоящи сами в предватилно обзаведената детска стая. Това е жестоко... На никой не го пожелавам!
Та в тоя ред на мисли, няма да купя нищо до последно. То купуването става бързо. Може и лежейки от интернет. Стига пари да има.
Колкото до цените на бебешорските неща и огрооомното разнообразие от неща, аз съм много против престараването. Да сме живи и здрави, възможности имаме, а и мъжо много си пада по "лъскавите" глезотии, та като ми докара дизайнер да правел проект за детската ги изритах и двамата. Аз вече знам каква ще е стаята - стилна, изчистена, без излишни пухести момичешки глупости, стая подходяща дори и за възрастен. Задължителните неща, които ми се въртят са детското легълце, скрин, гардероб, един люлеещ се стол (цял живот си мечтая да се клатя в такъв) и задължително разтегателен диван, където да си заспиваме чат пат. Една подвижна кошарка която да си размотавам из жилището, особено имайки предвид, че първата година, ще си спи при нас в спалнята. Всички останали неща, ще се вземат съвсем накрая. А за бебешките парцалки... Знаейки какви гъбки са бебешорите и как бързо растат, ще се придържам към основното.
Аз лично предпочитам вместо безброй глезотийки, да инвестирам в една сметка, която някой ден ще иде за образованието на принцеската.
Дай Боже всичко да е наред... Докрая. За всички!

# 708
  • Мнения: 514
Шоши, поне може да набелязваш неща, да гледаш на място, да пробваш, да сравняваш, без да купуваш предварително Peace
Количката е едно от тези неща /а и доста други/.

# 709
  • Мнения: 3 213
Как се казва темата за количките

Ето линк към темичката

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=811657;topicrefid=20

# 710
  • Мнения: 1 366
Ная, скоро ще почна да ги заглеждам. Може би след месец. Сега се радвам на липсата на дискомфорти (да чукна на дърво Simple Smile ), и гледам да пътувам, да се разхождам, да се търкалям щастливо, докато телесото ми го позволява. Те нито количките, нито леглата, помпите и шишетата ще свършат.

# 711
  • Мнения: 514
а, то нищо няма да свърши, ама аз каквато съм придирчива, исках предварително да си избера всичко аз, а не да оставям на мъжо и на бабите и после да им намирам кусури Simple Smile

# 712
  • Мнения: 2 615
И аз нищо не съм купила Simple Smile, сега съм в седми месец, ще набележим някои неща и когато се появи бебо ще се организираме набързо.Пък и аз съм от лежащите през повечето време и накрая може и от нета да напазаря.
Да попитам има ли някоя която е в болнични от самото начало, защото на мен ми свършват 180-те дни и ме интересува какви документи ще трябват за продължаването от ТЕЛК?

# 713
  • Мнения: 19 690
Аз лично предпочитам вместо безброй глезотийки, да инвестирам в една сметка, която някой ден ще иде за образованието на принцеската.
Дай Боже всичко да е наред... Докрая. За всички!
В началото и аз бях като Магнолия - луд с картечница Joy Само че вече като че ли минах към Шоши и предпочитам да взема по-малко неща и не най-скъпите, но да спестя за бъдещи разходи. Примерно много, ама многоооооооо искам Бугабу количка. Ама 1300 долара няма да дам Rolling Eyes

# 714
  • Мнения: 1 366
О, Крис, то и аз понякога като вляза случайййно в някой бебешорски магазин, изведнъж се превръщам в пуфкаво гладно хлапе в сладкарница, муцуната ми се изкривява в широка и идиотска усмивка, пускам лига, а очите ми стават кравешки... И тогава, точно в този момент ми иде да награбя всички джуфки, панделки, роклички, гащички... Не знам как се озаптявам,но наистина съм замислила да вкарваме пари в сметка на беба. Така и така тя само ще ака, яде и спи, та хич няма да и пука дали ще реве в помпозното кукленско креватче с драперийки, което е непрактично и ще бъде израстнато за нула време, ама на мама и текат очите по него и е готова да даде огрооомна сума за него, само и само да и гали окото... Точно това обсъждахме в една тема за грешките при отглеждането на децата. Че с повечето боклуци, които отрупваме децата, всъщност задоволяваме някаква наша нужда или липса, пък на беба грам не и дреме, най - много да пръдне по въпроса  Joy  Та по добре като стане на 17 да и купа яка кола, или жилище, или да инвестирам в образованието и, отколкото да я преобличам по 20 пъти на ден и да я изравям изпод балдахините на скъпарското и легълце.

# 715
  • Мнения: 13 937
Кристи, аз имам количка Бугабу, ама е единична, ползвам си я за обиколки в къщи  Mr. Green

# 716
  • Мнения: 786
Да, съгласна съм с шоши. Много е глупаво и за мен да даваш много пари за скъпи неща, които ти пробутва бебешката индустрия. Дори не си спомням майка ми с какви дрехи ме е обличала или дали количката ми е била втора употреба, но помня хубавите ваканции по морето и балкани със семейството ми, това че ме научиха да плувам, да карам ски и много други неща. Но с какви дрехи са ме обличали нямам спомен:)) ние взехме скъпо столче за кола, защото искаме да е максимално секюрити за бебето и по - скъпа количка , за да ми е компактна и удобна. Другите неща са втора употребА. Дрехи взехме изключително малко. Предполагам повечето рода , това ще подаряват. Взехме евтино скринче и евтина кошарка от плат, нищо че чакаме бебето 5 години:)))

# 717
  • Мнения: 19 690
Кристи, аз имам количка Бугабу, ама е единична, ползвам си я за обиколки в къщи  Mr. Green
Много ми харесват Heart Eyes Откъде си я купувала и кога?

Така и така тя само ще ака, яде и спи, та хич няма да и пука дали ще реве в помпозното кукленско креватче с драперийки, което е непрактично и ще бъде израстнато за нула време, ама на мама и текат очите по него и е готова да даде огрооомна сума за него, само и само да и гали окото... Точно това обсъждахме в една тема за грешките при отглеждането на децата. Че с повечето боклуци, които отрупваме децата, всъщност задоволяваме някаква наша нужда или липса, пък на беба грам не и дреме, най - много да пръдне по въпроса  Joy  
Да де, и на мен така ми се струва. От матрак примерно не бих спестила или от козметика, защото са свързани с определени ползи, но ето сега примерно седя и се чудя - шезлонг, активна гимнастика, бънджи, проходилка...има за по 120, има и за по 500 лв. Ама колко ще се ползват? Шест месеца, годинка макс. Могат ли всичките да се ползват, има ли смисъл да купувам Thinking Защото после и място заемат, не е само до парите.

# 718
# 719
  • Мнения: 13 937
Кристи, количката е от сестра ми, която ми я пазеше, знаеше, че правим опити,. Сега ползвам само столчето за кола. От нея имам доста неща.

Общи условия

Активация на акаунт